Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomePARAFIEZawoja CentrumOgłoszenia parafialne

Zawoja Centrum - ogłoszenia parafialne

10 Niedziela Zwykła (10.06.2018r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Barnaby, apostoła.

We wtorek wspomnienie – błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.

W środę wspomnienie – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy również rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie błogosławieństwo dzieci.

W czwartek wspomnienie – bł. Michała Kozala, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W sobotę o godz. 17.00 na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi.

Przypominamy, że w naszej parafii Chrzty są udzielane w drugie soboty miesiąca na Mszy św. wieczornej oraz w trzecie niedziele miesiąca o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

We wtorek na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe niech przyjdą uczniowie z klas II z Gimnazjum. Później będą mieć spotkanie. Obecność obowiązkowa.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Aleksego Pliszczyńskiego, misjonarza z Boliwii. Wygłosi na wszystkich Mszach św. kazania i będzie zbierał do puszek przed kościołem ofiary na pomoc misjom.


9 Niedziela Zwykła (03.06.2018r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane, a po Niej procesja dokoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

We wtorek wspomnienie – św. Bonifacego, bp. i męczennika.

W środę wspomnienie – św. Norberta, bp. U Sióstr Felicjanek o godz. 10.15 Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.

W czwartek wspomnienie – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków i ziół. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci, które sypały kwiatki i chłopców, którzy dzwonili.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W kaplicy na Wełczy Suma Odpustowa o godz. 15.00, którą odprawi Ks. Prob. Robert Skwarczyński, dawny Ks. wikariusz w naszej parafii. Zapraszamy jak najwięcej parafian. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie – Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu na Mszy św. wieczornej będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych będzie w czwartek o godz. 17.15 na plebanii. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest w niedzielę 17. 06., o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w int. Siostry Renaty, naszej Zakrystiance, która w tym roku obchodzi Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian. Pamiętajmy o Czcigodnej Jubilatce w swoich modlitwach.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować tym którzy, przez cały miesiąc maj grali pieśni maryjne na wieży kościoła. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (31.05.2018r.)

Dziś (czwartek) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesja do czterech Ołtarzy. O godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja dokoła kościoła.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją przed południem o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do dzieci z klas III, które przyjęły w tym roku I Komunię św., z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesję, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

W piątek wspomnienie – św. Justyna, męczennika. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. Również w piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. U nas nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.

W sobotę o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją dokoła kościoła.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W sobotę na skwerku przed pocztą o godz. 14.00 Msza św. z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Centrum. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Uroczystość.

W dniu 20 maja na Bartyzelowej Górze była odprawiona Msza św. Zebrano wtedy na ofiarę 1490 zł., która to suma została przez organizatorów przeznaczona na remont bocznego Ołtarza Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować. „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najświętszej Trójcy (27.05.2018r.)

Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W środę wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Od godz. 17.00 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem miesiąca.

Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek na godz. 17.30 i w środę na Mszę św. wieczorną. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio, 6-cio i 7-mio letnimi pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9,00, o godz. 10.00 uroczysta Suma, oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u Kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech się ubierze w stroje regionalne, a dzieci z klas III w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.

W czwartek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować pewnej osobie za złożenie ofiary na remont Ołtarza P. Jezusa Ukrzyżowanego w wysokości 2.000 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018r.)

Dziś o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 14.30 Msza św. na Bartyzelowej Górze przy Krzyżu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

We wtorek wspomnienie – św. Rity z Cascii.

W czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek wspomnienie – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę młodzież KSM-u serdecznie zaprasza wszystkie mamy na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Dnia Matki. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na krótki apel.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej w naszej Archidiecezji. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

Jak co roku w przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Ks. ze Swoszowic, gdzie jest budowany kościół, aby wygłosić kazania i zebrać składkę na wszystkich Mszach św. na ten cel. W ten sposób odpowiemy na apel naszego Ks. Bp. Ordynariusza, by pomagać parafiom, które budują kościoły.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książki o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym spotkanie wyjeżdżających z Ks. Zbigniewem na pielgrzymkę na Mazowsze.

Zdjęcia z Bierzmowania można odbierać w zakładzie u p. Adama w tygodniu codziennie w godzinach od 17. do 18.00.

 

Aktualizacja: sobota, 09, czerwca 2018 20:51

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy