Aktualności|

Piękna pogoda, mnóstwo emocji i walka o najlepsze pozycje – to wszystko towarzyszyło zawodom AZS Winter Cup, które odbyły się 1 lutego na wyciągu PKL Mosorny Groń.

 

Zawody AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim to cykl zawodów narciarskich, składający się z zawodów eliminacyjnych oraz zawodów finałowych, które organizowane są przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Mosorny Groń był kolejnym punktem na trasie eliminacji, w których wzięli udział studenci z całej Polski.

Nawet wiatr nie przeszkodził zawodnikom w bitwie o najwyższe lokaty. Studenci biorący udział w Akademickim Pucharze Polski i tym razem pokazali, że są w świetnej formie i dobrze czują się na zawojskim stoku. W zmaganiach grupowych najlepsze okazały się kobiety z UŚ Katowice oraz mężczyźni z AGH Kraków.

Największe emocje wiążą się jednak niezmiennie z klasyfikacja indywidualną. W przypadku pań równych sobie nie miała Helena Kubasiewicz, która zwyciężyła zarówno w slalomie gigancie jak i na nieco krótszej trasie slalomu. Wśród panów na w slalomie gigancie najlepszy okazał się Paweł Jaksina z AGH Kraków, a w slalomie na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Krawczyk z SGH Warszawa.

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na poniższych stronach:

 

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, która dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7Es0fHTBYPg.

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content