Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

Wyciągi "Wojtek"
Zawoja Czatoża

HomePARAFIEZawoja CentrumOgłoszenia parafialne

Zawoja Centrum - ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu (12.03.2017r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie uczniów z klasy II z Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania prowadzonych przez Ks. Władysława.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian. Później spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Również w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, a szczególnie z klas III z całej parafii.

W sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna, gdyż wtedy w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie diecezjalna pielgrzymka kapłanów.

Wyjątkowo w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

Przed kościołem są czasopisma katolickie i baranki wielkanocne Zachęcamy do ich nabycia.

Za dwa tygodnie tj. 26 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkanocne w naszej parafii. Już dziś prosimy parafian, aby w czasie rekolekcji nie planowali żadnych wyjazdów i tak ułożyli sobie czas, by jak najwięcej mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych oraz przystąpili do spowiedzi rekolekcyjnej.

W piątek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w int. Ks. Zbigniewa i p. Organisty z okazji imienin. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafia, a szczególnie tych uczniów, których uczą. Pamiętajmy w swoich modlitwach o czcigodnych solenizantach.

Na ołtarzu Serca Bożego i św. Franciszka są wystawione skrzynki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.


5 Niedziela Zwykła (05.02.2017r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek wspomnienie – świętych męczenników św. Pawła Miki i Towarzyszy.

We wtorek wspomnienie – bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – św. Hieronima Emilianiego, zakonnika. O godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W piątek wspomnienie – św. Scholastyki, dziewicy.

W sobotę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXV Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o chorych i o tych, którzy leczą i opiekują się chorymi.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek na plebanii o godz. 16.15.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:

 • zaraz po Sumie do godz. 13.00 Grupa Modlitewna Nauczycieli.
 • 13.00 – 14.00 - wierni z Podpolic, Bębnów Górnych i Dolnych, z Obłaźnej i Chrabkowej.
 • 14.00 – 15.00 - wierni z obejścia Szczurki, Śmietany, Chowaniacy i Fujacy.
 • 15.00 – 16.30 - wierni od kościoła, Borowych, Piergiesów, Giertugów Górnych i Dolnych.
 • o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. będzie na potrzeby parafii. I tak jak było zapowiadane wcześniej, jeżeli do kogoś nie dotarli kolędnicy, a chciałby pomóc przy remoncie Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej, to może złożyć ofiarę do koperty na tacę. Składka ta będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.


4 Niedziela Zwykła (29.01.2017r.)

Dziś (niedziela) na Sumie Ks. Bp. Marian Buczek przekaże naszej parafii Relikwie św. Klemensa, patrona naszego kościoła.

W związku z jasełkami Nieszporów dziś nie będzie. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – św. Jana Bosko, prezbitera.

W środę w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św.

W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. błogosławienie gromnic. W tym dniu przypada Życia konsekrowanego.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę również od godz. 10.00 od góry w kierunku kościoła.

W czwartek ze względu na święto kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna nie będą czynne.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim za miłe i serdeczne przyjęcie oraz za ofiary, z których część jak co roku, przeznaczyliśmy na potrzeby naszej Archidiecezji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.
 


Nowy Rok (01.01.2017r.)

Dziś (niedziela) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Nieszporów dziś nie ma.

W poniedziałek wspomnienie – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

We wtorek wspomnienie – Najświętszego Imienia Jezus. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę u Sióstr Felicjanek o godz. 10.15 Msza św. i spotkanie opłatkowe Rodziny Felicjańskiej.

W czwartek I miesiąca w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. i po Niej półgodzina Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie kredy i kadzidła. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

6 stycznia młodzież KSM-u przed Mszami będzie rozprowadzać kadzidło i kredę, którą będzie można poświęcić na Mszach św. Dowolne ofiary młodzież przeznaczy na przygotowanie Misterium Wielkanocnego.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w drugą sobotę lutego.

Jak w ubiegłym roku, tak samo w tym roku po kolędzie będą chodzić członkowie Rady Duszpasterskiej wraz z innymi chętnymi. Ta kolęda będzie 6, 7 i 8 stycznia. Ofiary te będą przeznaczone na remont Ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej i św. Antoniego. Koszt takiej konserwacji i renowacji to prawie 160 tysięcy zł. W ubiegłym roku zebrano 60.000 tysięcy. Z tej puli zapłacono już na początku grudnia 50 tysięcy. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy złożą ofiarę, jak i tym, którzy będą chodzić. „Bóg zapłać”.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć na I piątek lutego.

Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na bieżący tydzień:

Poniedziałek:
– Kudłata, Koszorek, Krzonka, Skutowa, Hujdowa, Masłówka do szkoły.

Wtorek:
– Od starej piekarni, Podsot, Trybały, Warzechówka.

Środa:
– Od p. Sobaniaka, Brzeg do p. Bartyzela.

Czwartek:
– Malikowa, Czarnotowa, Bubiakowa, u Panienki, Gawły.

Sobota:
- 1 Ks. Od p. Gancarczyka, dokończenie Brzegu do p. Jacka Szarleja.
- 2 Ks. i tu nastąpiła zmiana – Kalina Dolna i Górna oraz Piergiesowe Polanki. Surmiacy zostali włączeni do innego rejonu.


Święto św. Szczepana (26.12.2016r.)

Dziś (poniedziałek) Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławienie owsa. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna. Dziś Nieszporów nie ma.

We wtorek święto – św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
W środę święto – Świętych Młodzianków, męczenników.
W piątek święto – Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę wspomnienie – św. Sylwestra I, papieża.Jest to ostatni Dzień Starego Roku. O godz. 16.00 będą odprawione uroczyste Nieszpory z kazaniem, odśpiewaniem „Przed oczy Twoje Panie” z suplikacjami i hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”. Potem o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. wieczorna. Bardzo prosimy parafian i gości, aby tutaj w kościele z Bogiem zakończyli Stary Rok.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2017. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Nieszporów nie będzie.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Jutro (wtorek) kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Podajemy plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich:

Wtorek:
- 1 Ks. Za wodą, Miśkowce, Żywczaki, Zające
- 2 Ks. Gronik, Polonki, Chrabkowa, Mosorne do p. Grzegorza Trybały

Środa:
- 1 Ks. Dolne Jaworskie, Mętle, Dolina, Buczyna, Górne Jaworskie, Leśniczówka
- 2 Ks. Dalszy ciąg Mosornego i Podgórze

Czwartek:
- 1 Ks. Od Drogomistrzówki, Bębny Dolne, Fiedorówka, domy przy drodze
- 2 Ks. Petułowa, Rąbaniska, Błędna po potok

Piątek:
- 1 Ks. Od p. Hadowskich, Maliki, Polaki, Kąkole do p. Kostyrów
- 2 Ks. Skupnie, Barany, Kolędówka, Włosianka, Średnie, Surzyny i Bory do p. Kardasia.


Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2016r.)

Dziś (niedziela) Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30. 9.00 i 11.00. W kaplicy na Wełczy o na godz. 10.00. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Jutro (poniedziałek) święto – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławienie owsa. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Następny Chrzest będzie udzielany w Święto Chrztu Pańskiego tj. 8 stycznia o godz. 11.00.

W dniu jutrzejszym składka będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli przy szopce i przy wystroju kościoła na Święta. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


2 Niedziela Adwentu (04.12.2016r.)

Dziś (niedziela) po każdej Mszy św. zamiast kazania krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek wspomnienie – św. Mikołaja, bp. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła.

W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 15.00.

W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do piątku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest św. będzie udzielany w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W czwartek ze względu na Uroczystość kancelaria parafialna i Poradnia Rodzinna nie będzie czynna.

Przed kościołem są czasopisma katolickie i świece wigilijne. Zapraszamy do ich nabycia.

Już od kilku lat zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od najbliższej środy do 19 grudnia włącznie w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy i tym, którzy złożą dary. Umiejmy dostrzec te formy pomocy organizowane w naszej parafii, a nie tylko podziwiać gdzie indziej. Wszystkim już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Porządek Mszy św. u chorych:
- Poniedziałek – godz. 15.30 – u Janiny Makoś / Budzonie /
- Wtorek – godz. 15.30 – Anieli Sałaciak / Zawoja- Centrum /
- Środa – godz. 15.00 – u Janiny i Andrzeja Smyrak / Podsot /
- Piątek – godz. 10.30 – u Stanisława Kobieli / Zające /


33 Niedziela Zwykła (13.11.2016r.)

Dziś (niedziela) na wszystkich Mszach św. będziemy dziękować za Rok Miłosierdzia. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 16.30 Nieszpory połączone z nowenną przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane i za Ks. Prałata Władysława Wądrzyka w 26 rocz. śmierci.

We wtorek wspomnienie – św. Alberta Wielkiego, bp. i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie – Matki Bożej Miłosierdzia /Matki Bożej Ostrobramskiej/.

W czwartek wspomnienie – św. Elżbiety Węgierskiej. Po Mszy św. o godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z nowenną.

W piątek wspomnienie – bl. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie – bł. Salomei, zakonnicy.

Od soboty rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła, które poprowadzi Ks. Igor Korzydło.

Program na sobotę:

Godz. 9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich i rozpoczęcie rekolekcji. Po Mszy św. nauka dla kobiet.
Godz. 15.30 Msza św. z nauką dla dzieci szkół podstawowych.
Godz. 17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich. Po Mszy św. nauka dla kobiet.

Dalszy plan rekolekcji będzie podawany później i jest rozdawany przez ministrantów przed kościołem. Składka dla rekolekcjonisty będzie na zakończenie rekolekcji tj. w dzień Odpustu. Bardzo prosimy o takie ułożenie sobie czasu, aby jak najwięcej można było skorzystać z nauk rekolekcyjnych. Zwracamy się również z tą prośbą do całej młodzieży z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy litanię do Serca Bożego oraz Akt Poświęcenia Sercu Jezusowemu.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do piątku włącznie w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w piątek na godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W związku z rekolekcjami w sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie, jak również w niedzielę w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek po Adoracji będzie spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W imieniu młodzieży KSM-u pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na zorganizowanie „Mikołaja”. Zebrano 2967 zł. 77 gr. oraz 2 euro. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


32 Niedziela Zwykła (06.11.2016r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W czwartek wspomnienie – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczęcie nowenny przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta będzie do 18. 11. Serdecznie na tę nowennę zapraszamy jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – św. Marcina z Tours, bp.

W piątek przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jak co roku o godz. 10.30 rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem. Później w kościele o godz. 11.00 Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy jak najwięcej parafian i gości na tę Mszę św.

W piątek z racji szczególnego charakteru tego dnia Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

W sobotę wspomnienie – św. Jozafata, bp. i męczennika.

W sobotę o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w parafialnej do czwartku włącznie w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę listopada o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy dziękować za Rok Miłosierdzia. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Również w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych z całej parafii, a szczególnie by nie zabrakło uczniów z klas III.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za przypilnowanie porządku w czasie procesji na dolny cmentarz w dniu Wszystkich Świętych. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

Od poniedziałku p. Organista będzie roznosił opłatki, którymi będziemy się łamać przy kolacji wigilijnej. Ofiary jakie będziecie składać przy tej okazji niech będą wyrazem Waszej wdzięczności za jego pracę.

Już 19 listopada rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła.

Młodzież z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będzie miała spotkanie we wtorek o godz. 16.00, a z Wilcznej w czwartek również o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W przyszłą niedzielę przypada 26 rocz. śmierci Ks. Prał. Wł. Wądrzyka. Msza św. za Niego będzie odprawiona o godz. 17.00. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafia. Pamiętajmy również w swoich prywatnych modlitwach.


Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2016r.)

Dziś (wtorek) Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Jutro (środa) przypada Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja na górny cmentarz.

Wierni, którzy dziś i jutro nawiedzą kościół mogą zyskać odpust zupełny , który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą zyskać ten odpust tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlić się według intencji Ojca Świętego. Podobny odpust można zyskać codziennie do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłymi.

W czwartek I miesiąca o godz. 15.30 w kaplicy na Wełczy spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. wieczorna i po Niej Adoracja w ciszy połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek wspomnienie – św. Karola Boromeusza, bp. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św., a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna. I tu jedno przypomnienie: ci, którzy byli u spowiedzi na Wszystkich Świętych, a nie mają grzechu ciężkiego, nie muszą iść do spowiedzi, tylko przyjąć Komunię św.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP, natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 14.00.

Pragniemy podziękować p. Marcie i Rafałowi Szarlej za kwiaty na Ołtarze. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 


31 Niedziela Zwykła (30.10.2016r.)

Dziś (niedziela) obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek od godz. 15.00 spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem miesiąca. W poniedziałek o godz. 17.00 zakończenie nabożeństw różańcowych i Msza św. wieczorna.

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00, suma o godz. 11.00, dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 i wieczorem o godz. 17.00. Msza św. o godz. 14.00 będzie odprawiona za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu.. Po Mszy św. wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. Zwracamy się do członków Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc w przypilnowaniu porządku.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 12.00 oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych do godz. 14.00.

