Aktualności|

Organizując Dożynki nawiązujemy do pięknej tradycji polskiej wsi, w której niezwykle ważnym elementem jest podziękowanie za urodzaj, zebrane plony i owoce ziemi. To święto rolników i tych, którzy są związani z rolnictwem i na rzecz rolnictwa pracują.

W sobotę 10 sierpnia 2019 roku gromadzimy się  w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy, gdzie o godz. 17.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, następnie w korowodzie dożynkowym, w asyście Orkiestry Dętej, przeniesiemy się na miejsce imprezy.

Będziemy mogli podziwiać  tradycyjny i współczesny wieniec dożynkowy, zobaczyć obrzędy związane ze świętem plonów i dobrze się bawić.

W sobotę i niedzielę do dyspozycji najmłodszych uczestników dostępne będzie czeskie wesołe miasteczko. Na scenie zagoszczą: kabaret BABA z CHŁOPEM z mocną dawką śląskiego humoru oraz GOSIA ANDRZEJEWICZ z piosenkami muzyki pop i dance („Otwarte serce”, „Pozwól Żyć”). Następnie imprezę uświetni koncert grupy MILANO, twórcy takich hitów jak „Serce nie sługa” czy „Baśka, Barbara”, przypomni również przeboje lat ‘90: „Kasiu, Katarzyno” czy „Brązowe oczy” i poprowadzi zabawę do późnych godzin nocnych.

Zapraszamy!

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content