Aktualności|

Przed nami czas odpoczynku, miłych spotkań z bliskimi, dobrej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Zaczynamy długi weekend!

Przypominamy, że trasy rowerowe Babia Góra Trails są już przygotowane na kolejny sezon. Na swoje otwarcie czeka jeszcze ścieżka TABAKOWY (biegnąca na Słowację), gdyż na niektórych jej fragmentach nadal zalega śnieg. Majówka to dobry czas na to, aby rozpocząć sezon rowerowy i wypróbować babiogórskie ścieżki. 

Więcej informacji na: Babia Góra Trails

Tych, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu zapraszamy także na ścieżki turystyczne, które gwarantują niezapomniane widoki. Podczas tegorocznej majówki zachęcamy do udziału w akcji przygotowanej przez Babiogórski Park Narodowy – „KOCHAM BABIĄ GÓRĘ – NIE ŚMIECĘ”. Od 1 do 5 maja na terenie BgPN będzie można spotkać pracowników Parku, którzy chętnie opowiedzą nie tylko o babiogórskiej przyrodzie, ale i o tym, jak dbać o naszą Królową Beskidów. Do akcji dołączyła także podróżniczka i prezenterka programów kulinarnych – Ewa Wachowicz, która na Krowiarkach będzie promowała odpowiednie zachowanie na szlakach.

Nie zapominajmy również, że podczas wędrówek najistotniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego akcję będą też wspierać ratownicy GOPR, którzy opowiedzą turystom o tym, jak zachowywać się w górach, aby nic złego się nie stało.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji znacznie wzrośnie świadomość ekologiczna naszych gości, co wpłynie nie tylko na środowisko wokół Królowej Beskidów, ale i w innych miejscach, do których trafiać będą turyści.

Więcej na: Babiogórski Park Narodowy

 

Najmłodszych wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na jedną z naszych “ETNOPODRÓŻY w łupinie orzecha”. W najbliższą wyruszymy 2 maja o 14:00. Dzięki magii bajek będziemy mogli przenieść się w różne zakątki świata, poznać odmienne kultury, ciekawe opowieści, tradycje i zwyczaje.

 

Na Gminne Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja tradycyjnie już zapraszamy do Skawicy. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:15 na Placu św. Jana Pawła II przy pomniku Pamięci Pokoleń. Po części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Skawicy, przemówieniach oraz złożeniu kwiatów zapraszamy również na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy.

 

W weekend majowy będziemy również obchodzić jubileusz 200-lecia parafii w Zawoi Centrum. Z tej okazji zapraszamy na „Festiwal Alleluja”, który odbędzie się 5 maja na stadionie sportowym BSC w Zawoi Centrum. Dla najmłodszych przygotowano z tej okazji mnóstwo atrakcji, a ci nieco starsi będą mieli okazję uczestniczyć we wspaniałej muzycznej uczcie. Na scenie pojawi się m.in. zespół LET HIM RUN.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content