Aktualności|

Przed nami 5. edycja Festiwalu Biegów Alpejskich. Wydarzenie od kilku lat odbywa się w Zawoi w pierwszy weekend sierpnia i co roku przyciąga pod Babią Górę i Mosorny Groń miłośników biegów alpejskich. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia 2019 r.

Bieg główny Festiwalu, Chaszczok – Bieg na Babią Górę odbędzie się już po raz ósmy.W tym roku sponsorem tytularnym biegu została marka Grivel. Grivel Polska ufundował nagrody dla najszybszych zawodniczek i zawodników w kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Nagrodami będą plecaki biegowe oraz akcesoria biegowe marki Grivel.

W ramach Festiwalu Biegów Alpejskich odbędą się 4 biegi, w których będą prowadzone odrębne klasyfikacje:
8. Grivel Chaszczok – Bieg na Babią Górę: 10 km, +1185 m/-65 m
Bieg na Małą Babią: 6,7 km, +905 m/-115 m
Bieg Wschodzącego Słońca: 4,7 km, +710 m
Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików: 7,55 km, +1040 m/-50 m

Najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników zapraszamy na Etapowy Maraton Biegów Alpejskich.  Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (jest to dystans bez zbiegów na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 31 godzin! Etapowy Maraton Biegów Alpejskich to 2 dni przygody i walki ze słabościami. To przeżywanie własnych i cudzych kryzysów. 13 razy możesz zmierzyć się ze swoimi rywalami, 13 razy możesz walczyć. A ile razy możesz upaść i wstać – to możesz sprawdzić już w dniach 3-4 sierpnia 2019 r. w Zawoi. Jeżeli ukończysz Etapowy Maraton Biegów Alpejskich to żadna 100-ka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, z wyjątkiem może Ultramaratonu 6xBabia Góra 🙂

Kto jeszcze nie jest w stanie zmierzyć się z Etapowym Maratonem Biegów Alpejskich może spróbować sił w rywalizacji w Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich. Ta krótsza etapówka składa się z 8 biegów o łącznym dystansie pod górę 20 km (+ zbiegi na start kolejnego etapu) o łącznym przewyższeniu w górę +3100 m!

Zapisy na wszystkie biegi Festiwalu Biegów Alpejskich potrwają do 28 lipca 2019 r.

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. zapraszamy do rywalizacji sportowej także najmłodszych uczestników. W programie przewidziane są biegi dla dzieci oraz warsztaty i animacje, które poprowadzą Mamy z Klubu Aktywnych Mam z Zawoi.

Łączna wartość puli nagród Festiwalu Biegów Alpejskich wynosi 18 000 zł. Nagrody ufundowali: Grivel Polska, Garmin Polska, Leki Polska, Tervel, Salcooraz Hydro Flask.

Po biegu głównym – Chaszczoku oraz na zakończeniu całego Festiwalu odbędzie się konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników.

W sobotni wieczór Festiwal Biegów Alpejskich uświetni prelekcja o pierwszym polskim zimowym wejściu na Chan Tengri. 31 stycznia 2019 r. Mariusz Hatala i Piotr Krzyżowski, w ramach Beskid Pamir Expedition, zdobyli zimą jako pierwsi Polacy Chan Tengri! Chan Tengri (7010 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Kazachstanu i drugi pod względem wysokości szczyt Tien-szanu. Spotkanie z zimowymi zdobywcami Chan Tengri odbędzie się w sobotę o godz. 21:00 w Ośrodku Turystyczno-Narciarskim Mosorny Groń.

Partnerami biegu są: Babiogórski Park Narodowy, PKL Mosorny Groń, Lasy Państwowe: Nadleśnictwo Sucha oraz Nadleśnictwo Nowy Targ, Gmina Zawoja, PGKiB Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Kuracjusz Beskidzki, Klub Aktywnych Mam z Zawoi.

Obsługę medialną zapewniają: Magazyn GÓRY, Biegigorskie.pl, Portal Górski, Outdoor Magazyn, Wspinanie.pl, Testy Outdoorowe, Tygodnik Podhalański, suskiDlaWas.info, Sucha24.pl, PowiatSuski.24.pl.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: http://biegnababia.pl.

Zapraszamy do Zawoi na weekend biegowy!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

Zdjęcia: Magdalena Sedlak i Krzysztof Nagacz

 

 

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content