Aktualności|

Mnóstwo pięknych melodii, wspólny śpiew i chęć niesienia pomocy innym – to wszystko towarzyszyło wieczorowi kolęd i pastorałek, który odbył się 2 lutego w Babiogórskim Centrum Kultury.

Podczas kolędowania z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wykonawcy prezentowali bowiem zarówno tradycyjne pastorałki śpiewane od dawna pod Babią Górą jak i nowoczesne piosenki, które nieodłącznie kojarzą nam się ze świętami.

Wieczór rozpoczął chór parafialny działający przy parafii pw. świętego Klemensa w Zawoi Centrum. Zaraz po nim na scenie pojawiła się natomiast Babiogórska Orkiestra, zespół Cieślica oraz zespół Juzyna, który zaprezentował „Kolędowanie z Dorotą”. Na koniec goście mogli również włączyć się w śpiew grupy przyjaciół z Zawoi i Tymbarku.

Takie spotkania pozwalają na integrację lokalnej społeczności, a przy okazji są dobrym sposobem na pokazanie kultury górali babiogórskich osobom, które goszczą w Zawoi. Tym razem wieczór kolęd i pastorałek stał się również okazją ku temu, aby pomóc jednej z mieszkanek gminy Zawoja.

Lena Trybała (Bartniczak) cierpi na porażenie mózgowe dziecięce (czterokończynowe z przewagą kończyn dolnych). Teraz pojawiła się jednak możliwość, aby powalczyć z chorobą, a Lenie dać szansę na poruszanie się o własnych siłach. Pomóc jej mogą cztery kosztowne operacje poza granicami kraju. Uczestnicy sobotniego wydarzenia mieli zatem okazję, aby wesprzeć ją w dążeniu do tego celu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się zebrać 2283,10 zł i 50 euro.

Serdecznie dziękujemy za udział w tym wydarzeniu oraz za wszystkie pieniądze przekazane Lenie.

Fot. Michał Sośnicki

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content