W poniedziałek kancelaria parafialna (jak w każdy poniedziałek) nie będzie czynna.

Pragniemy poinformować, że na pokrycie kosztów wymiany instalacji elektrycznej w całym kościele i tablicy zebrano 25.567 zł. 88 gr. oraz 5 euro i 50 eurocentów. Dzięki wcześniejszym składkom można było pokryć wszystkie koszty. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy bardzo gorące podziękowania „Bóg zapłać”.
 


30 Niedziela Zwykła (23.10.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich misjonarzach i misjonarkach, a szczególnie pochodzących z naszej parafii.

W poniedziałek wspomnienie – św. Antoniego Marii Clareta, bp.
W środę wspomnienie – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.
W piątek święto – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej od wtorku do soboty włącznie w godzinach urzędowych tj. od godz. 8.00 – 10.00 i w czwartki od godz. 15.00 – 17.00. Również będziemy przyjmować w przyszłą niedzielę do godz. 10.00.

Młodzież z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będzie miała spotkanie we wtorek o godz. 16.00, a z Wilcznej w czwartek również o godz. 16.00. W czwartek 20. 10. zmarł ks. Tadeusz Adamaszek, który na początku lat osiemdziesiątych pracował jako wikariusz. Pogrzeb będzie 27. 10. w Bestwinie o godz. 11.00. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.


29 Niedziela Zwykła (16.10.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna, a po Niej młodzież zaprasza na spotkanie modlitewne poświęcone św. Janowi Pawłowi II.

W poniedziałek wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika.

We wtorek święto – św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o pracownikach Służby Zdrowia w naszej Ojczyźnie i parafii.

W czwartek Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Po Mszy św. wieczornej półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na nią jak najwięcej parafian. Później spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek wspomnienie – bł. Jakuba Strzemię, bp.

W sobotę wspomnienie – św. Jana Pawła II, papieża.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Będziemy gościć w naszej parafii Ks. Aleksandra Biszko, pracującego w archidiecezji lwowskiej.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W imieniu młodzieży pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Złożono 3062 zł. 46 gr. oraz 2 euro. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Robimy porządki na grobach swoich najbliższych. Pamiętajmy o tym, aby zostawić porządki, śmieci wrzucać do kontenerów, będą opróżniane przez Komunalkę. Jak zawsze przy tej okazji zwracamy się z prośbą, aby do kontenerów na cmentarzu wrzucać tylko śmieci z cmentarza.


28 Niedziela Zwykła (09.10.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W dniu dzisiejszym przeżywamy XVI Dzień Papieski. Młodzież przed kościołem zbiera do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W poniedziałek wspomnienie – bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy, założycielki Sióstr Felicjanek.
W środę wspomnienie – bł. Jana Beyzyma, prezbitera. W tym dniu na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
W czwartek wspomnienie – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
W piątek wspomnienie – św. Kaliksta I, papieża i męczennika.
W sobotę wspomnienie – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 młodzież zaprasza na spotkanie modlitewne poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Młodzież z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będzie miała spotkanie we wtorek o godz. 16.00, a z Wilcznej w czwartek również o godz. 16.00.

W czwartek (13.10) będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego do godz. 9.30. Zużyty sprzęt można będzie składać na placu przy plebanii.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej od wtorku do soboty włącznie w godzinach urzędowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Od wiosny trwała wymiana przewodów elektrycznych w całym kościele i tablicy w zakrystii. Prace te zostały zakończone w ubiegłym tygodniu. Całość tych prac i materiałów to koszty w kwocie 68.000 zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie składka do kopert na ten cel i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej. Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przy okazji tych prac odnowiono 3 pająki, oświetlenie nad ławkami, wieczne lampki oraz kinkiety na bocznych ścianach. Te dodatkowe prace zostały wykonane w czynie społecznym przez naszych parafian, którzy prosili, aby nie podawać ich nazwisk. Im również składamy gorące „Bóg zapłać”.

W dniach 15. i 16. 10. odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegóły pielgrzymki w przedsionku kościoła.


24 Niedziela Zwykła (11.09.2016r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – Najśw. Imienia Maryi.
We wtorek wspomnienie – św. Jana Chryzostoma, bp. i doktora Kościoła.
W środę święto – Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
W czwartek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
W piątek wspomnienie – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, bp.
W sobotę wspomnienie – św. Roberta Bellarmina, bp. i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. Dożynkowa. Delegacja z wieńcem niech przyjdzie jak zawsze przed kościół na godz. 8.55, gdzie zostanie przywitana i wprowadzona do kościoła Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W czwartek do południa i w piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy całą młodzież, a szczególnie z klas I, II i III z Gimnazjum z całej parafii, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. młodzież ta będzie miała spotkanie z katechetami. Takie przygotowanie trwa przez 3 lata i jest prowadzone już od kilku lat w odpowiedzi na apel Ks. Kardynała. Po Mszy św. spotkanie z rodziców klas III z Ks. Zbigniewem.

Przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów na ministrantów.


23 Niedziela Zwykła (04.09.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę wspomnienie – św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
W czwartek święto – Narodzenia NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano pobłogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.
W piątek wspomnienie – bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W sobotę o godz. 11.00 Msza św. za śp. Ks. Dariusza Kostyry, którą odprawią Jego koledzy rocznikowi. Serdecznie zapraszamy na Nią, jak najwięcej parafian.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów młodszych i kandydatów.

We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie uczniów z klas III z Gimnazjum oraz na Mszę św. na godz. 18.00.

W czwartek o godz. 15.30 w salce będzie miała spotkanie grupa Dzieci Maryi. Na to spotkanie zachęcamy również uczniów od klas III ze szkoły podstawowej.

Również w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 będą mieć zebranie lektorzy.

W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych, a szczególnie z klas III, komunijnych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

I jeszcze jedno ogłoszenie: w ubiegłym tygodniu został wzięty do konserwacji i renowacji ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej i św. Antoniego. Prace będzie prowadziła p. Konserwator z Krakowa. Prace potrwają do przyszłego roku. Przewidywany koszt około 160.000 zł.

W czwartek do południa i w piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 


22 Niedziela Zwykła (28.08.2016r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Od poniedziałku Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, tak jak w niedziele i święta.

W poniedziałek wspomnienie – męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W czwartek wspomnienie – bł. Bronisławy, dziewicy.

W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 9.00 dla uczniów z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Zawoi – Centrum oraz Szkoły Podstawowej z Gołyni. Bardzo prosimy uczniów z Zespołu Szkół z Zawoi Centrum o przyjście do kościoła na godz. 8.45. Po Mszy św. będzie przemarsz do nowej szkoły, która zostanie uroczyście poświęcona. Msza św. na Mosornem o godz. 8.00 z Mosornego i Wełczy. W Zawoi Górnej rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 dla uczniów z Liceum i Gimnazjum, którzy tam uczęszczają. Rodziców prosimy o dopilnowanie tej sprawy.

W czwartek w kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca oraz na rozpoczęcie roku szkolnego, a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. i po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy, połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. również na rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę wspomnienie – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę XXIV Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisywać dziś w zakrystii i w kancelarii parafialnej do środy włącznie. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu koło kościoła.

Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W czwartek w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i po południu spowiedzi na Wełczy kancelaria parafialna nie będzie czynna. Na intencje mszalne w miesiącu listopadzie będziemy przyjmować w najbliższy piątek.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

Za trzy tygodnie tj. 18 września będą dożynki parafialne. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców z Gołyni i Zawoi Dolnej do zorganizowania tych dożynek.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ubiegłą środę pożegnaliśmy Ks. Andrzeja, a na Jego miejsce Ks. Kard. Stanisław Dziwisz mianował Ks. Władysława Zapotocznego, który ostatnio pracował w Krakowie-Mydlnikach. Serdecznie Go witamy i życzymy Mu dużo łask Bożych i błogosławieństwa Bożego w naszej parafii „Szczęść Boże”.

I jedno przypomnienie: jak było wcześniej już ogłaszane w dniach 3–12 października jest organizowana pielgrzymka „Śladami Sanktuariów Maryjnych i Świętych” Czechy – Francja – Hiszpania i Włochy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na Białce w Biurze Turystycznym „Maja”. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.


21 Niedziela Zwykła (21.08.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny, Królowej.

We wtorek wspomnienie – św. Róży z Limy, dziewicy.

W środę święto – św. Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy parafian. Jak było wcześniej ogłaszane dekretem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, Ks. Andrzej został przeniesiony na inną placówkę. Dziękujemy za jego pracę w naszej parafii i życzymy Mu dużo łask Bożych.

W czwartek wspomnienie – św. Ludwika, króla.

W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W sobotę wspomnienie – św. Moniki.

W przyszłą niedzielę w Skawicy przypada Odpust ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek do południa kancelaria parafialna nie będzie czynna, gdyż księża wyjeżdżają do Krakowa na Dni Katechetyczne.


20 Niedziela Zwykła (14.08.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane dziś Ojciec Paweł Misjonarz Oblat będzie rozprowadzał kalendarze na Rok 2017. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

Jutro (poniedziałek) Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i wieczorna o godz. 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po każdej Mszy św. będzie pobłogosławienie ziół i kwiatów.

W poniedziałek o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

We wtorek wspomnienie – św. Stefana Węgierskiego, króla.

W środę święto – św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na nią jak najwięcej parafian i gości.

W piątek wspomnienie – św. Jana Eudesa, prezbitera.

W sobotę wspomnienie – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


18 Niedziela Zwykła (31.07.2016r.)

Dziś (niedziela) ze względu na transmisję telewizyjną Mszy św. z papieżem Franciszkiem jest zmieniony plan odprawiania Mszy św. w naszej parafii, a więc o godz. 7.30. 9.00, 15.00 i 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Dziś Nieszporów nie będzie.

W poniedziałek wspomnienie – św. Alfonsa Liguoriego, bp. i doktora Kościoła.

W poniedziałek spowiedź św. przed Odpustem od godz. 9.00 – 12.00 przed południem, z przerwą od godz. 10.30 do 11.00 i po południu od godz. 14.30 – 17.00 z przerwą od godz. 15.45 – 16.15. Przypominamy, że ta spowiedź św. jest również spowiedzią na I piątek miesiąca.

We wtorek nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, uroczysta Suma o godz. 11.00 i po południu o godz. 18.00. Sumę Odpustową odprawi Ks. Prob. Dariusz Pacula z Rabki Zdroju, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na Sumę zapraszamy jak najwięcej parafian i gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszej parafii. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Prosimy na procesję o zabranie wszystkie feretrony i chorągwie. Dzieci prosimy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę.

Nabożeństwo ku czci św. Antoniego będzie w przyszły wtorek.

W czwartek wspomnienie – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. W kaplicy na Wełczy od godz. 17.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 19.00 Msza św., a po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy, połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 18.00 spowiedź św., a o godz. 19.00 Msza św. I tu jedno przypomnienie: kto będzie u spowiedzi odpustowej, a nie będzie miał grzechu ciężkiego, może przyjąć Komunię św. z racji I piątku.

W sobotę święto - Przemienienia Pańskiego. Z racji I soboty po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. w przyszłą niedzielę będą odprawiane jak zawsze, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

We wtorek ze względu na Uroczystość Odpustową kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Jak było zapowiadane dziś do puszek przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na pokrycie kosztów organizacji ŚDM w parafii. O taką zbiórkę prosi parafialny komitet organizacyjny ŚDM przy naszej parafii.


17 Niedziela Zwykła (24.07.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 9.00 Msza św. w int. wszystkich kierowców, a po Niej poświęcenie pojazdów. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

 • W poniedziałek święto – św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 • We wtorek wspomnienie – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Na godz. 19.00 zapraszamy dzieci z rodzicami i babciami. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo małych dzieci.
 • W piątek wspomnienie – św. Marty.
 • W sobotę wspomnienie – św. Piotra Chryzologa, bp. i doktora Kościoła.

W tym tygodniu rozpoczęcie ŚDM w Krakowie. Łączmy się z młodzieżą zgromadzoną w Krakowie na wspólnej modlitwie. Starajmy się również znaleźć czas, aby to wielkie zgromadzenie młodych z papieżem Franciszkiem oglądać w telewizji.

W przyszłą niedzielę ze względu na Mszę św., której będzie przewodniczył papież Franciszkiem będzie zmiana godzin odprawiania Mszy św. w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 15.00 i 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


16 Niedziela Zwykła (17.07.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.30 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
W środę wspomnienie – bł. Czesława, prezbitera.
W czwartek wspomnienie – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy.
W piątek wspomnienie – św. Marii Magdaleny.
W sobotę święto – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w int. wszystkich kierowców, a po Niej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą do wszystkich kierowców, aby tak ustawiali swoje samochody, by jak najwięcej pojazdów mogło się zmieścić na parkingu, również tym przed cmentarzem. Pamiętajmy, że na każdym parkingu może się zmieścić ograniczona liczba samochodów i nie można zatrzymywać się przed bramami, czy ścieżkami dla pieszych jak również przy wjazdach do innych domów, gdyż mieszkańcy też chcą wyjeżdżać, a nie czekać aż skończy się Msza św. Zostawiając swój samochód pamiętajmy też o innych kierowcach, a nie tylko o sobie i to przez cały rok. Przypominamy, aby nie stawiać samochodów blisko bramy prowadzącej do kościoła i alejce prowadzącej na plebanię, która jest drogą pożarową.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Złożono 7230 zł. 37 gr. oraz 8 euro, 60 eurocentów i 5 lipa. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawoi za kierowanie ruchem przy wycince drzew na cmentarzu. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W zakrystii są do odebrania karty wstępu na Mszę św. z papieżem Franciszkiem przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w dniu 30 lipca tj. w sobotę.

