Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomePARAFIEZawoja CentrumOgłoszenia parafialne

Zawoja Centrum - ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła (25.11.2018r.)

Dziś (niedziela) przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu , odmówienie litanii do Serca Bożego oraz Aktu Poświęcenia. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W piątek święto – św. Andrzeja, Apostoła.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP, natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Adwent to okres liturgiczny przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii będą odprawiane o godz. 6.30. Przez cały Adwent w niedziele Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie, gdyż pierwsza Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.30, jak w dni powszednie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Pragniemy w Adwencie odprawić Msze św. w domach ludzi chorych. Chorych należy zgłaszać od dziś do przyszłej niedzieli włącznie – pojazdy po księdza załatwiają zamawiający. Do chorych, których nawiedzamy z Komunią św. na I piątek, będziemy jeździć w połowie grudnia.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli w czasie rekolekcji i Odpustu na plebanii przez przyniesione dary i pieniądze na żywność. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. Są to cegiełki na pokrycie choć w części potrzeb ubogich dzieci w naszej archidiecezji i parafii. W naszej parafii ofiary te, jak co roku, przeznaczone są na częściowe pokrycie kosztów związanych z dożywianiem dzieci z ubogich rodzin. Niech ten dar oczyszcza nasze serca i pomoże dostrzec Chrystusa w potrzebujących. Ofiara za jedną świecę wynosi od 12 zł. w górę.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone do puszek z racji II Światowego Dnia Ubogich. Zebrano 2140 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W imieniu młodzieży KSM-u pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na zorganizowanie „Mikołaja”. Zebrano 4459 zł. 62 gr. oraz !0 euro. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


31 Niedziela Zwykła (04.11.2018r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla nich.

W piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
W sobotę wspomnienie – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W sobotę o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę listopada o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę przypada 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jak co roku o godz. 10.40 rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem. Później w kościele o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy jak najwięcej parafian i gości na tę Mszę św.

Pragniemy podziękować członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za przypilnowanie porządku w czasie procesji na dolny cmentarz w dniu Wszystkich Świętych. Dziękujemy również Orkiestrze za udział w dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Za dwa tygodnie tj. 19 listopada rozpoczną się rekolekcje przed Uroczystością Odpustową ku czci Św. Klemensa, głównego patrona naszego kościoła.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć w piątek od godz. 10.00 od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.


Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2018r.)

Dziś (czwartek) Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 dodatkowa Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja na górny cmentarz.

Wierni, którzy dziś i jutro nawiedzą kościół mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą zyskać ten odpust tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę” oraz trzeba wypełnić inne warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Podobny odpust można zyskać codziennie do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłymi.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Do chorych będziemy jeździć w przyszłym tygodniu.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 14.00.

Pragniemy podziękować p. Marcie i Rafałowi Szarlej za kwiaty na Ołtarze. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


30 Niedziela Zwykła (28.10.2018r.)

Dziś obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy Hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę od godz. 15.00 spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem miesiąca.
W środę o godz. 17.00 zakończenie nabożeństw różańcowych i Msza św. wieczorna.

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00 w kaplicy na Wełczy o godz. 10.00, suma o godz. 11.00, dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 i wieczorem o godz. 17.00. Msza św. o godz. 14.00 będzie odprawiona za wszystkich zmarłych spoczywających na górnym i dolnym cmentarzu. Po Mszy św. wyruszy procesja na dolny cmentarz. Bardzo prosimy o zachowanie porządku w czasie procesji. Zwracamy się z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej o pomoc w przypilnowaniu porządku.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej do godz. 12.00, we wtorek i w środę od godz. 8.00 do 10.00 oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych do godz. 14.00.

Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów konserwacji bocznego Ołtarza Pana Jezusa Ukrzyżowanego zebrano 29.252 zł. 95 gr. oraz 63 euro 55eurocentów, 5 funtów brytyjskich, 50 bani, 25 centów USD i 2 stare złote. Wyrażamy wszystkim ofiarodawcom bardzo gorące podziękowania. Nie spodziewaliśmy takiej sumy. Jest to wielkie zaskoczenie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy „Bóg zapłać”. Składamy również podziękowanie przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, którzy liczyli. Im też „Bóg zapłać”.


