Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomePARAFIEZawoja CentrumOgłoszenia parafialne

Zawoja Centrum - ogłoszenia parafialne

4 Niedziela Wielkanocna (07.05.2017r.)

Dziś (niedziela) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w swoich modlitwach, aby szczególnie w naszej parafii nie brakowało nowych powołań.

Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii św. Módlmy się serdecznie w int. naszych dzieci, aby trwały przy Chrystusie, którego przyjmą w dniu dzisiejszym po raz pierwszy do swojego serca. Jak był zapowiadane dziś ze względu na I Komunię św. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza; Przypominamy, że do przyszłej soboty będzie trwał biały tydzień i dzieci komunijne zapraszamy na Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe w strojach komunijnych.

Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W katedrze na Wawelu święcenia diakonatu.

Poniedziałek jest dniem patrona naszego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.

W środę o godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W sobotę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Fatimy. W tym roku Kościół przeżywa 100-lecie Objawień Najśw. Maryi Panny dzieciom w Fatimie.

W sobotę o godz. 16.00 Msza św. w int. członków Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Gminy. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian.

W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 17.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę procesja z Wawelu na Skałkę.

O godz. 9.00 Msza św. dla uczniów z całej parafii, którzy obchodzą rocz. I Komunii św. Natomiast o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

Uczniowie z klas IV z całej parafii będą mieć spotkanie w środę o godz. 15.30 i w czwartek o godz. 16.00. Spowiedź dla nich będzie w piątek o godz. 17.00. Natomiast chłopcy z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będą mieć spotkanie w salce we wtorek o godz. 17.00 i z Zawoi Wilcznej w czwartek również o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy uczniów z klas III z Gimnazjum z całej parafii na Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.
 


3 Niedziela Wielkanocna (30.04.2017r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami uczniów z klas III przed I Komunią św. O godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św.

W naszej parafii przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.30. Zapraszamy na nie jak najwięcej dzieci, młodzieży i starszych.

W poniedziałek wspomnienie – św. Józefa, rzemieślnika. W Zawoi Zakamień przypada Odpust. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

We wtorek wspomnienie – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W czwartek wspomnienie – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy w tym w swoich modlitwach o wszystkich strażakach. Msza św. z okazji ich patrona będzie odprawiona w sobotę 13 maja. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św., a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św., a po Niej Adoracja połączona z nabożeństwem majowym i „Godziną Świętą”.

W piątek wspomnienie – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św. Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystali rodzice chrzestni oraz rodzeństwo uczniów, którzy w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.

W sobotę święto – świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z nabożeństwem majowym.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uczniowie z klas III z całej parafii przystąpią do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź św. dla uczniów z klas III z całej parafii i ich rodziców. W niedzielę uczniowie z klas III zbiorą się przed kościołem o godz. 10.40, gdzie nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie do kościoła. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i uroczysta Komunia św. Po Mszy św. będzie poświęcenie obrazków i zdjęcia. Pamiętajmy, że najważniejszym Gościem w naszych rodzinach będzie Chrystus. W tym dniu Mszy św. w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00 nie będzie. Prośba, aby nie zatrzymywać samochodów przed bramką prowadzącą do kościoła, w jej pobliżu i w alejce prowadzącej na plebanię. Alejka jest drogą przeciwpożarową i nie można jej blokować.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W poniedziałek i w czwartek o godz. 16.00 próba dla uczniów z klas III, którzy w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św.

We wtorek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów z klas III z Gimnazjum, którzy maju przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie próba liturgiczna przed Bierzmowaniem.

W związku z I Komunią św. objazd chorych będzie wyjątkowo 12 i 13 maja.

W ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem na pomoc Syrii, a szczególnie Aleppo zebrano 3650 zł. Pieniądze te zostały wpłacone na konto Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, w czwartek do południa, w piątek i sobotę.

Od dziś można w zakrystii odbierać nagrody za konkurs palm.


2 Niedziela Wielkanocna (23.04.2017r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej czci tajemnicy Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 zamiast Nieszporów, będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia.

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek święto – św. Marka, Ewangelisty. O godz. 7.00 rano tradycyjna procesja błagalna do kaplicy Matki Bożej przy kościele, ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych w intencji o dobre urodzaje i błogosławieństwo w wiosennych pracach polowych. Po procesji Msza św.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej Adoracji.

W piątek wspomnienie – św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika.

W sobotę święto – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 9 Tydzień Biblijny.

W przyszłą niedzielę przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W poniedziałek i piątek o godz. 16.00 próba dla uczniów z klas III całej parafii, którzy mają w tym roku przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie do Bierzmowania dla uczniów z klas III z Gimnazjum z Zawoi Centrum, a w czwartek również o godz. 17.00 dla uczniów z klasy III z Gimnazjum, którzy chodzą do Zawoi Wilcznej.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców uczniów z klas IV z całej parafii. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami uczniów z klas III przed I Komunią św. W dniach 27 i 28 maja jest organizowana pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej przez Ks. Zbigniewa. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Zbigniewa.

W odpowiedzi na apel Ks. Biskupów dziś do puszek przed kościołem jest zbiórka na pomoc osobom dotkniętym wojną w Syrii, a szczególnie w Aleppo.


Poniedziałek Wielkanocny (15.04.2017r.)

Dziś II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Dziś Nieszporów nie ma.

W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbędą się w niedziele w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

U nas w parafii zamiast Nieszporów będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy tym którzy, włączyli się w akcję pomocy ludziom potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy właścicielom sklepów, tym którzy składali dary do koszyków, jak również pracownicom Zespołu Charytatywnemu i Siostrom Felicjankom. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek o godz. 16.00 spotkanie uczniów klas III z całej parafii, którzy w tym roku przystąpią do I Komunii św. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Zebrano 7705 zł. 5 gr. oraz 11 euro, 40 eurocentów , 50 lip chorwackich i 10 marek bośniackich. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (14.04.2017r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane od dziś Msze św. wieczorne w niedziele i święta będą odprawiane, tak jak w dni powszednie o godz. 18.00.

Jutro (poniedziałek) II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Następny Chrzest będzie udzielany w drugą sobotę maja o godz. 18.00. Nieszporów jutro nie będzie. Jutrzejsza składka będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego przywieziono ołtarz św. Antoniego i Matki Bożej Częstochowskiej po konserwacji i renowacji. Przy tej okazji w ołtarzu znaleziono obraz św. Michała Archanioła. Pragniemy podziękować p. mgr Katarzynie Magrysiewicz- Dobrzańskiej, która kierowała pracami konserwatorskimi. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Aktualizacja: niedziela, 07, maja 2017 11:11

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy

Pod Diablakiem