W sklepie z Eko żywnością w Makowie Podhalańskim od jutra będzie można kupić bilety na pociągi specjalne ŚDM do Krakowa.

W czwartek wyjątkowo kancelaria parafialna nie będzie czynna.


 


13 Niedziela Zwykła (26.06.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp. i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie – św. Ireneusza, bp. i męczennika.

W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione przed Mszą św. wieczorną, a więc o godz. 17.30.

W czwartek w kaplicy na Wełczy od godz. 17.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 19.00 Msza św. Po Mszy św. zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją dokoła kościoła.

Od czwartku Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 19.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 chorych od góry w kierunku kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ubiegły poniedziałek Ks. Kard. Stanisław Dziwisz podpisał dekret o przeniesieniu Ks. Andrzeja. Już dziś dziękujemy Ks. Andrzejowi za pracę w naszej parafii. Msza św. na pożegnanie Ks. Andrzeja będzie odprawiona pod koniec sierpnia.

W poniedziałek o godz. 14.00 w kościele pogrzeb śp. Władysławy Kozina z Zawoi Górnej z Wełczonia.

Są do odebrania zdjęcia z ostatniego Bierzmowania w naszej parafii u p. Adama Brańki w zakładzie od godz. 16.30 do 18.00.


12 Niedziela Zwykła (19.06.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W środę wspomnienie – św. Paulina z Noli, bp.

W czwartek od godz. 16.00 spowiedź św. dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.

W piątek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W związku z przypadającą w tym dniu Uroczystością nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę w Górnej Zawoi przypada Odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Suma Odpustowa będzie o godz. 11.00.

W tym tygodniu w piątek zakończenie roku szkolnego. W związku z tym Msza św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym dla uczniów szkół podstawowych z Zawoi Centrum i Gołyni oraz z Gimnazjum z Zawoi Centrum. Natomiast dla uczniów z Mosornego i Wełczy o godz. 8.30 na Mosornem.

Dla uczniów uczęszczających do Zawoi Górnej Msza św. na zakończenie również w piątek o godz. 8.00. Rodziców prosimy o dopilnowanie, aby wszyscy uczniowie wzięli udział we Mszach św. odprawianych w ich intencji.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek ze względu na spowiedź kancelaria parafialna nie będzie czynna.


11 Niedziela Zwykła (12.06.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie błogosławieństwo dzieci.

We wtorek wspomnienie – bł. Michała Kozala, bp. i męczennika.

W środę wspomnienie – bł. Jolanty, zakonnicy. W środę u Sióstr Felicjanek o godz. 10.15 Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z półgodzinną Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy.

W piątek wspomnienie – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


10 Niedziela Zwykła (05.06.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

 • W poniedziałek wspomnienie – św. Norberta, bp.
 • We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
 • W środę wspomnienie – św. Jadwigi Królowej. O godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W czwartek wspomnienie – św. Efrema, diakona i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie nauczycieli i emerytowanych pedagogów z naszej parafii. Zapraszamy chętnych do udziału w spotkaniu.
 • W piątek wspomnienie – św. Bogumiła, bp.
 • W sobotę wspomnienie – św. Barnaby, apostoła. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych będzie w czwartek o godz. 17.00 na plebanii. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest św. w trzecią niedzielę czerwca o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Dziś do puszek przed kościołem składka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek o godz. 17.15 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, którą prowadzi Ks. Andrzej.

Jak co roku w najbliższą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Ks. ze Swoszowic, gdzie jest budowany kościół, aby wygłosić kazania i zebrać składkę na wszystkich Mszach św. na ten cel. W ten sposób odpowiemy na apel Ks. Kardynała, by pomagać parafiom, które budują kościoły. Pragniemy podziękować tym którzy, przez cały miesiąc maj grali pieśni maryjne na wieży kościoła. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.


9 Niedziela Zwykła (29.05.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna, a po Niej procesja dokoła kościoła połączona z nabożeństwem majowym.

W poniedziałek wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

We wtorek święto – Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.

W środę wspomnienie – św. Justyna, męczennika. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństw ku czci Serca Bożego z procesją.

U nas nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.

W czwartek I miesiąca w kaplicy na Wełczy od godz. 16.30 spowiedź św. i o godz. 17.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. połączona z „Godziną Świętą” i krótką Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy. Po niej procesja dokoła kościoła na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków i ziół. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie dzieci, które sypały kwiatki i chłopców, którzy dzwonili.

W piątek I miesiąca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. W kaplicy na Wełczy o godz. 19.00 Suma Odpustowa, którą odprawi Ks. Adam Kudłacik. Zapraszamy na nią jak najwięcej parafian. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie – Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo maryjne. Natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca. Po Mszy św. o godz.18.00 nabożeństwo czerwcowe.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować członkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawoi oraz policji za przypilnowanie porządku w czasie procesji Bożego Ciała. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (26.05.2016r.)

Dziś (czwartek) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesja do czterech Ołtarzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i procesja dokoła kościoła.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie o 18.00 Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją dokoła kościoła przed południem o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do dzieci z klas III z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesję, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

W piątek wspomnienie – św. Augustyna z Canterbury, bp.

W sobotę w katedrze na Wawelu Ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Krakowskiego Seminarium. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach, jak również o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

W najbliższą niedzielę będziemy gościć Siostry Józefitki z Krakowa, które będą mówiły o swoim Zgromadzeniu . Przed kościołem będą zbierać do puszek ofiary na potrzeby Zgromadzenia.


Uroczystość Najświętszej Trójcy (22.05.2016r.)

Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

W środę wspomnienie – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. w int. wszystkich mam z parafii. KSM serdecznie zaprasza wszystkie mamy na apel z okazji ich święta.

Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek i w środę o godz. 17.30. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio, 6-cio i 7-mio letni pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 10.00 uroczysta Suma oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u Kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech ubierze się w stroje regionalne, a dzieci z klas III w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować uczestnikom pielgrzymki do Częstochowy w dniu 18 maja z okazji rocznicy I Komunii św. za ofiarę na renowację Ołtarzy. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Od poiedziałku można nabyć zdjęcia z uroczystości udzielania Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży przez Ks. Bp. Damiana Muskusa. Zdjęcia te będą w zakładzie fotograficznym p. Adama Branki codziennie od godz. 16.30 do 18.00.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (15.05.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 15.00 Msza św. na Bartyzelowej Górze przy Krzyżu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna na którą szczególnie zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W poniedziałek święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

W poniedziałek od godz. 16.00 spowiedź św. dla młodzieży, która we wtorek ma przyjąć Sakrament Bierzmowania oraz dla świadków, rodziców i krewnych. Na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 18.00 jest proszona młodzież wraz z rodzicami.

We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie z klas III z Gimnazjum z całej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania. Młodzież i świadkowie niech przyjdą do kościoła na godz. 17.20 na nabożeństwo majowe. Sakrament Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Bp. Damian Muskus. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian.

W środę wspomnienie – św. Jana I, papieża i męczennika.

W czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe połączone z Adoracją w ciszy. Zapraszamy jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

W sobotę wspomnienie – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej w naszej Archidiecezji. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Złożono 6613 zł. 46 gr. oraz 2 euro i 20 eurocentów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.
W poniedziałek o godz. 14.00 sprzątanie kościoła przed wtorkową Uroczystością udzielania Sakramentu naszej młodzieży.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (08.05.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Dzień dzisiejszy jest dniem patrona naszego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.

W poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

W środę o godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która w maju otrzyma Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie miała spotkanie. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie tej sprawy.

W piątek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Fatimy.

W sobotę święto – św. Macieja, Apostoła. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 17.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.
W sobotę w kaplicy na Wełczy o godz. 17.00 Msza św. z okazji św. Andrzeja Boboli, gdyż w poniedziałek przypada święto Matki Kościoła.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać również do czwartku włącznie. Dla rodziców i chrzestnych spotkanie w czwartek o godz. 17.15.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie uroczyste przyjęcie do ministrantów.
W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych z całej parafii i młodzież. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie Adoracja przed ŚDM. Jest możliwość zapisywania się na spotkanie z papieżem Franciszkiem w czasie ŚDM w Krakowie. Zapisy są w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W sobotę, niedzielę i przyszły poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która 17.05. przyjmie Sakrament Bierzmowania, na modlitewne przygotowanie. Obecność jest obowiązkowa.


6 Niedziela Wielkanocna (01.05.2016r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii św. w naszej parafii. Módlmy się serdecznie w int. naszych dzieci, aby trwały przy Chrystusie, którego przyjmą w dniu dzisiejszym po raz pierwszy do swojego serca. Jak było zapowiadane dziś ze względu na I komunię Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza; zakupiono trybularz, dwa dzwonki, 2 akolitki ze świecami, 2 pateny. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za te dary. Przypominamy, że do przyszłej soboty będzie trwał biały tydzień i dzieci komunijne zapraszamy na Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe w strojach komunijnych.

Dziś zamiast kazania będzie krótka Adoracja. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek wspomnienie – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziaek i  środę o godz. 7.00 rano procesja dokoła kościoła w czasie której, będziemy śpiewać litanię do Wszystkich Świętych. Po procesji Msza św. We wtorek taka procesja będzie po Mszy św. o godz. 7.30.

We wtorek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W środę wspomnienie – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. W związku z tym we wtorek na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić w int. strażaków z naszej parafii.

W środę o godz. 17.30 spotkanie uczniów z klas III z Gimnazjum z całej parafii, którzy 17. 05. przystąpią do Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie są wtedy proszeni o pozostanie na Mszy św. i nabożeństwie majowym. W czwartek wspomnienie – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. O godz. 16.30 w kaplicy na Wełczy spowiedź św., a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo majowe połączone z „Godziną Świętą” i Adoracją w ciszy.

W piątek święto – świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.

W sobotę o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z nabożeństwem majowym. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka będzie przeznaczona na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej. Pragniemy poinformować, że trwają prace przy wymianie przewodów elektrycznych w całym kościele.

We wtorek ze względu na Uroczystość kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.


5 Niedziela Wielkanocna (24.04.2016r.)

Dziś  (niedziela) o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – św. Marka, Ewangelisty. O godz. 7.00 rano tradycyjna procesja błagalna do kaplicy Matki Bożej przy kościele, ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych w intencji o dobre urodzaje i błogosławieństwo w wiosennych pracach polowych. Po procesji Msza św.

W poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00 będą próby dla dzieci z klas III z całej parafii, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. Obecność na tych próbach obowiązkowa.

W czwartek wspomnienie – św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika.

W piątek święto – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością św. Stanisława, bp. i męczennika.

W sobotę wspomnienie – św. Piusa V, papieża. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 17.30. Zapraszamy na nie jak najwięcej dzieci, młodzieży i starszych.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas III z całej parafii przystąpią do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź św. dla dzieci z klas III z całej parafii, ich rodziców i chrzestnych. W niedzielę dzieci z klas III zbiorą się przed kościołem o godz. 10.40, gdzie nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie do kościoła. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i uroczysta Komunia św. Po Mszy św. będzie poświęcenie obrazków i zdjęcia. Pamiętajmy, że najważniejszym Gościem w naszych rodzinach będzie Chrystus. W tym dniu Mszy św. w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00 nie będzie. Prośba, aby nie zatrzymywać samochodów przed bramką prowadzącą do kościoła, w jej pobliżu i w alejce prowadzącej na plebanię. Alejka jest drogą przeciwpożarową i nie można jej blokować.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Kancelaria parafialna w sobotę nie będzie czynna.

Jak było ogłaszane dziś przed kościołem do puszek jest składka na pomoc chorej Lenki.

W tygodniu na Mszach wieczornych będzie okazja do spowiedzi dla krewnych tych dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św.

Parafialny komitet SDM ogłasza zapisy na wolontariat w parafii oraz wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie. Na wolontariat w naszej parafii mogą się zapisywać uczniowie od 14 roku życia. Zapisy na wolontariat w parafii są u Ks. Zbigniewa i w zakrystii.


4 Niedziela Wielkanocna (17.04.2016r.)

Dziś  (niedziela) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej parafii gościmy kleryków Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie spotkanie kleryków młodzieżą i kandydatami do Bierzmowania. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Po Mszy spotkanie z ministrantami i lektorami. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek i w środę o godz. 16.00 spotkanie uczniów z klas III z całej parafii, którzy w tym roku 01.05. przystąpią do I Komunii św.

