Aktualności|

Do wspomnień przeszła 38. BabioGórska Jesień

Zawoja w dniach 30 września – 2 października 2022 r. stała się miejsce wielkiej uczty dla miłośników kultury babiogórskiej, regionalizmu, etnografii i tradycji.

Mieszkańcy Gminy Zawoja i Goście mieli możliwość uczestniczenia w Konferencji Naukowej ,,Babia Góra. Na styku kultur”, podziwiania rzeźb w ramach pokonkursowej wystawy rzeźbiarskiej w ramach III Biennale Antoniego Mazura ,,Pasterstwo – na styku sacrum i profanum”, czy uczestniczenia w tradycyjnym Redyku, który poprzedził Festiwal, będący pięknym widowiskiem tańca i śpiewu.Gościem specjalnym Festiwalu był zespół BRAThANKI

Miłośnicy stroju Górali Babiogórskich mieli możliwość uczestniczenia w pokazie ,,Haftem malowane”, podczas którego zaprezentowano tradycyjne stroje babiogórskie. Połączenie piękna muzyki spod Babiej Góry i urzekających kadrów nastąpiło w zaprezentowanym w Babiogórskie Centrum Kultury filmie reportażowym ,,Dźwięki Babiej Góry”

BabioGórskiej Jesieni towarzyszyły ponadto liczne animacje i warsztaty, gry i zabawy, instalacje multimedialne, czy Targi Sztuki i Rękodzieła Ludowego.

Było pięknie, miło dla ucha i smacznie! Babia Góraponownie pokazała, że jest niekończącą się krainą! Zapraszamy ponownie za rok!

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content