29 Niedziela Zwykła (21.10.2018r.)

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Starajmy się pamiętać w modlitwach o misjonarzach i misjonarkach pracujących na całym świecie, a szczególnie o tych pochodzących z naszej parafii.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Jana Pawła II, papieża.
We wtorek wspomnienie – św. Jana Kapistrana, prezbitera.
W środę wspomnienie – św. Antoniego Marii Clareta, bp. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy uczniów z klas VIII. Po Mszy św. spotkanie dla nich.
W piątek wspomnienie – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewamy hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

U ministrantów przed kościołem są do nabycia czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej w środę, czwartek, piątek i w sobotę w godzinach urzędowych, jak również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 do godz. 12.00.

We wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Przypominamy, że zbliża się Uroczystość Świętych i robimy porządki na grobach swoich najbliższych. Pamiętajmy o tym, aby zostawić porządki i śmieci wrzucać do kontenerów, a nie obok. Również przypominamy, że ci którzy, zalegają z opłatami za miejsca na których są pochowani ich krewni uczynili to jak najszybciej. Przecież z tych ofiar są pokrywane koszty wywozu śmieci, a w tym roku wzrosły prawie do 24.000 zł.

W tym miejscu pragniemy podziękować p. Adamowi Żółty za przywieziony bezpłatnie żwir, który możecie wykorzystać do wysypania miejsc obok grobów waszych najbliższych. Składamy p. Adamowi serdeczne „Bóg zapłać”.


28 Niedziela Zwykła (14.10.2018r.)

 1. Dziś przypada XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem można do puszek złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież. Po południu o g. 16.30 nabożeństwo różańcowe po nim o 17.00 Msza święta.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  W poniedziałek – św. Teresy Wielkiej , dziewicy i doktora Kościoła
  We wtorek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej - w tym dniu przypada 40 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitewnego dziękczynienia Bogu za pontyfikat naszego papieża.
  W środę – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika
  W czwartek – święto św. Łukasza ewangelisty
  W sobotę – uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona archdiecezji Krakowskiej
 3. W Poniedziałek zapraszamy nauczycieli naszych szkół i tych którzy pracują w szkołach poza Zawoją a także emerytowanych nauczycieli na Mszę św. koncelebrowaną w ich intencji. Będziemy wspólnie upraszać łaski od Boga w trudnej pracy dydaktycznej i wychowawczej.
 4. W środę zapraszamy młodzież z III kl gimnazjum na różaniec i Mszę św., po mszy będzie spotkanie przed bierzmowaniem. Natomiast we czwartek różaniec Msza św. i po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII
 5. We czwartek po Mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w ciszy połączona z modlitwą do św. Klemensa. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewnej nauczycieli.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii na Msze świętą szkolną. W czasie tej Mszy św. zostanie udzielony chrzest. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowych. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.
 7. W przyszłą niedzielę będzie składka do kopert, na pokrycie prac renowacyjnych ołtarza Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej.
 8. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych 9. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


27 Niedziela Zwykła (07.10.2018r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz.16.30 nabożeństwo różańcowe. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek święto – bł. Wincentego Kadłubka, bp.

W środę wspomnienie – bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. O godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. W środę na nabożeństwo różańcowe, Mszę św. zapraszamy uczniów z klas VIII. Po Mszy św. spotkanie dla nich.

W czwartek wspomnienie – św. Jana XXIII, papieża.
W piątek wspomnienie – bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
W sobotę wspomnienie – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 16.15. później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w trzecią niedzielę października o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem będzie można do puszek złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież. Zbiórkę poprowadzi młodzież z naszej parafii.

Trwają prace konserwacyjne bocznego ołtarza Pana Jezusa Ukrzyżowanego. W związku z tym w niedzielę za dwa tygodnie tj. 21 października będzie zbiórka do kopert na pokrycie kosztów prac. Już z góry dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na wypominki roczne i jednorazowe będziemy przyjmować w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych od wtorku.

Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad we wszystkie niedziele oraz przez cały rok w pierwsze niedziele miesiąca Msze św. wieczorne są odprawiane za wszystkie dusze wypominane.

Jeszcze jedno ogłoszenie: Pragniemy poinformować, że w przyszłym roku będziemy obchodzić Uroczystości związane z 200 rocznicą erygowania to znaczy powstania naszej parafii. Główne Uroczystości będą 6 maja przyszłego roku pod przewodnictwem Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego naszego Metropolity. Powinniśmy się jak najlepiej przygotować do tej Uroczystości.

W czwartek do południa i w piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.