W czwartek wspomnienie – św. Anzelma, bp. i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 półgodzinna Adoracja w ciszy.

W sobotę Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, głównego patrona Polski.

W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Lenki ze Stryszawy. Jak sobie przypominacie taka zbiórka już była ze strony naszej parafii. Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie. Lenka już przeszła już cztery operacje. Odbywa się to leczenie w Stanach Zjednoczonych na Florydzie. Całe leczenie będzie trwało 12 miesięcy. Później rehabilitacja będzie również w Polsce. Rodzice chorej Lenki jeszcze raz zwracają się z prośbą o pomoc. Myślimy, że jest to wyjątkowa sytuacja i nie zawiedziemy pokładanej w nas nadziei.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Zebrano 6338 zł. 16 gr. oraz 6 euro. Wszystkim ofiarodawcom i którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


3 Niedziela Wielkanocna (10.04.2016r.)

Dziś  (niedziela) rozpoczyna się 8 Tydzień Biblijny. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W środę wspomnienie – św. Marcina I, papieża i męczennika. O godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W środę i piątek o godz. 16.00 spotkanie uczniów z klas III z całej parafii, którzy w tym roku przystąpią do I Komunii św. Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa, gdyż czas I Komunii św. szybko się zbliża.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W przyszłą niedzielę będziemy z tej okazji gościć w naszej parafii kleryków z Krakowskiego Seminarium Duchownego. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie miała spotkanie z klerykami młodzież oraz kandydaci do Bierzmowania. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie lektorów i ministrantów.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek 22. 04. i w sobotę 23. 04. w Zamku w Suchej Beskidzkiej będzie wyświetlany film o św. Bernadecie Soubirous. Zapisy u Ks. Andrzeja w tym tygodniu. Koszt biletu 10 zł.


2 Niedziela Wielkanocna (03.04.2016r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej czci tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Zamiast kazania po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

Dziś (niedziela) o godz. 15.30 na plebanii spotkanie pracownic Zespołu Charytatywnego i członków Rady Duszpasterskiej.

Dziś rozpoczyna się 72 Tydzień Miłosierdzia.

W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. W związku z tym, dziś można u ministrantów przed kościołem i w zakrystii odbierać deklaracje Duchowej Adopcji. Te deklaracje będzie można składać jutro i w najbliższą niedzielę na ołtarzy Seca Bożego lub w zakrystii.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę o godz. 10.15 u Sióstr Felicjanek Msza św. i spotkanie Rodziny Felicjańskiej.

W czwartek wspomnienie – św. Jana Chrzciciela de la Salle, prezbitera. Od godz. 16.30 w kaplicy na Wełczy okazja do spowiedzi św., a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 18.00 półgodzinna Adoracja w ciszy połączona z „Godziną Świętą”.

W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać do czwartku włącznie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 8 Tydzień Biblijny.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. będzie na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W czwartek o godz. 17.00 spotkanie uczniów z klasy II z Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, prowadzonych przez Ks. Andrzeja.

W czwartek po południu kancelaria parafialna nie będzie czynna ze względu na spowiedź św. w kaplicy na Wełczy.

W sobotę zmarł ojciec Ks. Andrzeja. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00 w Zawoi Górnej.


Poniedziałek Wielkanocny (28.03.2016r.)

Dziś (poniedziałek) II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Dziś Nieszporów nie ma.

W piątek I miesiąca od godz. 16.30 spowiedź św. I tu jedno przypomnienie: ci, którzy byli u spowiedzi na Święta, a nie mają grzechu ciężkiego, mogą przystąpić tylko do Komunii św.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbędą się w niedziele w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

U nas w parafii po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję pomocy ludziom potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy właścicielom sklepów, tym którzy składali dary do koszyków, jak również pracownicom charytatywnym i Siostrom Felicjankom. Wszystkim składamy serdeczna „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry w kierunku kościoła.


Niedziela Palmowa (20.03.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku w dni powszednie, niedziele i święta Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy W i e l k i T y d z i e ń.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w Wielki Wtorek od godz. 8.00 do 10.00. Wtedy będzie jeszcze można zapisać dzieci do Chrztu św., który będzie udzielany w II dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkanie rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek o godz. 17.15.

Przypominamy, że w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę nie będzie można skorzystać ze spowiedzi św., gdyż księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach.

W i e l k i C z w a r t e k – przed południem nie będzie żadnych nabożeństw. Również nie będziemy spowiadać, gdyż Ks. Kard. zaprosił kapłanów do Łagiewnik na Mszę św. Spowiadać będziemy po południu od godz. 16.00 do 17.45. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na pamiątkę ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, I część „Gorzkich Żali” i Adoracja do godz. 23.00.

W i e l k i P i ą t e k – przed południem przychodzimy do kościoła na Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy. Spowiadać będziemy od godz. 7.00 do 9.00 i po południu od godz. 16.00 do 17.45. O godz. 18.00 rozpoczną się ceremonie W. Piątku z Komunią św. Po Komunii św. nastąpi przeniesienie P. Jezusa do Bożego Grobu. Następnie zostaną odśpiewane „Gorzkie Żale”, po I części będzie wygłoszone kazania pasyjne. Po „Gorzkich Żalach” będzie odprawiona „Droga Krzyżowa”. Po tym nastąpi całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu według następującego porządku: od godz. 23.30 – 1.00 w nocy będzie prowadziła młodzież KSM-u i Oazy. Serdecznie zapraszamy na tę Adorację jak najwięcej młodzieży uczącej się i pracującej. Od godz. 1.30 – 3.00 w nocy Koło Przyjaciół Radia Maryja. Od godz. 3.30 nad ranem będzie Adoracja prowadzona przez Grupę Modlitewną Nauczycieli. Serdecznie zapraszamy na tę Adorację Nauczycieli i jak najwięcej parafian.

Podobnie jak w Środę Popielcową tak i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W i e l k a S o b o t a – przez cały dzień przychodzimy na Adorację P. Jezusa w Bożym Grobie. Od godz. 10.00 Adorację będą prowadzić dzieci. Zapraszamy wtedy dzieci z całej parafii. Przed południem święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Na Mosornem w punkcie katechetycznym o godz. 11.30, na Wełczy o godz. 12.00 i na Gołyni również o godz. 12.00. O godz. 18.00 rozpoczną się ceremonie Wigilii Paschalnej, poświęcenie ognia i paschału przed kościołem, później czytanie proroctw i Msza św. koncelebrowana w czasie której, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic Chrztu św. Zaraz po Mszy św. procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. Na procesję zabieramy wszystkie feretrony i chorągwie. Wszyscy wierni niech przyniosą świece. Parafianie, którzy mają stroje regionalne, niech przyjdą w nich do kościoła. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych do godzin wieczornych.

W przyszłą niedzielę U r o c z y s t o ś ć Z m a r t w y c h w s t a n i a P a ń s k i e g o. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, z tym, że Msza św. wieczorna już o godz. 18.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego prosimy, jak co roku, z prośbą o zrobienie porządków na grobach swoich najbliższych. W bramie cmentarza jest wywieszony regulamin odnośnie cmentarza, dlatego zwracamy się do zapoznania się z nim i stosowanie, by później nie było problemów.

Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę zebrano na pokrycie ogrzewania kościoła 6360 zł. 56 gr. oraz 2,70 euro i 10 pensów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej do sali Domu Parafialnego na Misterium.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 15. 04 do 20. 04. Chętnych zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisywać się można u p. Maji na Białce.
 


5 Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2016r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W czwartek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w int. Ks. Zbigniewa i p. Organisty z okazji imienin. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian, a szczególnie tych uczniów, których uczą. Pamiętajmy w swoich modlitwach o czcigodnych solenizantach. Później półgodzinna Adoracja w ciszy.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św. wieczorna.

W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W sobotę o godz. 10.00 na plebanii spotkanie pracownic Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy na nie wszystkie pracownice.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie tradycyjna „Droga Krzyżowa” trasą jak w Boże Ciało. Zapraszamy jak najwięcej parafian. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą świec.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. O godz. 10.50 przed kościołem poświęcenie palm. Dzieci z klas szkół podstawowych zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnym konkursie palm.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do przyszłej soboty włącznie w godzinach urzędowych.

W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna, gdyż księża wyjeżdżają na spowiedź do Juszczyna.

Zbliżają się ŚDM w Krakowie. Nasza parafia ma przyjąć 500 uczestników. Wcześniej już były rozdawane deklaracje ile dana rodzina może przyjąć uczestników ŚDM. Na dzień dzisiejszy zadeklarowano miejsc dla 120 uczestników. Zwracamy się jeszcze raz do parafian z prośbą, aby pobrali deklaracje, które są w przedsionku kościoła i wyrazili chęć przyjęcia uczestników ŚDM. Mamy mało czasu, a więc prosimy, aby te deklaracje z podaną liczbą oddać do zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Z góry już tym, którzy odpowiedzą pozytywnie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


4 Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W środę o godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W czwartek objazd chorych. Chorych należy zgłaszać w zakrystii od dziś do środy włącznie. Zgłaszać należy tych do których nie jeździmy na I piątki miesiąca. W czwartek zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Jak było ogłoszone w czwartek na zakończenie Rekolekcji składka będzie przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty.

W związku z Rekolekcjami kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i sobotę. W czasie Rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie. W czwartek Poradnia Rodzinna nie będzie czynna.

Uczniowie ze szkół podstawowych z całej parafii niech przyjdą do kościoła w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed Mszą św. tj. na godz. 11.00.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.15. Następny Chrzest będzie w II Dzień Świąt Wielkanocnych o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w piątek i sobotę.

Przed kościołem są czasopisma katolickie i baranki wielkanocne. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

Jak w ubiegłych latach zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od wtorku do soboty przed Niedzielą Palmową włącznie w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już z góry dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy, a więc właścicielom sklepów i tym którzy złożą dary.


2 Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2016r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych. Po Niej Msza św. wieczorna.

Za dwa tygodnie tj. 06 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Już dziś prosimy parafian, aby w czasie rekolekcji nie planowali żadnych wyjazdów i tak ułożyli sobie czas, by jak najwięcej mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych oraz przystąpili do spowiedzi rekolekcyjnej.

Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku, organizuje pomoc dla biednych i potrzebujących. W ramach tej akcji przysłała nam baranki wielkanocne, które będzie można nabyć od przyszłej niedzieli. Część ofiar pozostanie w parafii na paczki, jakie co roku są roznoszone przez członkinie Zespołu Charytatywnego.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


1 Niedziela Wielkiego Postu (14.02.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę o godz. 16.00 spotkanie do Bierzmowania dla uczniów z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum, a o godz. 17.30 dla uczniów z klasy III z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Wilcznej.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na nią jak najwięcej parafian.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców uczniów, którzy w tym roku przystąpią do Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


5 Niedziela Zwykła (07.02.2016r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Niezpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 22. maja.

W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się o północy z wtorku na środę Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym i żaden szanujący się katolik nie będzie brał udziału w zabawach i dyskotekach.

W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. będzie posypanie głów popiołem. Postarajmy się być na Mszy św. w tym dniu, aby z Bogiem w sercu rozpocząć Wielki Post. O godz. 17.00 Msza św. od Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W Środę Popielcową obowiązuję post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W czwartek przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich o chorych i o tych, którzy leczą i opiekują się chorymi.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 11 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej, a szczególnie z klas III.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 będą odprawione pierwsze w tym roku „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy jak najwięcej dzieci, młodzieży i dorosłych na te nabożeństwa. Za udział w „Drodze Krzyżowej” i „Gorzkich Żalach” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia. Jak było zapowiadane prosimy o składanie deklaracji związanych ze ŚDM, odnośnie noclegów w waszych domach dla młodzieży, w zakrystii lub u ministrantów przed kościołem.

W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.


4 Niedziela Zwykła (31.01.2016r.)

Po Mszy św. o godz. 11.00 dalszy ciąg 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 14.45 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu artystów z Piwnicy św. Norberta z Krakowa. Zapraszamy gości i parafian na ten koncert.

We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. błogosławienie gromnic. W tym dniu przypada Dzień Życia konsekrowanego. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
We wtorek o godz. 16.20 w kościele spotkanie dzieci z klas II z całej parafii wraz z rodzicami. Później na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie świec dla nich.

W środę wspomnienie – św. Błażeja, bp. i męczennika.

