Data: 02/03/2019, (Całodniowe), Miejsce: Zawoja - Mosorny Groń

Kategoria: Impreza,


 

Ta impreza przyciąga nie tylko zawodowych miłośników skitourów, ale i osoby, dla których ten sport jest po prostu pasją. To właśnie oni po raz kolejny spotkają się 2 marca 2019 r. pod Babią Górą podczas XIV Polar Sport Skitour im. Basi German. Zapisy ruszyły!

Zawody XIV Polar Sport Skitour im. Basi German to idealna okazja ku temu, aby spróbować swoich sił w tej zimowej dyscyplinie, a przy okazji pomóc innym. Już od lat organizatorzy łączą ze sobą te dwie kwestie i gromadzą w Zawoi skitourowców o wielkich sercach. Całe wpisowe zostaje bowiem w całości przekazane na cele fundacji „Na Start im. Basi German”, a zebrane pieniądze pozwalają na realizację wyjazdów górskich i narciarskich dla podopiecznych z domów dziecka.

Zawodnicy biorący udział w zmaganiach klasyfikowani są w 8 kategoriach, w zależności od wieku oraz płci. Planowana długość trasy to ok. 12 km, a suma przewyższeń wyniesie 900 m. Wszyscy, którzy chcą się z nią zmierzyć mogą zgłaszać się już teraz! Formularz zgłoszeniowy umożliwiający szybką płatność można znaleźć TUTAJ.

Uczestnicy wydarzeń staną się również częścią międzynarodowej inicjatywy na rzecz ochrony śnieżnej pantery, a więc 10. Edycji Snow Leopard Day. Impreza będzie także połączona z testami sprzętu Dynafit, które odbędą się przy wyciągu PKL Mosorny Groń już 1 marca 2019 r. o godzinie 17:00. Wszystkie informacje na temat sprzętu oraz zgłoszeń można znaleźć na stronie: http://zawody.polarsport.pl/dynafit-speedfit-night/

Zakończenie imprezy oraz dekoracja zwycięzców odbędzie się w Ośrodku Wczasowym Beskid.

Więcej informacji już niebawem, a już teraz zapraszamy na strony zawody.polarsport.pl i Polar Sport Skitour im. Basi German na Facebooku.

Do zobaczenia na trasie!

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content