Data: 30/09/2022 - 02/10/2022, (00:00 - 23:59),

Kategoria: Impreza,


Tegoroczna Babiogórska Jesień odbywać się będzie od 30 września do 2 października 2022 r. Myślą przewodnią festiwalu będzie ukazanie kultury ludowej regionu Babiej Góry na styku kultur przez pryzmat gwary, historii, wpływu położenia geograficznego, granicy i natury oraz etnograficznej wielokulturowej przeszłości regionu.

Rozpoczniemy od konferencji naukowej otwierającej nowy obszar rozważań oscylujący wokół pojęcia styku kultur, w centrum których znajduje się Babia Góra, rozumiana i interpretowana jako wspólna przestrzeń do życia, punkt odniesienia, walor i magnes dla wielu jej zdobywców, ale i jako pogranicze, zapora, trudna do przebycia bariera, broniąca dostępu „obcych” od tego co „nasze”.  W tym samym dniu zaprosimy Państwa na wernisaż pokonkursowej wystawy rzeźbiarskiej „Pasterstwo – między sacrum a profanum” w ramach trzeciego Biennale im. Antoniego Mazura.

Sobota i niedziela przepełnione zaś będą muzyką folklorystyczną i folkową, tańcem, pokazami oraz animacjami związanymi z kulturą ludową Górali Babiogórskich. Gwiazdami folkowych wieczorów będą BRATHANKI oraz DIKANDA. Jak co roku na terenie festiwalu odbywać się będą Targi Sztuki i Rękodzieła Ludowego. Nie zabraknie także widowiska REDYKU i podziału owiec, od którego rozpoczniemy sobotnie popołudnie.

Szczegółowy program: http://babiogorskajesien.pl/program

Zapraszamy!

 

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content