W czwartek w kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. i „Godzina Święta” połączona z półgodzinną Adoracją w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Na Mszy św. o godz. 7.00 pobłogosławienie chleba i wody. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę wspomnienie – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:

Zaraz po Sumie uczniowie klas I i II z Gimnazjum z całej parafii.
Od godz. 12.15 – 13. 00 wierni z Mosornego, Błędnej, Petułowej, Rąbanisk i Budzonia.
Od godz. 13.00 – 14.00 wierni z Kaliny Górnej i Dolnej, Warzechówki oraz czciciele św. Franciszka.
Od godz. 14.00 – 15.00 wierni i Róże z Centrum, Sałaciaków, Zająców, Surmiaków, Wełczy i Jaworskiego.
Od godz. 15.00 – 16.30 wierni z Brzegu, Kąkoli, Polaków, Malików, Trybałów i Gliśnicy.
O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry w kierunku kościoła.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim za miłe i serdeczne przyjęcie oraz za ofiary, z których część jak co roku, przeznaczyliśmy na potrzeby naszej Archidiecezji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W przedsionku kościoła są Deklaracje związane ze Światowymi Dniami Młodzieży odnośnie przyjęcia pielgrzymów na noclegi. Chętnych prosimy o ich zabranie i wypełnienie oraz złożenie do zakrystii w ciągu dwóch tygodni, tak samo jak i te które były rozdawane w czasie odwiedzin duszpasterskich.

We wtorek ze względu na święto kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W środę spotkanie do Bierzmowania uczniów z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum o godz. 16.00, a o godz. 17.30 uczniów z klasy III z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Wilczna.


3 Niedziela Zwykła (24.01.2016r.)

Po Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczęcie 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
We wtorek wspomnienie – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W środę wspomnienie – bł. Jerzego Matulewicza, bp.
W czwartek wspomnienie – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bp. Mariana Buczka z Ukrainy, który będzie głosił kazania. Składka będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

Również w przyszłą niedzielę dalszy ciąg 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:

Zaraz po Sumie młodzież KSM-u.
Od godz. 12.15 – 13.00 wierni z Zalasu, Gołyni, Sitkówki i Pająków.
Od godz. 13.00 – 14.00 wierni z obejścia Hopy, Stróże, Maryniacy i Bartyzele.
Od godz. 14.00 – 14.45 wierni z obejścia Marszałki, Łatki i Mazury.

Wyjątkowo o godz. 14.45 zakończenie Adoracji Nieszporami. Adoracja, dlatego będzie skrócona, gdyż potem będzie próba artystów z Krakowa, którzy po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 wystąpią z koncertem kolęd.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Dokończenie kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich:

 • Poniedziałek – Za wodą, Miśkowce, Żywczaki, Zające.
 • Wtorek – Wełczoń, Gliśnica do starej piekarni.
 • Środa – Sałaciaki w kierunku Sióstr, domy pod Surmiakami.
 • Czwartek – Rodziny koło kościoła, Borowi, Piergiesy, Giertugi Górne.

W czasie kolędy były rozdawane foldery w których Ks. Kard. prosi o przyjęcie w swoich domach młodzieży, która przyjedzie na Światowe Dni do Krakowa. Parafia nasza ma wyznaczone, aby przyjęła 500 osób. W związku z tym zwracamy się z prośbą, aby wypełnione deklaracje złożyć w przyszłą i następną niedzielę do zakrystii lub ministrantom przed kościołem.


2 Niedziela Zwykła (17.01.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.00 Msza św. wieczorna. Nieszporów nie będzie. W dniu dzisiejszym w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek wspomnienie – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

W czwartek wspomnienie – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na nią jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – św. Wincentego, diakona i męczennika.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:

Zaraz po Sumie do godz. 13.00 Grupa Modlitewna Nauczycieli.
Od godz. 13.00 - 14.00 wierni z Podpolic, Bębnów Górnych i Dolnych, z Obłaźnej i Chrabkowej.
Od godz. 14.00 - 15.00 wierni z obejścia Szczurki, Śmietany, Chowaniacy i Fujacy.
Od godz. 15.00 - 16.30 wierni od kościoła, Borowych, Piergiesów, Giertugów Górnych i Dolnych.
O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy poinformować, że w czasie kolędy Rady Duszpasterskiej wraz z innymi chętnymi po parafii, którzy zbierali ofiary na remont 2 ołtarzy zebrano 58 340 zł. i 10 euro. Wszystkim chodzącym i tym, którzy składali ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy szczególnie grającym na instrumentach. Składamy również podziękowania za życzliwe przyjmowanie kolędników. Pieniądze te zostały wpłacone do Banku. Jeżeli do kogoś nie dotarli kolędnicy, a chciałby pomóc, to może złożyć ofiarę w podpisanej kopercie na tacę w przyszłą niedzielę lub w kancelarii parafialnej.

Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na bieżący tydzień:

 • poniedziałek: - 1 Ks. - Zemliki, Hujdy, Koziny do p. Hujdy.
                     - 2 Ks. - od Urzędu Gminy, przy szosie po Ośrodek Zdrowia.
 • wtorek: - 1 Ks. - od starej piekarni, Podsot, Trybały, Warzechówka.
              - 2 Ks. - od godz. 14.00 - od rodziny Tomczak, Sule, Giertugi Dolne.
 • Środa: - 1 Ks. - od p. Gancarczyka, dokończenie Brzegu do p. Jacka Szarleja.
            - 2 Ks. - Szczurki, Śmietany.
 • Czwartek: - 1 Ks. - od rana Hopy, Stróże, Maryniacy.
                 - 2 Ks. - od godz. 14.00 Bartyzele.
 • Sobota: Chowaniacy i Fujacy.


Święto Chrztu Pańskiego (10.01.2016r.)

Dziś (niedziela) o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę wspomnienie – św. Hilarego, bp. i doktora Kościoła. O godz. 17.00 Msza św. od Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Młodzież KSM-u pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom przy okazji nabycia kadzidła i kredy. Zebrano 739 zł. 93 gr. oraz 20 koron czeskich. „Bóg zapłać”.

Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na bieżący tydzień:

 • Poniedziałek – Sitkówka, Pająki, Marszałki.
 • Wtorek – Malikowa, Czarnotowa, Bubiakowa, u Panienki, Gawły.
 • Środa – Od Hadowskich, Maliki, Polaki, Kąkole do p. Kostyrów.
 • Czwartek – 1 Ks. Od Drogomistrzówki, Bębny Dolne, Fiedorówka, domy przy drodze.
                 - 2 Ks. od godz. 14.00 od rodziny Łatków do końca Gołyni.
 • Sobota – 1 Ks. Od p. Sobaniaka, Brzeg do p. Bartyzela.
             -  2 Ks. Śpikówka, Szczurkówka, Kiczora, Łazy, Topory, Kaselówka, Smyraki, Sfalisko.


2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (03.01.2016r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie kredy i , kadzidła. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 „Godzina Święta” połączona z półgodzinną Adoracją w ciszy.

W piątek u Sióstr Felicjanek o godz. 10.15 Msza św. i spotkanie opłatkowe Rodziny Felicjańskiej.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi. Następny Chrzest św. będzie w drugą sobotę lutego.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej, a szczególnie z klas III.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W środę ze względu na Święto kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w dniu Nowego Roku. Zebrano 8.356 zł. 64 gr. oraz 7 euro, 70 eurocentów i 10 pensów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Jak w ubiegłym roku, tak samo w tym po kolędzie będą chodzić członkowie Rady Duszpasterskiej wraz z innymi chętnymi. Ta kolęda będzie w najbliższą sobotę i niedzielę. Ofiary te będą przeznaczone na remont dwóch ołtarzy: Ukrzyżowania i Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy złożą ofiarę, jak i tym, którzy będą chodzić, „Bóg zapłać”. Taka kolęda na Jaworkim, Kolędówce będzie już w środę w Trzech Króli.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć na I piątek lutego.

Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na bieżący tydzień:

 • Poniedziałek – Dolne Jaworskie, Mętle, Dolina, Buczyna, Górne Jaworskie, Leśniczówka.
 • Wtorek – Kudłata, Podkiczorka, Koszorek, Krzonka, Hujdowa, Masłówka do szkoły włącznie.
 • Czwartek - 1 Ks. od rana, Budzonie.
                - 2 Ks. od godz. 14.00 Bębny Górne.
 • Sobota – Skupnie, Barany, Kolędówka, Włosianka, Średnie, Surzyny, Bory do p. Kardasia.


Nowy Rok (01.01.2016r.)

Dziś (piątek) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Nieszporów dziś nie ma.

W sobotę wspomnienie – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. 6 stycznia młodzież KSM-u przed Mszami będzie rozprowadzać kadzidło i kredę, którą będzie można poświęcić na Mszach św. Dowolne ofiary przeznaczone będą na przygotowanie Misterium Wielkanocnego.

Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich na sobotę:

 • 1 Ks. - Zalas i Gołynia
 • 2 Ks. - Surmiacy, Piergiesowe Polanki, Kalina Górna i Dolna.


Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa (27.12.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – Świętych Młodzianków, męczenników.

W czwartek wspomnienie – św. Sylwestra I, papieża. Jest to ostatni Dzień Starego Roku. O godz. 16.00 będą odprawione uroczyste Nieszpory z kazaniem, odśpiewaniem „Przed oczy Twoje Panie” z suplikacjami i hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”. Potem o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. wieczorna. Bardzo prosimy parafian i gości, aby tutaj w kościele z Bogiem zakończyli Stary Rok.

W piątek rozpoczynamy Nowy Rok 2016. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Nieszporów nie będzie.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować p. Stanisławowi Kostyra, Stanisławowi Hurbol za pomoc firmie, która montowała sprzęt do wyświetlenia pieśni oraz przy oświetleniu wokół kościoła. W tym miejscu również dziękujemy p. Kazimierzowi Mazur z obejścia Śmietany, który pomagał przy renowacji oświetlenia. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

W Nowy Rok składka na wszystkich Mszach św. będzie na pokrycie kosztów sprzętu potrzebnego do wyświetlenia pieśni oraz za wykonanie usługi firmie i będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

Plan kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich:

Poniedziałek:
- 1 Ks. Wełcza, Można, Trzebuniacy, Marki do szkoły włącznie.
- 2 Ks. Gronik, Polonki Chrabkowa, Mosorne do p. Grzegorza Trybały.

Wtorek:
- 1 Ks. Wełcza od szkoły w dół, Łabędzie, Mleczna.
- 2 Ks. Dalszy ciąg Mosornego i Podgórze.

Środa:
- 1 Ks. Łatki i Mazury.
- 2 Ks. Petułowa, Rąbaniska, Błędna po potok.


Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2015r.)

Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Jutro święto – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 pobłogosławienie owsa. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Następny Chrzest będzie udzielany w święto Chrztu Pańskiego tj. 10. 01. O godz. 11.00. Jutro Nieszporów nie będzie. Jutrzejsza składka będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli przy szopce i przy wystroju kościoła na Święta. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


4 Niedziela Adwentu (20.12.2015r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz.17.00 Msza św. wieczorna. 

Dziś o godz. 14.30 na plebanii spotkanie opłatkowe pracownic Zespołu Charytatywnego i członków Rady Duszpasterskiej.

We wtorek przypada dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Spowiadać będziemy od godz. 9.00 do 12.00 z przerwą od 10.30 – 11.00 oraz po południu od godz. 14.30 do 17.00 z przerwą od 15.45 – 16.15. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Księża w poniedziałek i środę będą spowiadać w innych parafiach naszego dekanatu i u nas nie będzie już wtedy spowiedzi.

We wtorek o godz. 17.00 na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia otrzymają Sakrament Chrztu św. Rodziców i chrzestnych prosimy, aby ze spowiedzi skorzystali przed spotkaniem na plebanii.

W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 6.30 ostatnie Roraty z nowenną do Dzieciątka Jezus. Mszy św. wieczornej nie będzie. Wszyscy zasiadamy do stołu wigilijnego. Jest to święto rodzinne. Bierzmy opłatek do ręki z sercem przepełnionym miłością i przebaczeniem jeden drugiemu. Boża Dziecina przychodzi, aby nas pojednać ze Swoim Ojcem Niebieskim, ale najpierw my powinniśmy pojednać się z naszymi bliźnimi. O godz. 12.00 w nocy zostanie odprawiona Pasterka, w czasie której, razem z nami, kolędy śpiewać będą członkowie zespołów regionalnych. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian, którzy mają stroje regionalne, aby na Pasterkę przyszli w tych strojach. Po Pasterce w kościele, jak co roku, zespoły regionalne będą śpiewać kolędy. Zatrzymajmy się, aby wtedy posłuchać tych zespołów. W czasie Pasterki, jak w ubiegłych latach, składka będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W piątek przypada U r o c z y s t o ś ć  B o ż e g o  N a r o d z e n i a. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00, w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Po południu o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Przed kościołem są świece wigilijne i czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę od godz. 8.00 – 10.00.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Złożono 5315 zł. 81 gr. oraz 2 euro, 1 markę niemiecką i 200 forintów. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy, liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


2 Niedziela Adwentu (06.12.2015r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek wspomnienie – św. Ambrożego, bp. i doktora Kościoła.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Dzieci z klas komunijnych wraz z rodzicami niech przyjdą na godz. 16.00. Będzie dla nich poświęcenie medalików i spotkanie dla rodziców. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny tj. we wtorek Ojciec Święty Franciszek otworzy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który będzie trwał do Uroczystości Chrystusa Króla tj. 20 listopada przyszłego roku. Starajmy się, aby ten czas dobrze wykorzystać. Z tej okazji w przyszłym roku będzie organizowana w kwietniu pielgrzymka do Rzymu.

