Data: 20/04/2023, (10:00 - 14:00),

Kategoria: Spotkania i warsztaty,


Czy kultura góralska powinna być wpisana na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego? Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy aplikowaniu Górali Babiogórskich? Co daje wpis na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego?

Na te i inne pytania będzie można poszukiwać odpowiedzi podczas konsultacji społecznych i warsztatów poświęconych wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, dedykowanych grupie Górali Babiogórskich i Górali Orawskich.

Na spotkanie, które odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 w budynku Babiogórskiego Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Zawoi zaprasza:

Wójt Gminy Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Związek Podhalan w Polsce

Konsultacje prowadzić będzie przedstawicielka Narodowy Instytut Dziedzictwa – Agata Mucha. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich miłośników regionu, edukatorów, folklorystów, animatorów i osób działających w przestrzeni kultury ludowej.

ZAPRASZAMY❗️

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content