Aktualności|

Trudno zliczyć, w jak wielu ludziach rozpaliła miłość do babiogórskich tradycji. Trudno zmierzyć, jak ogromny wkład miała w rozwój życia społecznego całej gminy. Trudno pogodzić się z tym, że odeszła zostawiając w naszych sercach pustkę. Żegnamy Panią Zofię Bugajską – regionalistkę, organizatorkę życia kulturalnego, autorkę publikacji naukowych dotyczących Podbabiogórza, a także mieszkankę gminy, która swoje serce oddała babiogórskiej ziemi.

Dzieląc się swoją ogromną wiedzą na temat naszego regionu uczyła kolejne pokolenia szacunku do rodzimych tradycji. Uśmiechem zjednywała sobie ludzi, a jej gotowość do działania i zaangażowanie sprawiały, że z powodzeniem była wieloletnią dyrektor szkoły w Zawoi Gołynia, założycielką i kierowniczką zespołu regionalnego “Babiogórcy”, prezeską KGW “Zawojanki” czy kustoszką w Izbie Regionalnej w Zawoi Gołynia.

Z jej wiedzy czerpali przez lata nie tylko mieszkańcy gminy Zawoja, ale i turyści przyjeżdżający pod Babią Górę. Organizując różne warsztaty czy spotkania z kulturą, pokazywała piękno babiogórskich melodii, tańca, a także istotę innych umiejętności, takich jak haftowanie czy tworzenie tradycyjnych ozdób. Zawsze pełna pomysłów, zawsze radosna, zawsze oddana swoim pasjom.

Pogrzeb Pani Zofii Bugajskiej odbędzie się w najbliższy wtorek, tj. 16 lutego o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Zawoi Centrum.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content