25 Niedziela Zwykła (23.09.2018r.)

 1. Dziś przed kościołem składka do puszek z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Krakowie i zastępuje jak co roku zbiórkę ziemniaków na ten cel. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej. Dziś o g. 15 dodatkowa Msza św. w kaplicy na Mosornem. O g. 17.30 nieszpory, a o g. 18.00 Msza święta.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w środę – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana
  w czwartek – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana
  w piątek – wsp. św. Wacława, męczennika
  w sobotę – święto, świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Zbigniewa Oczkowskiego z Huciska, który wygłosi do nas kazania i zbierze składkę z przeznaczeniem na rozbudowę kościoła w Hucisku.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii na pierwszą w tym roku Msze świętą szkolną. W czasie niej zostaną poświęcone i rozdane różańce dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej.
 5. W poniedziałek lub we wtorek, do wyboru, na godz. 17.00 zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu i zostać ministrantami w naszej parafii.
 6. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia


24 Niedziela Zwykła (16.09.2018r.)

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca na Mszy św. o g. 9 Dożynki parafialne. O g. 11. Msza św. chrzcielna. Po południu o g. 17.30 nieszpory po nich o 18.00 Msza święta. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
 2. W poniedziałek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego bp
  We wtorek - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski, młodzieży i dzieci
  W środę – wsp. św. Januarego
  W czwartek – wsp. św. męczenników koreańskich Andrzeja i towarzyszy
  W piątek – święto św. Mateusza apostoła i Ewangelisty
  W sobotę – wsp. bł. Bernardyny Jabłońskiej dziewicy
 3. We wtorek o g. 18.00. Zapraszamy młodzież z całej parafii a szczególnie przygotowującą się do bierzmowania z klas III gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej oraz z klas VII i VI Szkoły Podstawowej na Mszę św. z okazji święta św. Stanisława Kostki. Po Mszy będzie spotkanie w grupach z katechetami. Przygotowanie do bierzmowania trwa trzy lata i ze względu na reformę oświaty klasa VI jest zaproszona w tym roku na pierwsze spotkania.
 4. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu i zostać ministrantami w naszej parafii.
 5. W każdy poniedziałek o 16.00 s. Barbara zaprasza wszystkie chętne dzieci, które lubią śpiewać na spotkania scholki dziecięcej. Pierwsze spotkanie już jutro w salce w domu parafialnym.
 6. We czwartek po Mszy św. wieczornej półgodzinna adoracja w ciszy. Serdecznie zapraszamy. Po adoracji spotkanie Grupy Modlitewnej nauczycieli.
 7. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem składka do puszek z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne w Krakowie i zastąpi jak co roku zbiórkę ziemniaków na ten cel. Składka zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. w kaplicy na Mosornem o g. 15.00.
 9. W ubiegłą niedzielę składka na potrzeby parafii wyniosła: 6457 zł 30 gr, 50 erocentów. Wszystkim ofiarodawcą serdecznie dziękujemy Bóg zapłać.
 10. W czwartek i piątek rano kancelaria będzie nieczynna.
 11. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


22 Niedziela Zwykła (02.09.2018r.)

 1. Dziś po każdej Mszy św. z racji pierwszej miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O g. 17.30 nieszpory po nich o g. 18.00 Msza święta.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego - papieża i doktora Kościoła,
  - w piątek – św. Melchiora Grodzieckiego - kapłana i męczennika,
  - w sobotę – Święto Narodzenia NMP.
 3. W poniedziałek 3 września początek nowego roku szkolnego. Msza św. w kościele dla uczniów nauczycieli i rodziców szkoły podstawowej z Centrum i Gołyni i Gimnazjum w Centrum o g. 8.00. Później uczniowie w zwartej kolumnie przejdą do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej na Mosornem w szkole o g. 8.30, następnie rozpoczęcie roku szkolnego.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo do św. Antoniego.
 5. W czwartek pierwszy miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina święta połączona z półgodzinną adoracją w ciszy. W kaplicy na Wełczy o g. 16.30 spowiedź i Msza św. o g. 17.00.
 6. W Piątek I miesiąca, Msza św. i nabożeństwo do Serca Jezusa o g. 7.00. po południu spowiedź od 16 do 18.
 7. W sobotę drugą miesiąca chrzty. Dzieci należy zgłaszać do czwartku włącznie. We czwartek o godz. 17 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, później będzie okazja do spowiedzi.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowych. Na ta Mszę św. zapraszamy dzieci i rodziców dzieci Pierwszo Komunijnych. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne.
 9. W niedzielę 16 września XXVI Archidiecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii. Można się zapisywać w kancelarii i w zakrystii koszt 20 zł. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30.
 10. W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach świętych, będzie przeznaczona na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Parafialnej.
 11. Kancelaria w czwartek rano i w piątek rano będzie nieczynna.
 12. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


21 Niedziela Zwykła (26.08.2018r.)

Dziś (niedziela) przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Moniki.
We wtorek wspomnienie – św. Augustyna, bp. i doktora Kościoła.
W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W sobotę wspomnienie – bł. Bronisławy, dziewicy. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

Od soboty Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, tak jak w niedziele i święta.

W czwartek kancelaria parafialna ze względu na wyjazd księży na spotkanie katechetyczne do Krakowa nie będzie czynna.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Za trzy tygodnie będą dożynki parafialne. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Wełczy wraz z obejściami z tego terenu do zorganizowania tych dożynek.

W czerwcu pożegnaliśmy Ks. Władysława, a na Jego miejsce Ks. Abp Marek Jędraszewski mianował Ks. Grzegorza Kaczmarczyka, który ostatnio pracował w parafii Niepołomice-Jazy. Serdecznie Go witamy i życzymy Mu dużo łask Bożych i błogosławieństwa Bożego w naszej parafii. „Szczęść Boże”.

Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę na prace związane z konserwacją bocznego Ołtarza P. Jezusa Ukrzyżowanego zebrano 15.763 zł 95 gr. oraz 25 euro, 10 euro centów i 5 lipa chorwacka. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy liczyli składamy gorące „Bóg zapłać”.


20 Niedziela Zwykła (19.08.2018r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Nieszporów nie będzie.

W poniedziałek wspomnienie – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
We wtorek wspomnienie – św. Piusa X, papieża.
W środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Królowej.
W czwartek wspomnienie – św. Róży z Limy, dziewicy.
W piątek święto – św. Bartłomieja, Apostoła.
W sobotę wspomnienie – św. Ludwika, króla.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Również w przyszłą niedzielę w Skawicy przypada Odpust. Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11:00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książka o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować pewnej rodzinie, która ufundowała biały ornat. Składamy Jej serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”.


19 Niedziela Zwykła (12.08.2018r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Kalwaryjskiej.
We wtorek wspomnienie – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po każdej Mszy św. pobłogosławienie ziół i kwiatów. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kaplicy na Mosornem.

W czwartek wspomnienie – św. Stefana Węgierskiego, króla. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.
W piątek święto – św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Jak wiadomo trwają prace remontowe i konserwatorskie bocznego Ołtarza P. Jezusa Ukrzyżowanego. Koszt tych prac został wyceniony na prawie 200.000 zł. Część została już zebrana w czasie kolędy Rady Duszpasterskiej w styczniu, część dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, ale prawie brakuje około 100.000 zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona chociaż w części brakującej kwoty.


18 Niedziela Zwykła (05.08.2018r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego.
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
W środę wspomnienie – św. Dominika, prezbitera. O godz. 19.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
W czwartek święto – św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
W piątek święto – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
W sobotę wspomnienie – św. Klary, dziewicy.

W sobotę na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. W czwartek o godz. 18.15 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w trzecią niedzielę sierpnia o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy z okazji spowiedzi i Odpustu pomogli na plebanii przez przyniesione dary i pieniądze na żywność. Dziękujemy również za kwiaty i za wystrój kościoła. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książki o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.

Uroczystości Odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w przyszłą niedzielę po południu i trwać będą do niedzieli 19 sierpnia.


17 Niedziela Zwykła (29.07.2018r.)

Dziś (niedziela) Nieszporów nie będzie ze względu na pogrzeb. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

We wtorek wspomnienie – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
W środę wspomnienie – św. Alfonsa Liguoriego, bp. i doktora Kościoła.

W środę spowiedź św. przed Odpustem i na I piątek miesiąca od godz. 9.00 – 12.00 przed południem, z przerwą od godz. 10.30 do 11.00 i po południu od godz. 14.30 – 17.00 z przerwą od godz. 15.45 – 16.15.

W czwartek nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, uroczysta Suma o godz. 11.00 i po południu o godz. 18.00. Sumę Odpustową odprawią Ks. Jerzy Pytraczyk i Ks. Sławomir Sułowski, obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na Sumę zapraszamy jak najwięcej parafian i gości przebywających na wakacjach i urlopach. Po Sumie procesja dokoła kościoła. Prosimy o zabranie na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Dzieci prosimy do sypania kwiatków. Kto ma stroje regionalne niech w nich przyjdzie na Sumę.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 18.00 spowiedź św. dla tych którzy, nie zdążyli do spowiedzi przed Odpustem. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę wspomnienie – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę również od godz. 10.00 od góry do kościoła.

