Aktualności|

Plebiscyt Sportowiec Roku 2019 w Powiecie Suskim właśnie trwa! Jak co roku, wyróżnia on najlepszych sportowców, trenerów, działaczy i nadzieje sportowe z całego powiatu suskiego. Tym razem w kategorii Sportowiec Roku 2019 nominowany został m.in. Roman Ficek ze Skawicy, a wśród Sportowych Nadziei Roku 2019 znalazła się Lena Chmielewska z Zawoi.

O tym, kto okaże się najlepszym z najlepszych w ramach poszczególnych kategoriach zadecydowała powołana (specjalnie w tym celu) komisja, a ich decyzję poznamy już 10 marca 2020 r., podczas gali podsumowującej plebiscyt. Nadal trwa jednak głosowanie internetowe na Najpopularniejszego Sportowca, Nadzieję i Działacza/Trenera. Głosować można do 6 marca do godziny 23:59!

Jak zagłosować?

Głosujemy poprzez wejście na stronę Sucha24.pl i polubienie wybranego przez nas Sportowca, Sportową Nadzieję czy Działacza/Trenera. Głos można oddać na dowolną ilość zawodników.

Zatem… Telefony w dłoń i rozpoczynamy wspólną zabawę!

Poniżej przedstawiamy sylwetki osób z gminy Zawoja, które zostały nominowane w tym plebiscycie.

Kategoria: Sportowiec Roku 2019 w Powiecie Suskim
Roman Ficek (biegi wysokogórskie) – Skawica (gmina Zawoja)

Biegi to jego ogromna pasja. Dzięki przebiegnięciu Łuku Karpat (2300 km w 39 dni i 11 godzin) zapisał się w historii biegów wysokogórskich. Pobił również rekord biegu na tej trasie ze wsparciem. To był główny cel biegacza ze Skawicy na 2019 rok. Oprócz tego wygrywał również takie biegi jak: 24-godzinny bieg na Skrzyczne, Beskidzki Topór (104 km i 4500 m pw.), Ultramaraton 6x Babia Góra (100 km i 7500 m pw.), Ultra Rzeźnik (105 km i 5000 m pw.). Jego pomysły i cele są imponujące!

 

Kategoria: Nadzieja Roku 2019 w Powiecie Suskim
Lena Chmielewska (gimnastyka artystyczna) – Zawoja 

Awansowała na mistrzostwa Europy, a debiut na mistrzowskich zawodach był udany, bo do brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele, zaledwie 0,55 punktu. Podczas swoich gimnastycznych zawodów młoda mieszkanka Zawoi jest oceniana za prezencję sceniczną, gimnastykę i elementy akrobatyczne. Bardzo gratulujemy jej dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne występy!

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content