W środę o godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W piątek wspomnienie – św. Damazego I, papieża.
W sobotę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Guadalupe.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. W czwartek na plebanii o godz. 16.15 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest św. będzie w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej, a szczególnie z klas III z rodzicami.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka na potrzeby parafii i będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

Przed kościołem są czasopisma katolickie. Można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez uczniów szkolnego koła Caritas istniejącego przy Zespole Szkół w Zawoi Centrum.

Już od kilku lat zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od jutra do 19 grudnia włącznie w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już teraz dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy i tym, którzy złożą dary. Umiejmy dostrzec te formy pomocy organizowane w naszej parafii, a nie tylko gdzie indziej. Wszystkim już dziś składamy gorące „Bóg zapłać”.

Porządek Mszy św. u chorych:
- poniedziałek – godz. 15.00 u Stanisława Kobieli (Zające)
- czwartek – godz. 16.00 u Zofii Warmuz (Budzonie).


1 Niedziela Adwentu (29.11.2015r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy „Uwielbiaj duszo moja Pana”. O godz. 11.00 Msza św. w int. Ks. Andrzeja. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz.17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek święto – św. Andrzeja, Apostoła.
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę wspomnienie – bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

W środę u Sióstr Felicjanek o godz. 10.00 w kaplicy spotkanie Rodziny Felicjańskiej.

W czwartek wspomnienie – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św., a po Niej wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy połączona z „Godziną Świętą”. Pamiętajmy i zanośmy modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

W piątek wspomnienie – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. górników. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla górników.
Jest to również I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. z okazji I piątku. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca po Roratach wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Matki Bożej. Natomiast po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.00 za wszystkie dusze wypominane.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli w czasie rekolekcji i Odpustu na plebanii przez przyniesione dary i pieniądze na żywność. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i świece wigilijne. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek po południu kancelaria parafialna nie będzie czynna ze względu na spowiedź na Wełczy.

W imieniu młodzieży KSM-u pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę do puszek zebrano 3164 zł. 60 gr. oraz 24 euro. Młodzież KSM-u składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

W miesiącu grudniu do chorych z Komunią św. będziemy jeździć 11 i 12 grudnia. Chorych których odwiedzamy na pierwsze piątki nie trzeba już zgłaszać. Prosimy o zgłaszanie tylko tych, którzy chcą przyjąć Komunię św. na Święta.
Porządek Mszy św. u chorych na ten tydzień:
- wtorek – godz. 16.00 – Janiny Smyrak /Kukle/
- sobota – godz. 11.00 – u Anieli Sałaciak /za kościołem/

W środę spotkanie do Bierzmowania uczniów z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum o godz. 16.00, a o godz. 17.30 uczniów z klasy III z Gimnazjum z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Wilczna.

Pragniemy podziękować pewnej rodzinie za obrusy na boczne ołtarze. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”. Obrusy te są już umieszczone na bocznych ołtarzach.

U ministrantów przed kościołem jest czasopismo pokazowe do odebrania „Wstań”. Ten numer jest bezpłatny. Jest to dwumiesięcznik w pierwszej kolejności przeznaczony dla chorych. Można się z nim zapoznać. Jeżeli się ktoś zdecyduje to na okładce z tyłu są warunki prenumeraty.
 


34 Niedziela Zwykła (22.11.2015r.)

Dziś (niedziela) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i uroczysta Suma o godz. 17.00, którą odprawi Ks. Infułat Jakub Gil z Wadowic. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Na Sumę zapraszamy jak najwięcej parafian i gości. Na procesję prosimy o zabranie wszystkich feretronów i chorągwi. Dzieci prosimy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę.

We wtorek wspomnienie – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
W środę wspomnienie – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent jest to okres liturgiczny przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii będą odprawiane o godz. 6.30.
Przez cały Adwent w niedziele Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie, gdyż pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.30 jak w dni powszednie.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bp. z Kamieńca Podolskiego Leona Dubrawskiego, który wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. Składka będzie przeznaczona na pomoc Jego diecezji.

W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy jak najwięcej parafian, w czasie której będziemy się modlić w int. Ks. Andrzeja, który w przyszły poniedziałek będzie obchodził imieniny. Pamiętajmy o Nim również w prywatnych modlitwach.

Pragniemy w Adwencie odprawić Msze św. w domach ludzi chorych. Chorych należy zgłaszać od dziś do najbliższej niedzieli włącznie – pojazdy po księdza załatwiają zamawiający.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. Są to cegiełki na pokrycie choć w części potrzeb ubogich dzieci w naszej Archidiecezji i parafii. W naszej parafii ofiary te jak co roku przeznaczamy na częściowe pokrycie kosztów związanych z dożywianiem dzieci z ubogich rodzin. Niech ten dar oczyszcza nasze serca i pomoże dostrzec Chrystusa w potrzebujących. Ofiara jak co roku, za jedną świecę wynosi od 10 zł. w górę. Świece będą rozprowadzane przed kościołem przez członków szkolnego koła Caritas, który istnieje przy Zespole Szkół w Zawoi Centrum.

Dziś (niedziela) o godz. 14.30 z parkingu koło kościoła jest wyjazd do Krakowa na pielgrzymkę do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Jest jeszcze parę miejsc, chętni mogą się zgłaszać dziś w zakrystii.


33 Niedziela Zwykła (15.11.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek wspomnienie – Matki Bożej Miłosierdzia.
We wtorek wspomnienie – św. Elżbiety Węgierskiej.
W środę wspomnienie – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
W czwartek wspomnienie – bł. Salomei, zakonnicy.

Od czwartku rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła, które poprowadzi O. Joachim Kusz – Misjonarz Oblat. Program na czwartek:

 • Godz. 9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich i rozpoczęcie rekolekcji. Po Mszy św. nabożeństwo u stóp Krzyża i nauka stanowa dla kobiet.
 • Godz.15.30 Msza św. z nauką dla dzieci.
 • Godz. 17.00 Msza św. z nauką dla wszystkich. Po Mszy św. nabożeństwo u stóp Krzyża i nauka stanowa dla kobiet.

Zobacz: Program Rekolekcji

Dalszy ciąg rekolekcji będzie podawany później i jest rozdawany przez ministrantów przed kościołem. Składka dla rekolekcjonisty będzie na zakończenie rekolekcji. Bardzo prosimy o takie ułożenie sobie czasu, aby jak najwięcej można było skorzystać z nauk rekolekcyjnych. Zwracamy się również z tą prośbą do młodzieży pracującej i uczącej się.

W piątek wspomnienie – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
W sobotę wspomnienie – Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

W sobotę spowiedź św. rekolekcyjna rano od godz. 9.00 – 12.00 z przerwą od 10.30 – 11.00 oraz po południu od godz. 14.15 – 17.00 z przerwą od godz. 15.15 – 15.45.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy litanię do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W środę spotkanie do Bierzmowania uczniów z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum o godz. 16.00, a o godz. 17.30 uczniów z klasy III z Gimnazjum z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Wilczna.

W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i w środę od godz. 8.00 do 10.00. Nagłe sprawy będzie można wyjątkowo załatwiać w pozostałe dni od godz. 8.00 – 8.30. z wyjątkiem poniedziałku.

W czasie rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie, jak również w niedzielę w kaplicy na Wełczy o 10.00.

Odpust będzie w przyszły poniedziałek. Suma o godz. 17.00.


32 Niedziela Zwykła (08.11.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
We wtorek wspomnienie – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
W środę wspomnienie – św. Marcina z Tours, bp.

W środę przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jak co roku o godz. 10.30 rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem. Później w kościele o godz. 11.00 Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy jak najwięcej parafian i gości na tę Mszę św.

W środę o godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W czwartek wspomnienie – św. Jozafata, bp. i męczennika. W tym dniu Msza św. wieczorna będzie wyjątkowo odprawiona o godz. 18.00. Do naszej parafii przyjadą kapłani z dekanatu makowskiego, aby w czasie Mszy św. wieczornej modlić się za zmarłych kapłanów m. innymi za Ks. prał. Wł. Wądrzyka, którego 25 rocz. śmierci przypada 13 listopada. Zapraszamy na tę Mszę św. jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Męczenników Polski. W piątek o godz. 16.00 będą mieć spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania uczniowie z klasy II z Gimnazjum prowadzeni przez Ks. Andrzeja.

W sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie w godzinach urzędowych.. W środę ze względu na święto kancelaria parafialna nie będzie czynna. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie III Ogólnopolska składka na organizację ŚDM.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych z całej parafii, a szczególnie by nie zabrakło uczniów z klas III.

Pragniemy podziękować członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za przypilnowanie porządku w czasie procesji na dolny cmentarz w dniu Wszystkich Świętych. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

19 listopada rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Klemensa, głównego patrona naszej parafii i kościoła - zobacz: Program Rekolekcji.

Od poniedziałku p. Organista będzie roznosił opłatki, którymi będziemy się łamać przy kolacji wigilijnej. Ofiary jakie będziecie składać przy tej okazji niech będą wyrazem Waszej wdzięczności za jego pracę.


Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2015r.)

Dziś (niedziela) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.00 Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek przypada Dzień Zaduszny. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. koncelebrowanej o godz. 9.00 wyruszy procesja na górny cmentarz.

Wierni, którzy w niedzielę i poniedziałek nawiedzą kościół mogą zyskać odpust zupełny , który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą zyskać ten odpust tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić „ Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlić się według intencji Ojca Świętego. Podobny odpust można zyskać codziennie do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłymi.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – św. Karola Boromeusza, bp.

W czwartek o godz. 15.30 w kaplicy na Wełczy spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. wieczorna i po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy połączona z „Godziną Świętą”. Zapraszamy jak najwięcej parafian.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna. I tu jeszcze jedno przypomnienie: ci, którzy byli u spowiedzi na Wszystkich Świętych, a nie mają grzechu ciężkiego, nie muszą iść do spowiedzi, tylko przyjąć Komunię św.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP, natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 14.00.

Pragniemy podziękować p. Marcie i Rafałowi Szarlej za kwiaty na Ołtarze. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W środę spotkanie do Bierzmowania uczniów z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum o godz. 16.00, a o godz. 17.30 uczniów z klasy III z Gimnazjum z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Wilczna.


30 Niedziela Zwykła (25.10.2015r.)

Dziś (niedziela) obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy". O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę święto – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę od godz. 14.00 spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W tym dniu o godz. 17.00 zakończenie nabożeństw różańcowych i Msza św. wieczorna.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 14.00 za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. Zwracamy się do członków Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc w przypilnowaniu porządku.

U ministrantów prze kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 12.00 oraz od wtorku do soboty włącznie w godzinach urzędowych tj. od 8.00 – 10.00 i dodatkowo w czwartek od godz. 15.00 – 17.00.

O. Eliasz karmelita, nasz rodak prosił o podziękowanie za złożone ofiary do puszek przed kościołem na misje. Zebrał 6365 zł. Wszystkim ofiarodawcom składa serdeczne „Bóg zapłać”.


29 Niedziela Zwykła (18.10.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich misjonarzach i misjonarkach, a szczególnie pochodzących z naszej parafii. Dziś gościmy w naszej parafii naszego rodaka O. Eliasza. Do puszek przed kościołem można składać ofiary na pomoc misjom, gdzie pracuje O. Eliasz.

We wtorek Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
W środę wspomnienie – bł. Jakuba Strzemię, bp.
W czwartek wspomnienie- św. Jana Pawła II, papieża.
W piątek wspomnienie – św. Józefa Bilczewskiego, bp.
W sobotę wspomnienie – św. Antoniego Marii Clareta, bp.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 odśpiewamy hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej od wtorku do soboty włącznie, w godzinach urzędowych. Również będziemy przyjmować w przyszłą niedzielę do godz. 12.00.

W imieniu młodzieży pragniemy podziękować za ofiary z ubiegłej niedzieli do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Złożono 2386 zł 1 gr. oraz 2 euro. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać.

W środę uczniowie z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będą mieć spotkanie o godz. 16.00. Natomiast o godz. 18.00 uczniowie z klasy III z Gimnazjum z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Górnej.


28 Niedziela Zwykła (11.10.2015r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę młodzież KSM-u zaprasza dziś na godz. 15.30 na Koncert Papieski, w czasie którego będzie odmawiany różaniec. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna. Dziś przypada XV Dzień Papieski. Młodzież przed kościołem zbiera do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W poniedziałek wspomnienie – bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
We wtorek wspomnienie – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
W środę wspomnienie – św. Kaliksta I, papieża i męczennika. W tym dniu na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
W czwartek wspomnienie – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
W piątek wspomnienie – św. Jadwigi Śląskiej.
W sobotę wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach i siostrach zakonnych, które pracują na misjach, szczególnie z naszej parafii. Będziemy wtedy gościć naszego rodaka, misjonarza, Ojca Eliasza pracującego w Afryce, który na wszystkich Mszach św. będzie głosił kazania. Przed kościołem do puszek będzie składka na pomoc misjom.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Zbliża się powoli Uroczystość Wszystkich Świętych. Robimy porządki na grobach swoich najbliższych. Pamiętajmy o tym, aby zostawić porządki, śmieci wrzucać do kontenerów, które będą opróżniane przez Komunalkę. I jeszcze jedno ogłoszenie ze śmieciami. Przez jakiś czas był spokój. Niestety znów pojawiają się ludzie, którzy przywożą worki ze śmieciami ze swoich domów. Przez takich ludzi cała parafia musi płacić wyższe koszty.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W Stryszawie 16.10 w kościele św. Anny o godz. 18.00 odbędzie się modlitwa uwielbienia. Młodzież z parafii dekanatu makowskiego i suskiego będzie prowadzić modlitwę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą Bogu podziękować za otrzymane łaski.


