Aktualności|

Piękno otaczającej przyrody, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, ścieżki turystyczne z niesamowitymi widokami – to wszystko wiąże się z projektem „Babiogórskie Ścieżki”, dzięki któremu poznawanie walorów babiogórskiej przyrody, a także ich ochrona są jeszcze prostsze!

Niezwykłe miejsca, otoczone malowniczymi krajobrazami, pełne różnorodnych okazów fauny i flory wymagają naszej szczególnej troski. Nic zatem dziwnego, że u stóp tajemniczej, ale i również niezmiernie intrygującej Babiej Góry zdecydowano się na realizację projektu „Babiogórskie Ścieżki”, dzięki któremu można jeszcze lepiej poznawać ten teren, ale i dbać o jego najważniejsze walory.

Projekt sposobem na ochronę środowiska

Ministerstwo Środowiska doceniło starania przedstawicieli gminy Zawoja, którzy ubiegali się o dofinansowanie projektu ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Celem projektu jest nie tylko podkreślenie piękna zawojskich zakątków, ale przede wszystkim ochrona Babiogórskiego Parku Narodowego wraz ze wszystkimi jego walorami przyrodniczymi. Dofinansowanie dla gminy Zawoja w ramach tego projektu wyniosło 2 167 500,00 zł. Całkowita wartość projektu to natomiast 2 550 000,00 zł.

Czas na wycieczkę!

Już teraz można wyruszyć na Babiogórskie Ścieżki i przemierzyć drogę łączącą odcinki Zawoja Składy – Zawoja Czatoża – Hala Kamińskiego – Hala Barankowa – Zawoja Składy, a także zdobyć sporo nowych informacji, które znajdują się na tablicach umieszczonych na wspomnianej trasie. W trakcie trwania inwestycji utworzono również chodnik prowadzący z Małych Widełek do Zawoi Czatoża.

Warto jednak zauważyć, że ten projekt to także budowa kompleksu rekreacyjno-edukacyjnego (Strefa Aktywnego Wypoczynku) wraz z placem zabaw oraz ścieżką edukacyjną mieszczącą się pośród drzew. Dzięki temu pomysłowi, zarówno najmłodsi jak i dorośli ciekawi babiogórskiej przyrody będą mogli lepiej poznać moc procesów zachodzących w środowisku. Wszystko to za sprawą wspomnianej infrastruktury edukacyjnej, która przybliży nas do świata roślin, zwierząt oraz babiogórskiego piękna.

Gorąco zapraszamy do wyruszenia na Babiogórskie Ścieżki! To idealna szansa na to, aby jeszcze pełniej dać się wciągnąć do świata niezwykłej przyrody, która wzajemnie przenika się na zboczach i u stóp Babiej Góry.

Więcej na: www.babiogorskiesciezki.pl

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content