Aktualności|

Festiwal Biegów Alpejskich odbędzie się w Zawoi tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, które co roku przyciąga miłośników biegów alpejskich. Biegi są krótkie lub bardzo krótkie, ale i niezwykle trudne, ponieważ trasa prowadzi tylko pod górę. Na zawodników czeka pod Babią Górą w sumie 13 biegów! Dystans łączny pod górę wynosi 40 km, ale należy pamiętać, że na start kolejnego biegu trzeba zbiegnąć na dół. W pionie wygląda to jeszcze poważniej, bo suma przewyższenia w górę wszystkich biegów łącznie wynosi +6200 m!

Festiwal Biegów Alpejskich to 2 dni przygody i walki ze słabościami. To przeżywanie własnych i cudzych kryzysów. 13 razy możesz zmierzyć się ze swoimi rywalami, 13 razy możesz walczyć. A ile razy możesz upaść i wstać? To możesz sprawdzić już 3 i 4 sierpnia 2019 r. w Zawoi.

Zapraszamy do rywalizacji w 4 biegach, w których będzie prowadzona odrębna klasyfikacja

– VIII Chaszczok – Bieg na Babią Górę: 10 km, +1185 m/-65 m

– Bieg na Małą Babią: 6,7 km, +905 m/-115 m

Bieg Wschodzącego Słońca: 4,7 km, +710 m

Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików: 7,55 km, +1040 m/-50 m

Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (jest to dystans bez zbiegów na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 31 godzin! Jeżeli go ukończysz to żadna 100-ka nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, może tylko z wyjątkiem Ultramaratonu 6xBabia Góra🙂

Kto jeszcze nie jest w stanie zmierzyć się z Etapowym Maratonem Biegów Alpejskich może spróbować sił w rywalizacji w Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich. Ta krótsza etapówka składa się z 8 biegów o łącznym dystansie pod górę 20 km (+ zbiegi na start kolejnego etapu) o łącznym przewyższeniu w górę +3100 m!

Rywalizację w Etapowym Maratonie oraz Etapowym Półmaratonie Biegów Alpejskich zakończy bieg finałowy, którym będzie Bieg na Mosorny Groń. W tym ostatnim etapie czasy wszystkich zawodników zostaną podzielone przez 10 i zawodnicy wystartują „na dochodzenie” w odpowiednio zmniejszonych odstępach czasowych. Kto wygra ten bieg finałowy ten wygra odpowiednio Etapowy Półmaraton oraz Etapowy Maraton Biegów Alpejskich. W tym ostatnim biegu wszystko może się zdarzyć…

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z jednej z poprzednich edycji Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi >>>

Zapraszamy do Zawoi na weekend biegowy!

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich
Strona biegu: http://biegnababia.pl/
Zdjęcia: Magdalena Sedlak i Krzysztof Nagacz

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content