Aktualności|

To było piękne spotkanie pod drzewem kultury! 19 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Biblioteki i Babiogórskiego Centrum Kultury. Otwarcie nowego miejsca na mapie kulturalnej gminy to jednak dopiero początek wspólnych działań na rzecz kultury.

Ten czas obfitował w wiele pięknych wydarzeń adresowanych zarówno do najmłodszych jak i tych nieco starszych. Wszystko rozpoczęło się jednak od uroczystego spotkania, w którym wzięli udział przedstawiciele władz: senator RP Andrzej Pająk, posłowie – Filip Kaczyński, Krzysztof Kozik, radna sejmiku małopolskiego Danuta Kawa, starosta powiatu suskiego Józef Bałos, wójt gminy Zawoja Marcin Pająk, przewodniczący Rady Gminy Zawoja Stanisław Zajda, radni gminy Zawoja, przedstawiciele jednostek samorządu, kierownicy bibliotek i domów
kultury z regionu.

Otwarcie nowego budynku Babiogórskiego Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki to nie tylko część oficjalna. Przez cały kolejny tydzień świętowaliśmy to wydarzenie poprzez liczne zajęcia, spotkania, spektakle, pokazy filmowe, występ Andrzeja Grabowskiego, warsztaty czy animacje. Wszystko po to, aby poczuć magię kultury zaklętą w nowych murach, poznać bliżej miejsce, które już teraz stanowi dom dla wszystkich, którym kultura w duszy gra – i to w wielu możliwych aspektach.

Gorąco zapraszamy do kontaktu z Babiogórskim Centrum Kultury wszystkich, którym już od dawna marzą się nowe działania w zakresie kultury, chcieliby znaleźć miejsce spotkań dla swoich grup tematycznych, zorganizować pokaz filmowy, inną aktywność lub zwyczajnie potrzebują wsparcia w swoich poczynaniach na rzecz kultury. To miejsce dla Was – kształtujcie go razem z nami!

Spotykajmy się pod drzewem kultury!

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content