Aktualności|

Przed nami czas, w którym spokój, radość oraz nadzieja powinny zawładnąć całym światem. Nie zawsze jednak odnalezienie tych wszystkich uczuć jest proste – nawet w swoim własnym domu. Zespół PotOCK postanowił nieco pomóc w tej kwestii i podczas tegorocznych świąt wlać w serca wszystkich swoich słuchaczy nieco ukojenia. Wszystko za sprawą kolędy „Narodził się, narodził…”. Zachęcamy do zatopienia się w jej pięknych dźwiękach oraz obejrzenia teledysku, w którym nie brakuje kadrów prosto z Zawoi oraz innych babiogórskich akcentów.

„Narodził się, narodził…” to kolęda, której historia sięga II wojny światowej. Fakt, że trafiła ona w ręce folkowo-rockowej formacji PotOCK nie jest jednak przypadkiem. Autorem kolędy jest bowiem Klemens Groń – krewny jednej z wokalistek zespołu. Ta muzyczna propozycja na nadchodzący czas to również odpowiedź grupy na kończący się rok, który dla wielu z nas okazał się niezwykle trudny.

W teledysku stworzonym do kolędy „Narodził się, narodził…” nie zabrakło ujęć z Zawoi, która jest niezwykle bliska artystom. Można w nim zobaczyć m.in. Skansen na Markowych Rówienkach, kościół pw. Świętego Klemensa w Zawoi Centrum, a także inne piękne, zawojskie miejsca. Zachęcamy do odnalezienia ich w kadrach tego teledysku. Jego twórcy przypomnieli także o babiogórskich tradycjach kolędowania.

Muzyka: PotOCK
Tekst: Klemens Groń
Scenariusz i reżyseria: Arkadiusz Ziętek
Zdjęcia i montaż: Łukasz Grudysz
Światło: Błażej Wojciechowski
Nagrania dokonano w studiu Radia Kraków, Łukasz Kulka, Rafał Szumny
Mastering: Marcin Bors
Produkcja: Anna Kulka
Współpraca produkcyjna : KONCEPT Natalia Melzer, Babiogórskie Centrum Kultury, Parafia Zawoja Centrum, Skansen Markowe Rówienki

Wystąpili:
Anioł:  Bartłomiej Dyrcz
Zespół: Julia Pacyga, Magdalena Denis, Gabriela Klimasara, Katarzyna Mętel, Martyna Giertuga, Adam Kukla, Krzysztof Biały, Krzysztof Kumorek, Mieszko Krzyś, Marek Nitoń

Kolędnicy: Kamil Madejczyk, Sławomir Szkolnik, Łukasz Spyrka, Jakub Pacyga

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content