27 Niedziela Zwykła (04.10.2015r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy w swoich modlitwach, szczególnie o papieżu Franciszku i Ks. Kard Franciszku Macharskim.

W poniedziałek wspomnienie – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

We wtorek wspomnienie – św. Brunona, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Na godz. 16.45 są proszone dzieci z klas III z całej parafii, które przygotowują się do I Komunii św. Będzie wtedy rozdanie różańców i poświęcenie. Niech nikogo z tych dzieci i ich rodziców nie zabraknie. Dzieci pozostaną z rodzicami na nabożeństwie i Mszy św. wieczornej. Również w środę uczniowie z klasy III z Gimnazjum z Zawoi Centrum będą mieć spotkanie o godz. 16.00. Natomiast o godz. 18.00 uczniowie z klasy III z Gimnazjum z naszej parafii, którzy chodzą do Zawoi Górnej.

W piątek święto – bł. Wincentego Kadłubka, bp. W sobotę wspomnienie - bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

W sobotę na Mszy św. wieczornej będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest w trzecią niedzielę października o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę XV Dzień Papieski. Młodzież przed kościołem będzie zbierać do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek przed kościołem, przeznaczone na Seminarium Duchowne w Krakowie. Złożono 1877 zł. 54 gr. oraz 2 euro i 2 zł. stare. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy, liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Od wtorku w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych będziemy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe.

W środę o godz. 11.00 Msza św. dla Małżonków obchodzących Złoty Jubileusz Sakramentu Małżeństwa z całej Gminy. Zapraszamy na Nią rodziny Jubilatów.

W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej.


26 Niedziela Zwykła (27.09.2015r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Od poniedziałku Msze św. wieczorne w dni powszednie, w niedziele i święta będą odprawiane o godz. 17.00.

W poniedziałek wspomnienie – św. Wacława, męczennika.
We wtorek święto – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
W środę wspomnienie – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
W czwartek wspomnienie – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 15.30 w kaplicy na Wełczy spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 16.00 Msza św.

W czwartek o godz. 17.00 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Po nim Msza św. wieczorna a po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00, a po nim Msza św. wieczorna. Natomiast w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych, wypełniając Orędzie Fatimskie Matki Bożej, która woła do nas, „ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC” jako ratunek dla świata.
Dzieci bardzo prosimy, aby na nabożeństwa różańcowe przynosiły serduszka z wypisanymi intencjami modlitwy, podobnie jak w Adwencie. Dzieci będą losowały różaniec do domu, a w nagrodę zostawią sobie na pamiątkę „Różaniec w granulkach”.

W piątek wspomnienie – świętych Aniołów Stróżów. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca, a po nim Msza św. wieczorna.

W sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja przy świecy, która peregrynuje przed Światowymi Dniami Młodzieży. W tym tygodniu jest w naszym dekanacie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci z klas III z całej parafii, które przygotowują się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Później będzie spotkanie rodziców.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę dziś do puszek przed kościołem składka jesienna na Seminarium Duchowne w Krakowie i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.


25 Niedziela Zwykła (20.09.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 9.00 Msza św. Dożynkowa. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 15.00 w kaplicy na Mosrnem Msza św. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
We wtorek wspomnienie – bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.
W środę wspomnienie – św. Pio z Pietrelciny, zakonnika.
W piątek wspomnienie – bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
W sobotę wspomnienie – świętych męczenników Kosmy i Damiana.

W przyszłą niedzielę składka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Krakowie i zastąpi jak co roku, zbiórkę ziemniaków na ten cel. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Uczniowie z klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania niech przyjdą w środę na godz. 17.00 na spotkanie i przyniosą wypełnione deklaracje. Później będzie dla nich Msza św.


24 Niedziela Zwykła (13.09.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – Podwyższenia Krzyża Świętego.
We wtorek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
W środę wspomnienie – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, bp.
W czwartek wspomnienie – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bp. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Na Nią zapraszamy jak najwięcej parafian.

W piątek święto – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy całą młodzież, a szczególnie z klas I, II i III z Gimnazjum z całej parafii, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. młodzież ta będzie miała spotkanie z katechetami. Prosimy rodziców o poważne potraktowanie tej sprawy oraz zainteresowanie się, czy młodzież wzięła udział we Mszy św. i czy była na spotkaniu. Takie prze 3 lata przygotowania są prowadzone już od kilku lat i są odpowiedzią na apel Ks. Kardynała.

W sobotę wspomnienie – św. Januarego, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. Dożynkowa. Delegacja z wieńcem niech przyjdzie jak, zawsze przed kościół na godz. 8.55, gdzie zostanie przywitana i wprowadzona do kościoła. Również w przyszłą niedzielę 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek o godz. 19.00 młodzież KSM-u będzie miała spotkanie. Zachęcamy młodzież z naszej parafii, a szczególnie z Gimnazjum , żeby włączyła się w działalność KSM-u.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

Ks. Proboszcz z Zawoi Górnej prosi, aby uczniowie z klasy I z Gimnazjum zaopatrzyli się w podręczniki do nauki religii w porozumieniu z Siostrą katechetką, która tam uczy.


23 Niedziela Zwykła (06.09.2015r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.

W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 na plebanii spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.

W poniedziałek wspomnienie – św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
We wtorek święto – Narodzenia NMP. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano pobłogosławienie nasion przeznaczonych do siewu.
W środę wspomnienie – bł. Anieli Salawy, dziewicy. O godz. 18.00 Msza św. Przyjaciół Radia Maryja.
W sobotę wspomnienie – Najśw. Imienia Maryi.

W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. W czwartek o godz. 17.00 na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę września o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę XXIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisywać do środy włącznie. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu koło Kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma Katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W poniedziałek zbiórka ministrantów i kandydatów o godz. 17.00. Natomiast w czwartek spotkanie lektorów z gimnazjum i szkoły średniej również o godz. 17.00.


22 Niedziela Zwykła (30.08.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Od poniedziałku Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, tak jak w niedziele i święta.

We wtorek wspomnienie – bł. Bronisławy, dziewicy. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Zawoi – Centrum oraz Szkoły Podstawowej z Gołyni. Msza św. na Mosornem o godz. 8.30 z Mosornego i Wełczy. W Zawoi Górnej rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 dla uczniów z Liceum i Gimnazjum, którzy tam uczęszczają. Rodziców prosimy o dopilnowanie tej sprawy.

W czwartek wspomnienie – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca oraz na rozpoczęcie roku szkolnego, a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. i po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy, połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. również na rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy naszego rodaka Ks. Wojciecha Żółtego, który pracuje na Ukrainie. Ks. Wojciech wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. i składka będzie przeznaczona na pomoc Jego parafii.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebanii spotkanie członków Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich członków na to spotkanie.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W niedzielę za dwa tygodnie tj. 13 września odbędzie się XXIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii pragniemy zorganizować wyjazd autobusem, dlatego prosimy o zgłaszanie już dziś w zakrystii i w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Koszt od jednej osoby wynosi 17 zł.

W ubiegłą środę pożegnaliśmy Ks. Adama Kudłacika, który został przeniesiony do Tenczynka, a na Jego miejsce Ks. Kard. Stanisław Dziwisz mianował Ks. Zbigniewa Fidelusa, który ostatnio pracował w Krakowie na oś. Oficerskim. Serdecznie Go witamy i życzymy Mu dużo łask Bożych i błogosławieństwa Bożego w naszej parafii „Szczęść Boże”.

Za trzy tygodnie tj. 20 września będą dożynki parafialne. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców z Zawoi Centrum, nie tylko tych koło kościoła, do zorganizowania tych dożynek.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

We wtorek ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego kancelaria parafialna nie będzie czynna.


21 Niedziela Zwykła (23.08.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – Św. Bartłomieja, Apostoła.
We wtorek wspomnienie – św. Ludwika, króla.

W środę Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W tym dniu na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy jak najwięcej parafian i uczniów których uczył Ksiądz Adam. Jak było wcześniej ogłaszane dekretem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, Ks. Adam został przeniesiony po 5 latach do parafii Tenczynek. Dziękujemy za Jego pracę w naszej parafii i życzymy dużo łask Bożych na nowej placówce.

W czwartek wspomnienie – św. Moniki. W piątek wspomnienie – św. Augustyna, bp. i doktora Kościoła.
W sobotę wspomnienie – męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W środę ze względu na Uroczystość kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W przyszłą niedzielę w Skawicy przypada Odpust ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna, gdyż księża wyjeżdżają do Krakowa na Dni Katechetyczne.


20 Niedziela Zwykła (16.08.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane dziś Ojciec Paweł Misjonarz Oblat będzie rozprowadzał kalendarze na Rok 2016. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

W poniedziałek święto – św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.
W środę wspomnienie – św. Jana Eudesa, prezbitera.
W czwartek wspomnienie – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.
W piątek wspomnienie – św. Piusa X, papieża.
W sobotę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny, Królowej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować dwóm panom, którzy wymalowali bezinteresownie kaplicę na cmentarzu i nie chcieli, aby wymieniać ich z nazwiska. Składamy im gorące „Bóg zapłać”.


19 Niedziela Zwykła (09.08.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 zamiast Nieszporów nabożeństwo, a po nim Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
We wtorek wspomnienie – św. Klary, dziewicy.
W środę wspomnienie – św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. O godz. 19.00 Msza św. Przyjaciół Radia Maryja.
W czwartek święto – Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.
W piątek wspomnienie – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i wieczorna o godz. 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po każdej Mszy św. będzie pobłogosławienie ziół i kwiatów.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci nalży zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Wyjątkowo w piątek o godz. 18.00 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2016. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy z okazji spowiedzi i Odpustu pomogli na plebanii przez przyniesione dary i pieniądze na żywność. Dziękujemy również p. Marcie i Rafałowi Szarlej za kwiaty i wystrój Ołtarzy na Odpust i Siostrze Renacie. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W sobotę z racji Uroczystości kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Uroczystości Odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej będą od dziś do przyszłej niedzieli.


 18 Niedziela Zwykła (02.08.2015r.)

W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Sumie o godz. 11.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek wspomnienie – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W kaplicy na Wełczy od godz. 17.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 19.00 Msza św. a po Niej półgodzinna Adoracja w ciszy, połączona z „Godziną Świętą”. Zapraszamy jak najwięcej na Nią parafian i gości.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 18.00 spowiedź św., a o godz. 19.00 Msza św. I tu jedno przypomnienie, kto był u spowiedzi odpustowej, a nie ma grzechu ciężkiego, może przyjąć Komunię św. z racji I piątku.

W sobotę wspomnienie – św. Dominika, prezbitera. Na Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest św. będzie udzielany w trzecią niedzielę sierpnia.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie sztandaru ufundowanego przez rodzinę z Florydy, a pochodzącą z Podhala.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować za odnowienie kapliczki Serca Bożego przed kościołem panom Piotrowi Buremu, Bolesławowi Hujda i Zbigniewowi Spyrka. Składamy im gorące „Bóg zapłać”.


 17 Niedziela Zwykła (26.07.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 9.00 Msza św. w int. wszystkich kierowców, a po Niej poświęcenie pojazdów. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W środę wspomnienie – św. Marty.
W czwartek wspomnienie – św. Piotra Chryzologa, bp. i doktora Kościoła.
W piątek wspomnienie – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
W sobotę wspomnienie – św. Alfonsa Liguoriego, bp. i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W sobotę spowiedź św. przed Odpustem od godz. 9.00 – 12.00 przed południem, z przerwą od godz. 10.30 – 11.00 i po południu od godz. 14.30 – 17.00 z przerwą od 15. 50 – 16.20. Prosimy, aby przychodzić w wyznaczonych godzinach, bo w sobotę po południu będą śluby i wtedy nie będziemy spowiadać.

W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Suma Odpustowa o godz. 11.00, którą odprawi Ks. Prob. z Pogorzyc Robert Skwarczyński, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Zapraszamy na Sumę jak najwięcej parafian i gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszej parafii. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Prosimy na procesję o zabranie wszystkie feretrony i chorągwie. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę. W związku z Odpustem w przyszłą niedzielę Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek i sobotę wyjątkowo kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele pogrzeb śp. Barbary Zuziak z Gołyni.


16 Niedziela Zwykła (19.07.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – bł. Czesława, prezbitera.
We wtorek wspomnienie – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.
W środę wspomnienie – św. Marii Magdaleny.
W czwartek święto – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
W piątek wspomnienie – św. Kingi, dziewicy.
W sobotę święto – św. Jakuba, Apostoła. Również w tym dniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w int. wszystkich kierowców, a po Niej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą do wszystkich kierowców, aby tak ustawiali swoje samochody, by jak najwięcej pojazdów mogło się zmieścić na parkingu, również tym przed cmentarzem. Zostawiając swój samochód pamiętajmy również o innych kierowcach, a nie tylko o sobie i to przez cały rok. Przypominamy, aby nie stawiać samochodów blisko bramy prowadzącej do kościoła i alejce prowadzącej na plebanię, która jest drogą pożarową oraz przy wjazdach do innych domów, gdyż mieszkańcy też chcą wyjeżdżać, a nie czekać aż skończy się Msza św.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Aleksandra Biszko z Ukrainy, który wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. i składka będzie przeznaczona na pomoc parafii w której pracuje.


 15 Niedziela Zwykła (12.07.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
We wtorek wspomnienie – św. Henryka, cesarza.
W środę wspomnienie – św. Bonawentury, bp. i doktora Kościoła.
W czwartek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel / Matki Bożej Szkaplerznej /.

W Zawoi Zakamieniu przypada Odpust. Suma Odpustowa o godz. 11.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 19.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.

W sobotę wspomnienie – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 18.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy poinformować, że strażacy załatwili nosze i koce potrzebne do udzielenia pomocy medycznej. Są one umieszczone po obu stronach pod chórem. Strażakom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


14 Niedziela Zwykła (05.07.2015r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

Dziś o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W poniedziałek wspomnienie – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – św. Jana z Dukli, prezbitera. O godz. 19.00 Msza św. członków Przyjaciół Maryja. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.

W sobotę święto – św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W sobotę na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 17.30. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę lipca o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

O. Józef, karmelita nasz rodak, pragnie podziękować za ofiary na potrzeby misji w Afryce złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrano 6771 zł. 77 gr. oraz 12 euro, 37 centów i 1 korona czeska. Składa serdeczne „Bóg zapłać”.


13 Niedziela Zwykła (28.06.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 Natomiast w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione przed Mszą św. wieczorną, a więc o godz. 17.30.

Od wtorku Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 19.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

We wtorek o godz. 19.00 Msza św. a po Niej zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją dokoła kościoła.

W środę wspomnienie – św. Ottona, bp.

W czwartek w kaplicy na Wełczy o godz. 17.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 19.00 Msza św. i po Niej „Godzina Święta” połączona z półgodzinną Adoracją w ciszy. Zapraszamy jak najwięcej parafian i gości.

W piątek święto – św. Tomasza, Apostoła. Jest to I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Jest to I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry w kierunku kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ubiegły poniedziałek Ks. Kard. Stanisław Dziwisz podpisał dekret o przeniesieniu Ks. Adama Kudłacika po 5 latach pobytu w naszej parafii do parafii Tenczynek. Już dziś dziękujemy Ks. Adamowi za pracę w naszej parafii. Msza św. na pożegnanie Ks. Adama będzie odprawiona pod koniec sierpnia.

W zakrystii są jeszcze do nabycia zdjęcia z uroczystości Bierzmowania naszej młodzieży.


12 Niedziela Zwykła (21.06.2015r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W środę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W czwartek od godz. 16.00 spowiedź św. dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.

W piątek wspomnienie – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

W sobotę wspomnienie – NMP Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę w Zawoi Górnej przypada Odpust. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na potrzeby parafii zebrano 5615 zł. 65 gr. oraz 2 euro. Natomiast do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie 1983 zł. 97 gr. i 40 halerzy oraz 5 eurocentów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli serdeczne „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu w piątek zakończenie roku szkolnego. W związku z tym Msza św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym dla uczniów szkół podstawowych z Zawoi Centrum i Gołyni oraz z Gimnazjum z Zawoi Centrum. Natomiast dla uczniów z Mosornego i Wełczy o godz. 8.30 na Mosornem.

Dla uczniów uczęszczających do Zawoi Górnej Msza św. na zakończenie również w piątek o godz. 8.00. Rodziców prosimy o dopilnowanie, aby wszyscy uczniowie wzięli udział we Mszach św. odprawianych w ich intencji.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek w związku ze spowiedzią kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii naszego rodaka, karmelitę Ojca Józefa pracującego w Afryce, który wygłosi kazania i składka będzie przeznaczona na pomoc misjom. Będzie też można nabyć pamiątki z misji.


11 Niedziela Zwykła (14.06.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem składka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W poniedziałek wspomnienie – bł. Jolanty, zakonnicy.

W środę wspomnienie – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z półgodzinną Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy. Zapraszamy jak najwięcej parafian.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W zakrystii są jeszcze zdjęcia z Bierzmowania. Można je nabywać codziennie w zakrystii przed Mszą św. wieczorną.

W czwartek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania, których przygotowuje Ks. Andrzej.


10 Niedziela Zwykła (07.06.2015r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane, a po Niej procesja dokoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W pniedziałek wspomnienie – św. Jadwigi Królowej.

We wtorek wspomnienie – św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie – bł. Bogumiła, bp. W środę o godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W czwartek wspomnienie – św. Barnaby, apostoła. O godz. 18.00 Msza św. i procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków i ziół. Na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które sypały kwiatki.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00 Suma Odpustowa, którą odprawi nasz rodak Ks. Piotr Sałaciak. Zapraszamy jak najwięcej parafian. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. i procesja dokoła kościoła. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie – Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny.

W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek na plebanii o godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będzie składka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W czwartek o godz. 17.15 spotkanie uczniów z klasy I z Gimnazjum z Centrum przygotowujących się do Bierzmowania, których uczy p. Katechetka.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka na potrzeby parafii i będzie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

Są zdjęcia z Sakramentu Bierzmowania. Można je nabywać codziennie przed Mszą św. wieczorną w zakrystii.

Pragniemy podziękować tym którzy, przez cały miesiąc maj grali pieśni maryjne na wieży kościoła. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (04.06.2015r.)

Dziś (czwartek) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesja do czterech Ołtarzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja dokoła kościoła.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją dokoła kościoła przed południem o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do dzieci z klas III z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesję, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

W piatek wspomnienie – św. Bonifacego, bp. i męczennika. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Seca Bożego. Od godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją dokoła kościoła.

W sobotę wspomnienie – św. Norberta, bp. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast o godz. 17.45 nabożeństwo Nieustającego Różańca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją.

W sobotę będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od godz. 9.00.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Jak co roku w najbliższą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Ks. ze Swoszowic, gdzie jest budowany kościół, aby wygłosić kazania i zebrać składkę na wszystkich Mszach św. na ten cel. W ten sposób odpowiemy na apel Ks. Kardynała, by pomagać parafiom, które budują kościoły. Również na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 będziemy gościć chór z tej parafii.

Są zdjęcia z Sakramentu Bierzmowania. Można je nabywać codziennie przed Mszą św. wieczorną w zakrystii.


Uroczystość Najświętszej Trójcy (31.05.2015r.)

Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

O godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Justyna, męczennika. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństw ku czci Serca Bożego z procesją dokoła kościoła.

U nas nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W środę u Sióstr Felicjanek o godz. 10.15. Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.

Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek i w środę o godz. 17.30. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio, 6-cio i 7-mio letnimi pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 10.00 uroczysta Suma oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech ubierze się w stroje regionalne, a dzieci z klas III w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Od poniedziałku można nabyć zdjęcia z uroczystości udzielania Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży przez Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Zdjęcia te będą do nabycia w zakrystii od godz. 17.30.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (24.05.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. prymicyjna przez nowo wyświęconego kapłana z naszej parafii Ks. Tomasza Mniszaka. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jutro (poniedziałek) święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby uczniowie z klas III z Gimnazjum z całej parafii w ramach przygotowania się do przyjęcia Sakramentu przychodzili na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo majowe jutro i we wtorek. Później będą mieć spotkania.

We wtorek wspomnienie – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W środę wspomnienie – św. Augustyna z Canterbury, bp. W środę o godz. 16.00 spowiedź św. dla młodzieży, która w czwartek ma przyjąć Sakrament Bierzmowania oraz dla świadków, rodziców i krewnych.

W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie z klas III z Gimnazjum z całej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania. Młodzież i świadkowie niech przyjdą do kościoła na godz. 17.20 na nabożeństwo majowe. Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W sobotę wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej w naszej Archidiecezji. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować za składkę w ubiegłą niedzielę, która była na Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Zebrano 3480 zł. 78 gr. oraz 3 euro. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (17.05.2015r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Jana I, papieża i męczennika. Na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo majowe zapraszamy uczniów z klas III z Gimnazjum z całej parafii. Później będą mieć spotkanie w Domu Parafialnym. Obecność obowiązkowa.

W czwartek wspomnienie – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z półgodzinną Adoracją w ciszy. Zapraszamy jak najwięcej parafian.

W piątek wspomnienie – św. Rity z Cascii, zakonnicy.

W sobotę w kaplicy na Mosornem o godz. 15.00 Msza św.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Mszę św. prymicyjną odprawi nasz rodak Ks. Tomasz Mniszak, ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, który otrzymał święcenia kapłańskie 9 maja w Ołtarzewie z rąk Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Księdza Prymicjanta przywitamy w kościele o godz. 10.45. Zachęcamy jak najwięcej parafian do wzięcia udziału we Mszy św. prymicyjnej. Po Mszy św. Ksiądz Prymicjant udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. W związku z Prymicjami prosimy parafian o pomoc w przystrojeniu trasy od Budzonia do kościoła. Pamiętajmy, że Uroczystość Prymicyjna jest świętem całej parafii i niech każdy poczuje się odpowiedzialny za zewnętrzne przygotowanie tej Uroczystości.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Złożono 5380 zł. i 10 euro. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Pragniemy poinformować, że jest prowadzony remont i konserwacja dzwonów. Trzeba wymienić zegar sterowniczy oraz styczniki i wzmocnić serce największego dzwonu. Będzie to dokończone jutro.

W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele pogrzeb śp. Władysława Drobnego z Gołyni.
 


6 Niedziela Wielkanocna (10.05.2015r.)

Dziś (niedziela) po każdej Mszy św. zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów z klas III z Gimnazjum z całej parafii. Później będą mieć spotkanie w Domu Parafialnym. Obecność na tym spotkaniu obowiązkowa.

W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez wszystkie trzy dni o godz. 7.00 rano procesja dokoła kościoła w czasie której, będziemy śpiewać litanię do Wszystkich Świętych. Zachęcamy parafian do licznego udziału. Po procesji Msza św.

W środę wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Fatimy. O godz. 18.00 Msza św. Przyjaciół Radia Maryja.

W czwartek święto – św. Macieja, Apostoła.

W sobotę święto – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. W związku z tym w kaplicy na Wełczy o godz. 17.00 Msza św. w starej kaplicy i nabożeństwo majowe.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w sobotę, na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w drugą sobotę i trzecią niedzielę czerwca.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę dziś do puszek przed kościołem jest zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie rodziców uczniów klas III z Gimnazjum z całej parafii, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w dniu 28 maja.

Można obierać u p. Adama zdjęcia, albumy i film z Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii.


5 Niedziela Wielkanocna (03.05.2015r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii św. w naszej parafii. Módlmy się serdecznie w int. naszych dzieci, aby trwały przy Chrystusie, którego przyjmą w dniu dzisiejszym po raz pierwszy do swojego serca. Jak było zapowiadane dziś ze względu na I Komunię św., Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.

Jutro (poniedziałek) przypada liturgiczna Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

We wtorek wspomnienie – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę święto – świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z półgodzinną Adoracją w ciszy.

W piątek Uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Jest to dzień patrona naszego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy w tym dniu w swoich modlitwach o Czcigodnym Solenizancie. W katedrze na Wawelu będą święcenia diakonów z naszego Seminarium. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę nasz rodak diakon Tomasz Mniszak ze Zgromadzenia Księży Pallotynów w Ołtarzewie koło Warszawy otrzyma święcenia kapłańskie z rąk Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o naszym rodaku w swoich modlitwach. Prymicje odprawi w niedzielę 24 maja. Od nas wyjedzie autobus do Ołtarzewa na święcenia kapłańskie w sobotę 9 maja o godz. 3.45 rano z parkingu koło kościoła.

W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W sobotę od godz. 9.00 będziemy jeździć do chorych z racji I piątku.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Również w przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będzie składka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Już z góry dziękujemy tym, którzy złożą ofiary na ten cel.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Jutro (poniedziałek) na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów z klas III z Gimnazjum z całej parafii. Potem będzie miała spotkanie w salce w Domu Parafialnym. Obecność obowiązkowa bo zbliża się termin przyjęcia przez nich Sakramentu Bierzmowania.

Aktualizacja: niedziela, 12, marzec 2017 09:45

Reklama

Pod Diablakiem

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy