Kompleks po polskiej stronie to 14,5km tras podjazdowych i zjazdowych, o różnym stopniu trudności, które umożliwiają rowerową rekreację w kompleksie Masywu Mosornego Gronia. To także połączenie ze Słowacją (5,2km dwukierunkowego singletracka), które ma rozwijać transgraniczną turystykę rowerową. Połączenie to obejmuje tereny trzech dobrze zachowanych hal pasterskich w tym rejonie, a po Słowackiej stronie znajduje się sieć doskonałych dróg szutrowych (ok 40km), opasających południowe stoki Babiej Góry.
W Zawoi Morgi, przy starcie ścieżek znajduje się dual pumptrack z sekcją skoczni treningowych oraz ścieżką treningową dla początkujących, zawierającą elementy imitujące naturalne przeszkody z górskich, naturalnych ścieżek.
Więcej informacji o trasach i projekcie można znaleźć na:
Projekt został dofinansowany ze środków Unijnych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 celem: „Zwiększenie poziomu zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego obszaru pogranicza wokół Babiej Góry, jego rozwój, ochrona i promowanie poprzez budowę transgranicznych górskich tras rowerowych.”
Projekt “Rowerem po powiecie suskim” pozwolił natomiast odkryć kilka innych tras rowerowych, znajdujących się na terenie gminy Zawoja.
Zawoja kryje w sobie jednak znacznie więcej miejsc, w których realizowanie swoich sportowych pasji jest czystą przyjemnością.
Rowerem po powiecie suskim. Trasa nr 2 – Zawoja
Mapa trasy: bikemap.net/pl/route/2830616-zawoja/
Rowerem po powiecie suskim. Trasa nr 3 – Skawica
Mapa trasy: bikemap.net/pl/route/2826482-skawica-sucha-gora-limow/
Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie działającym przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie.