Aktualności|

Czas kolędowania powoli dobiega końca. Sobota, 2 lutego, będzie zatem idealnym momentem ku temu, aby raz jeszcze zasłuchać się najpiękniejsze melodie niosące światu radość, wiarę i nadzieję. Serdecznie zapraszamy na magiczny wieczór kolęd i pastorałek.
Na scenie Babiogórskiego Centrum Kultury zobaczymy artystów spod Babiej Góry, którzy swoim śpiewem i grą na instrumentach raz jeszcze powrócą do betlejemskiej szopki. Będziemy kolędować m.in. z zespołami regionalnymi, Babiogórską Orkiestrą czy chórem parafialnym.
Ten świąteczny nastrój, dobroć i radość, która mu towarzyszy to również idealny moment ku temu, aby pomóc innym. Sobotnie kolędowanie będzie zatem dobrą okazją ku temu, aby wesprzeć Lenę Trybałę (Bartniczak), która od dziecka zmaga się z poważną chorobą uniemożliwiającą jej poruszanie się o własnych siłach. Teraz pojawiła się jednak szansa na normalne życie.
Lena Trybała (Bartniczak), mieszkanka Skawicy, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, za sprawą którego ma ogromne trudności z poruszaniem się. Właściwie robi to wyłącznie z pomocą drugiej osoby lub na wózku. Nie jest nawet w stanie sama wyjść z domu. Przez lata brakowało jej odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacji. Dziś, mając 31 lat, stanęła przed wielką szansą na normalne życie i spełnianie kolejnych marzeń. Dlaczego walczy? Za namową męża Marka pojechała na konsultację do doktora Paley’a. Tam okazało się, że ma szansę na to, aby odzyskać sprawność i stać się niezależną. Lena została zakwalifikowana na operację w Instytucie dr. Paley’a. Właściwie będzie to seria czterech zabiegów, łącznie z wymianą biodra i prostowaniem nóg. Coś tak odległego w końcu stało się możliwe! Nie uda się tego jednak dokonać bez odpowiedniej kwoty. Operacje zostały wycenione na ponad 700 000 zł. – Nigdy o nic nie prosiłam, starałam się radzić sobie sama, chociaż zazwyczaj wiatr wiał mi prosto w twarz. Ale tym razem los się do mnie uśmiechnął, mam szansę, a to więcej, niż miałam w całym życiu! Muszę do końca wierzyć, że się uda – podkreśla Lena. Bez tej operacji i odpowiednich rehabilitacji jej problemy z poruszaniem się będą się tylko pogłębiać. Więcej o Lenie można znaleźć TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania i pomagania.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content