Kompleks po polskiej stronie to 14,5km tras podjazdowych i zjazdowych, o różnym stopniu trudności, które umożliwiają rowerową rekreację w kompleksie Masywu Mosornego Gronia. To także połączenie ze Słowacją (5,2km dwukierunkowego singletracka), które ma rozwijać transgraniczną turystykę rowerową. Połączenie to obejmuje tereny trzech dobrze zachowanych hal pasterskich w tym rejonie, a po Słowackiej stronie znajduje się sieć doskonałych dróg szutrowych (ok 40km), opasających południowe stoki Babiej Góry.

W Zawoi Morgi, przy starcie ścieżek znajduje się dual pumptrack z sekcją skoczni treningowych oraz ścieżką treningową dla początkujących, zawierającą elementy imitujące naturalne przeszkody z górskich, naturalnych ścieżek.

Więcej informacji o trasach i projekcie można znaleźć na:

Projekt został dofinansowany ze środków Unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 celem: „Zwiększenie poziomu zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obszaru pogranicza wokół Babiej Góry, jego rozwój, ochrona i promowanie poprzez budowę transgranicznych górskich tras rowerowych.”

 

Rowerem po powiecie suskim

Projekt “Rowerem po powiecie suskim” pozwolił natomiast odkryć kilka innych tras rowerowych, znajdujących się na terenie gminy Zawoja.
Zawoja kryje w sobie jednak znacznie więcej miejsc, w których realizowanie swoich sportowych pasji jest czystą przyjemnością. 

Rowerem po powiecie suskim. Trasa nr 2 – Zawoja

Mapa trasy: bikemap.net/pl/route/2830616-zawoja/

Rowerem po powiecie suskim. Trasa nr 3 – Skawica

Mapa trasy: bikemap.net/pl/route/2826482-skawica-sucha-gora-limow/

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie działającym przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content