Aktualności|

Za nami finałowa gala plebiscytu ,,Sportowiec Roku 2022” organizowanego przez portal Sucha24.pl oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Cieszymy się, że Gmina Zawoja wraz z innymi gminami powiatu suskiego mogła być partnerem tego konkursu, w którym nagradza się ciężką pracę, talent, wytrwałość w dążeniu do celu i pasję do sportu Jeszcze bardziej cieszy fakt, iż w gronie nagrodzonych, którzy wykazują w swych sportowych postawach wszystkie te cechy znaleźli się Mieszkanki i Mieszkańcy naszej gminy!

W kategorii ,,Sportowa Nadzieja Powiatu Suskiego 2022”:

Sandra Guzik – narciarstwo alpejskie: w Lidze MOZN w gigancie była dziesiąta, a w slalomie piętnasta. Uczestniczka XIII Ogólnopolskiego Finału Lig Alpejskich 2022, trzecia zawodniczka Otwartych Ogólnopolskich Spotkań UKS PZN 2022.

Sylwia Guzik – narciarstwo alpejskie/wrotkarstwo alpejskie: młodsza siostra Sandry, która startuje z najlepszymi narciarzami w Polsce w ramach Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN (miejsce siedemnaste) czy Ogólnopolskich Spotkań UKS PZN 2022 (szósta lokata). Prócz narciarstwa startuje również we wrotkarstwie alpejskim, gdzie w slalomie oraz gigancie została mistrzynią Polski.

Patryk Lis – kolarstwo BMX: podczas Mistrzostw Polski BMX Racing w Lublinie zajął trzecie miejsce. Do swoich ubiegłorocznych osiągnięć dorzucił jeszcze zajęcie pierwszego miejsca w zawodach Pucharu Polski w Pumptracku w Rzykach.

W kategorii ,,Trener/Działacz roku 2022”:

Jakub Zamroźniak – kolarstwo górskie: trener w UKS Zawojak Zawoja, jego podopieczny Maksymilian Matyasik zajął dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim.

Nagrodę w imieniu nagrodzonego odebrał prezes UKS Zawojak Zawoja – Grzegorz Hajda.

Ponadto Nagrodę Powiatu Suskiego 2022 przyznawane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej otrzymał Roman Ficek – biegi górskie: ultramaratończyk, realizujący projekty biegowe, w roku 2022 pokonał m.in. w ciągu 93h 44 min. Główny Szlak Beskidzki, liczący 511 km, ustanawiając nowy rekord w jego przebyciu.

Laureatom z gminy Zawoja nagrody, w imieniu wójta Marcina Pająka, wręczyła jego zastępczyni Karolina Listwan – Franczak.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym w plebiscycie, w tym Sportowcowi Roku 2022 Szymon Gospodarczyk rally co-driver, życząc dużo wiary w siebie ,,bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą że mogą” (Wergiliusz).

Do zobaczenia na sportowych arenach i podiach!

Fot.: Sucha24.pl: M.Wilczek, W. Ciomborowski, K. Olszówka, P. Ryba, H. Liszka.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content