Aktualności|

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na 14. edycję Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie, która właśnie się rozpoczęła. Tym razem Festiwal ten będzie miał jednak zupełnie inny charakter.  

Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronowirusa wszystkie koncerty publikowane będą ON-LINE w każdą niedzielę od 12 lipca do 20 września o godz. 19.00 na kanale Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce: https://www.youtube.com/channel/UCe-gaj5-UOAAB9fNz4OeWTA

Nagrania koncertów Muzyki Zaklętej w Drewnie będą odbywać się w piątki o godz. 15.00 od 10 lipca do 18 września. O możliwości uczestniczenia w wydarzeniach Małopolska Organizacja Turystyczna będzie informować na początku każdego tygodnia poprzedzającego koncert. Informacje udostępniane będą na profilu Festiwalu www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie oraz na stronach www.drewniana.malopolska.pl i www.mot.krakow.pl

W ciągu najbliższych trzech miesięcy dzięki Festiwalowi będzie można odwiedzić najpiękniejsze zakątki Małopolski i zobaczyć wyjątkowe dziedzictwo Szlaku Architektury Drewnianej, w tym świątynie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – w Binarowej, Kwiatoniu, Lipnicy Murowanej, Powroźniku oraz Sękowej. Poznamy także takie miejsca jak Przydonicę, Świdnik, Łętownię i Szyk. Festiwal dotrze również do Zawoi, do kościoła pw. św. Klemensa, gdzie odbędzie się koncert Grohman Orchestra.

Wysłuchamy artystów prezentujących różne gatunki, style i klimaty muzyczne – od występu solowego Oskara Cenkiera aż po wspomnianą już trzynastoosobową Grohman Orchestra.

Jak co roku pojawią się także koncerty: połączony z tańcem – tym razem do piosenek Hanki Wójciak i Pauliny Bisztygi zatańczy Franciszka Kierc; edukacyjny – arie G. F. Händel’a wykona zespół Armonia Barocca oraz dedykowany najmłodszym – zespół Śrubki.

Koncerty instrumentalne zaprezentują duet Michał Salamon i Miłosz Skwirut, a połączone ze śpiewem – Łukasz Jemioła i Urszula Czerniak, a także GG DUO – Gabi i Wojciech Gąsior. Po raz kolejny jeden z koncertów zostanie przygotowany w Partnerstwie z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina.
Po raz pierwszy w Partnerstwie z Fundacją Piosenkarnia Anny Treter, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi laureatka Festiwalu Twórczości Korowód – Monika Kowalczyk.

Finałowy koncert wykona zaś Joanna Słowińska z Zespołem wprowadzając słuchaczy w świat różnych brzmień oraz dialogu pomiędzy tradycjami muzycznymi.

Zapraszamy do udziału w koncertach! Do zobaczenia ON-LINE!

Szczegółowe informacje:
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska
www.drewniana.malopolska.pl

Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content