Aktualności|

Już w najbliższy poniedziałek, 18 maja 2020 r., będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Karol Wojtyła był nie tylko ukochanym papieżem jednoczącym wokół siebie świat, ale i ogromnym miłośnikiem górskich wycieczek, także tych po podbabiogórskich szlakach. Śladów świadczących o tym, jak bardzo był i jest On bliski mieszkańcom Zawoi i Skawicy jest naprawdę sporo, dlatego gorąco zachęcamy do uczestnictwa w obchodach setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W tym roku udział w tych obchodach będzie szczególny, gdyż realizowany za pośrednictwem mediów.

W ten wyjątkowy dzień możemy być jednak razem online. 18 maja br. zapraszamy o godzinie:
– 17:00 na uroczystą Mszę św. w TVP3
– 18:05 na widowisko muzyczne “Santo Subito – Prorok naszych czasów” w TVP1

Widowisko muzyczne przygotowane z udziałem znanych polskich artystów będzie można zobaczyć również na stornie internetowej niepodlegla.gov.pl, kanale Youtube, w telewizji na antenie TVP1, a także wysłuchać w radiowej Jedynce. W koncercie wezmą udział m.in.: Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Krzysztof Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka, Andrzej Lampert, Natalia Nykiel, Krystyna Prońko, Janusz Prusinowski i Roksana Węgiel.


Koncert to nie jedyne wydarzenie przygotowane przez Biuro Programu “Niepodległa” W koprodukcji z TVP powstaje film „Świat według Jana Pawła II”, a dziennik Rzeczpospolita przygotuje podcast – rozmowę z ks. Mateuszem Hosają o pontyfikacie Jana Pawła II. Całość uzupełnią teledysk i spoty zapraszające Polaków do włączenia się we wspólne świętowanie.

Więcej informacji o wydarzeniach przygotowanych na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/santo-subito-prorok-naszych-czasow-juz-w-poniedzialek-wyjatkowy-koncert/

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content