XIV Niedziela Zwykła, OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.07.2019 r.

Pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna zamiast kazań adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na mszy św.o godz.11,00 objęcie parafii przez nowego proboszcza ks.kanonika Janusza Kosowskiego.

Poniedziałek-św.Jana z Dukli,prezbitera

Czwartek-św.Benedykta,opata,patrona Europy

Piątek-św.Brunona z Kwerfurtu,biskupa i męczennika

Sobota-świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Środa– o godz.1730 spotkanie Koła Przyjaciół,,Radia Maryja’’,
o godz.1800 nabożeństwo do św.Jana Pawła II.
-o godz.1900 -msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek-msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia
za zmarłych o godz.1900.

W sobotę na mszy św. o godz.1900 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie we czwarteko godz.1800 później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę na mszy św.o godz.11.00 roczek urodzin.Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
Składka na potrzeby parafii.

U ministrantów przed kościołem jest do nabycia prasa
katolicka, zachęcamy do nabywania i czytania.


13 Niedziela Zwykła, dn. 30. 06. 2019 r.

Dziś o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 19.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę św. Tomasza, Apostoła.
W czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. W kaplicy na Wełczy o godz. 17.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym Msza św. o godz. 19.00, a po Niej półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy połączona z „Godziną Świętą”. Później będzie spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.
W piątek wspomnienie – św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna.
W sobotę wspomnienie – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
Również w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy jak najwięcej parafian, gdyż wtedy będzie uroczyste objęcie parafii przez nowego Ks. Proboszcza Janusza Kosowskiego.
W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 chorych od góry do kościoła.
U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i pamiątkowe medale z okazji 200-lecia parafii. Zachęcamy do ich nabycia.
U p. Adama Brańki można nabyć film i zdjęcia z pożegnania Ks. Proboszcza.
Prosimy o wpłaty na płytki z uroczystości 200-lecia parafii w kwocie po 50 zł. przez tych, którzy je zamawiali, gdyż wtedy one zostaną przysłane.


12 Niedziela Zwykła, dn. 23.06.2019 r.

Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna, a po Niej procesja dokoła kościoła w czasie której, będziemy śpiewać litanię do Serca Bożego.

Jutro przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W środę wspomnienie – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

W czwartek wspomnienie – Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W kaplicy na Wełczy Suma Odpustowa o godz. 15.00. O. Kazimierz, karmelita z Zawoi Zakamienia. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ubiegły wtorek Ks. Abp. Marek Jędraszewski zamianował do naszej parafii nowego Ks. Prob. Janusza Kosowskiego z parafii Nawojowa Góra. Obejmie On funkcję proboszcza z dniem 1 lipca. Polecamy Go waszym modlitwą, o Boże błog. i opiekę patrona naszej parafii św. Klemensa.


Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, dn. 20.06.2019 r.

Dziś Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesjado czterech Ołtarzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja dokoła kościoła w czasie której będziemy śpiewać litanię do Serca Bożego.
Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją przed południem o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do uczniów z klas III,które przyjęły w tym roku I Komunię św. z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesję, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

Jutro wspomnienie – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Mamy 2 podziękowania:
Jednopragniemy złożyć podziękowanie za ofiary złożone 9. 06 w kościele i na Mszy św. na Bartyzelowej Górze na pokrycie kosztów renowacji i konserwacji ambony. Złożono 16.055 zł. oraz 13 euro. W ubiegłą niedzielę do kopert złożono jeszcze 2.050 zł. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy, liczyli składamy gorące „Bóg zapłać”.
Drugie : składamy gorące podziękowanie za dar dla naszego kościoła – rodzinie Leszkowi, Ewie i Krzysztofowi Malik. Tym darem jest piękny zegar stojący i umieszczony przy głównym Ołtarzu. Również serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najświętszej Trójcy dn. 16.06.2019 r.

Dziś o g. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek – wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego
W środę – wsp. św. Romualda opata
W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
W piątek – wsp. św. Alojzego Gonzagi

W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o g. 9.15 dla uczniów, nauczycieli, rodziców ze szkół podstawowych z Zawoi Centrum i Gołyni.
Msza św. na zakończenie roku w szkole na Mosornem o g. 8.30. Msza dla uczniów uczęszczających do szkoły na Wilcznej w Zawoi Górnej w kościele o g. 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólne podziękowanie Bogu za mijający rok szkolny.

W Czartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.00, o 10.00 uroczysta suma i o 18.00. w tym dniu Mszy w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o g. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą jak co roku: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na drogę w kierunku kościoła. Ołtarze, prosimy mieszkańców aby przygotowali przy drodze na górny cmentarz, u Kąkoli , koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu procesji o udekorowanie domów i trasy przejścia procesji. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku w czasie procesji. Dzieci z klas III, które w tym roku przyjęły I Komunię prosimy, aby na procesję przyszły w strojach komunijnych. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkich chorągwi i feretronów. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Za pobożne uczestnictwo w procesji można zyskać odpust zupełny.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną za 32 letnią posługę kapłańską ks. proboszcza Ryszarda Więcka.

W przyszłą niedzielę odpust w Górnej Zawoi suma o g. 11.00.

U ministrantów przed kościołem można nabyć czasopisma katolickie.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dn. 09.06.2019 r.

Dziś o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 14.30 Msza św. na Bartyzelowej Górze przy Krzyżu. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane dziś na wszystkich Mszach św. składka do kopert na pokrycie kosztów renowacji i konserwacji ambony.Jeżeli ktoś zapomniał i nie wziął pieniędzy będzie to mógł uczynić w przyszłą niedzielę. Składka zostanie policzona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

Jutro święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

We wtorek wspomnienie – św. Barnaby, apostoła.

W środę wspomnienie – błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera, i Towarzyszy. O godz. 16.30 spotkanie rodziny Radia Maryja. O godz. 17.00 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza św.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie błogosławieństwo dzieci.

W piątek wspomnienie – bł. Michała Kozala, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę na plebanii o godz. 17.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Wczoraj przywieziono odnowioną nadstawę na chrzcielnicę.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dn. 02.06.2019 r.                                                                 

Dziś po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.

Jutro wspomnienie – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym dniu rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.  

W środę wspomnienie – św. Bonifacego, bp. i męczennika.

W czwartek wspomnienie – św. Norberta, bp. Jest to I czwartek miesiąca. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. Po Niej Adoracja w ciszy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna, a po Niej nabożeństwo czerwcowe.

W sobotę wspomnienie – św. Jadwigi, królowej. Na Mszy św. wieczornej będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych będzie w czwartek o godz. 17.15 na plebanii. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w 3 niedzielę czerwca tj. 16.06 o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej. W tym dniu o godz. 14.30  Msza św. na Bartyzelowej Górze. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na tę Mszę św. 

Powoli zbliża się do końca remont i konserwacja ambony. W związku z tym w przyszłą niedzielę na Wszystkich Mszach św. będzie składka do kopert, aby pokryć brakującą sumę i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej. Z góry już dziękujemy za waszą ofiarność. „Bóg zapłać”.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Od poniedziałku w godz. od 17.00 – 18.00 można obierać zdjęcia z ostatniego Bierzmowania u p. Adama Brańki.

W czwartek o godz. 10.15 u Sióstr Felicjanek Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.

Wyjazd na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzałdu o godz. 2 w nocy z piątku na sobotę z pod kościoła. Bardzo proszę o dokonanie wpłat reszty należności za pielgrzymkę. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele.


6 Niedziela Wielkanocna, dn. 26.05.2019 r.

Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jutro wspomnienie – św. Augustyna z Canterbury, bp.

Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie z klas VIII z całej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania. Uczniowie i świadkowie przychodzą do kościoła na godz. 17.10. Nabożeństwo majowe będzie odprawione wyjątkowo o godz. 17.30. Sakrament Bierzmowania udzieli Ks. Bp. Damian Muskus. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian, bo to jest uroczystość dla całej parafii.

W środę wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W czwartek wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. W tym dniu uczniów z klas VII z całej parafii zapraszamy na spotkanie o godz. 17.00.

W piątek święto – Nawiedzenia NMP. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.

W sobotę wspomnienie – św. Justyna, męczennika. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z rozpoczęciem nabożeństw czerwcowych.
U nas nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć w przyszłym tygodniu tj. 7 i 8 czerwca.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów renowacji i konserwacji ambony. Złożono 7.615 zł. 85 gr. oraz 6 Funtów angielskich i 3,50 euro. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy liczyli składamy gorące „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W dniu 1 czerwca organizowany jest wyjazd na Lednicę. Lednica 2000 to spotkanie dla młodzieży z całej Polski. Jest jeszcze 15 miejsc wolnych. Koszt wyjazdu to 120 zł. Zapisy możliwe w zakrystii.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content