Aktualności|

Po raz XV w ostatni weekend lutego Polar Sport zaprasza do Zawoi na jedyne takie zawody skiturowe na świecie. Rodzinna atmosfera, bogaty pakiet startowy, wspaniałe nagrody – nie tylko dla zwycięzców – oraz testy najnowszego sprzętu skiturowego firmy Dynafit – to wszystko podczas XV Polar Sport Skitour im. Basi German. ​Po raz czwarty impreza połączy się ze Snow Leopard Day.

Kultowe już zawody co roku przyciągąją na Mosorny Groń setki zawodników i kibiców. To największa impreza skiturowa w Polsce, ale nie tylko to ją wyróżnia na tle innych. – Nie robimy tego dla pieniędzy, nie jest to impreza komercyjna. Jak co roku zapraszamy wszystkich, zawodników i amatorów, rodziny, a nawet tych, którzy jeszcze nart skiturowych na nogach nie mieli. Szybko się nauczą – zachęca Piotr Krygowski, dyrektor imprezy. – Najważniejsze jest to, że tu wygrywają wszyscy, a najbardziej dzieci i… śnieżne pantery – dodaje przedstawiciel Polar Sportu. Jak co roku cały dochód z imprezy trafia do podopiecznych Fundacji “Na Start” im. Basi German. To m.in. z tych pieniędzy organizowane są potem wycieczki w góry i narciarskie wyjazdy dla dzieci z domów dziecka.

Zawodom zawsze towarzyszy szereg atrakcji, również dla najmłodszych, dla których przygotowano przedszkole – gdy rodzice będą wylewali z siebie siódme poty, ich pociechy bezpiecznie i kreatywnie spędzą czas pod okiem wykwalifikowanej kadry z Klubu Odlotowych Mam. Na nieco starszych czeka „Przygoda z Babiogórskim Parkiem Narodowym”, czyli nauka przez zabawę z konkursami, prowadzona przez pracowników BGPN. Swoje modele nart udostępni do testu marka Dynafit – partner i główny sponsor zawodów.

fot. Jakub Domin

fot. Jakub Domin

Głównym punktem programu oczywiście będą zawody. Start o 11 na ​stacji kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi. W zawodach weźmie udział ponad 200 zawodników – zapisać się będzie można do godziny 10, jeśli będą jeszcze wolne miejsca. Trasa wyścigu to ok. 12 kilometrów o sumie przewyższeń 1000 m po zawojskich lasach. Szczegółów organizatorzy nie chcą zdradzać; wiadomo jedynie, że nudno nie będzie, a momentami nawet bardzo ekscytująco. Zawodnicy rywalizować będą w ośmiu kategoriach. Przewidziana jest dodatkowa kategoria – najszersze narty oraz najciekawszy strój-wybierany drogą głosowania.

Ale do Zawoi warto zajrzeć już w piątek wieczorem, 28 lutego. Przed XV Polar Sport Skitour odbędzie się impreza towarzysząca – Dynafit Speedfit Night czyli trening, testy, porady pod okiem ekspertów na stoku PKL Mosorny Groń. Niesamowita gratka dla fanów technologii, sprzętu i gadżetów.

fot. Jakub Domin

fot. Jakub Domin

Już po raz czwarty zawodom towarzyszyć będzie Dynafit Snow Leopard Day. To projekt na rzecz funduszu Snow Leopard Trust poprzez propagowanie sportów górskich i zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem realizowany jednocześnie w 12 krajach. Każdy metr przewyższenia pokonany przez startujących Dynafit zamieni na 1 eurocent.​, a następnie przekaże całą kwotę funduszowi Snow Leopard Trust. Opłaca się trochę spocić – w zeszłym roku zawodnicy zapisali na konto imprezy 1 604 138 metrów przewyższenia, czyli o 500 000 metrów więcej niż rok wcześniej i tym samym ustanowili nowy rekord w historii imprezy! Oczywiście mieli w tym swój wkład także uczestnicy Polar Sport Skitour: z rezultatem 195 000 metrów (40 000 więcej niż w roku 2018) zawodnicy i uczestnicy organizowanego przez Dynafit nocnego treningu zasilili dotację o 1950 euro! Jak będzie w tym roku?

fot. Jakub Domin

fot. Jakub Domin

Na zawody można przyjechać bez swojego sprzętu: narty, buty, czy kask zapewni Dynafit na czas trwania imprezy. Zestaw skiturowy można będzie wypożyczyć zarówno na własny trening/testy, jak i do startu w zawodach – rezerwacje przyjmuje Tatra Trade, czyli oficjalne centrum testowe marki. Zgłoszenia należy przesyłać na adres ​tatratrade@tatratrade.com.pl​, podając imię i nazwisko, dzień i nazwę wydarzenia, stopień zaawansowania, preferowaną godzinę odbioru sprzętu oraz rozmiar buta i nart – przygotowany sprzęt będzie czekał przed eventem na dolnej stacji. Centrum działać będzie od godz. 10:00 do 16:00 (wypożyczenia od 10:00 do 13:00 na czas do 3 godzin).

– To truizm, ale warto pomagać. Bawimy się, rywalizujemy, ale i robimy też coś dla innych, dla dzieci i dla zwierząt. Dlatego warto przyjechać do Zawoi: pomoc mamy w pakiecie, który nie kosztuje dużo i… we własnych nogach oraz płucach – reasumuje Piotr Krygowski. 29 lutego Polar Sport zaprasza na prawdziwe skiturowe święto!

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content