W środę i czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna. Również w czwartek nie będzie czynna Poradnia Rodzinna ze względu na Odpust. Na Msze św. będziemy przyjmować w piątek po Odpuście.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książka o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.


16 Niedziela Zwykła (22.07.2018r.)

Dziś (niedziela) o godz. 9.00 Msza św. w int. wszystkich kierowców, a po Niej poświęcenie pojazdów. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

We wtorek wspomnienie – św. Kingi, dziewicy.

W środę św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

W czwartek wspomnienie – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy dzieci z rodzicami i babciami. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo małych dzieci.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książki o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.30 będzie poświęcenie obrazu św. Józefa, który ufundowała pewna rodzina. Składamy Jej serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”.


15 Niedziela Zwykła (15.07.2018r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Dziś Nieszporów nie będzie.

W poniedziałek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel / Matki Bożej Szkaplerznej /. W Zawoi Zakamieniu przypada Odpust. Suma będzie odprawiona o godz. 11.00.

W środę wspomnienie – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian i gości.

W piątek wspomnienie – bł. Czesława, prezbitera.

W sobotę wspomnienie – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w int. wszystkich kierowców, a po Niej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zwracamy się, jak co roku, z prośbą do wszystkich kierowców, aby tak ustawiali swoje samochody, by jak najwięcej pojazdów mogło się zmieścić na parkingu, również tym przed cmentarzem. Pamiętajmy, że na każdym parkingu jest ograniczona ilość miejsc i nie można zatrzymywać się przed bramami, czy ścieżkami dla pieszych, jak również przy wjazdach do innych domów, gdyż mieszkańcy też chcą wyjeżdżać, a nie czekać aż skończy się Msza św.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Zebrano 7355 zł. 69 gr. i 9 euro. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę nasz dekanat jest zaproszony do „Centrum Jana Pawła II” Krakowie. Msza św. będzie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. procesja światła z relikwiami św. Jana Pawła II. Zachęcamy chętnych parafian do wzięcia udziału we własnym zakresie. Jest to czas wakacji i trudno, żeby zorganizować wspólny wyjazd.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


14 Niedziela Zwykła (08.07.2018r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Przypominamy, że Msze św. wieczorne w dni powszednie są odprawiane o godz. 19.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

W środę św. Benedykta, opata, patrona Europy. O godz. 19.00 Msza św. KPRM.

W czwartek wspomnienie – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męczennika.

W piątek wspomnienie – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W sobotę wspomnienie – św. Henryka, cesarza.

W sobotę na Mszy św. o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na spotkanie o godz. 18.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książka o kaplicy na Wełczy. Dochód ze sprzedaży tej książki będzie przeznaczony chociaż w części na ogrodzenie kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.


13 Niedziela Zwykła (01.07.2018r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.

Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 19.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

We wtorek św. Tomasza, Apostoła. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

W czwartek wspomnienie – św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. W kaplicy na Wełczy o godz. 17.30 spowiedź przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym Msza św. o godz. 19.00, a po Niej półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy połączona z „Godziną Świętą”.

W piątek wspomnienie – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 19.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych.

W przyszłą niedzielę składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać z Komunią św. chorych od kościoła w dół. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 chorych od góry w kierunku kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książka o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.


12 Niedziela Zwykła (24.06.2018r.)

Dziś (niedziela) przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.
W środę wspomnienie – św. Cyryla Aleksandryjskiego, bp. i doktora Kościoła.
W czwartek wspomnienie – św. Ireneusza, bp. i męczennika.

W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

W sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją dokoła kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W środę Ks. Abp. Marek Jędraszewski wręczył Ks. Władysławowi nominację na Ks. proboszcza z dniem 1lipca do Kacwina. Msza św. pożegnalna będzie w czwartek o godz. 18.00. Na Nią zapraszamy jak najwięcej parafian i uczniów, szczególnie tych których uczył Ks. Władysław. Będziemy wtedy dziękować Ks. Władysławowi za jego pracę w naszej parafii i modlić się o Boże błog. dla Niego na nowej parafii.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Przypominamy, że dziś przypada Odpust w Zawoi Górnej. Suma Odpustowa o godz. 11.00.

Ks. Aleksy, misjonarz z Boliwii, który w ubiegłą niedzielę zbierał ofiary na pomoc misjom pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom. Zebrał 9751 zł. i 25 gr. Wszystkim składa serdeczne „Bóg zapłać”.


10 Niedziela Zwykła (10.06.2018r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Barnaby, apostoła.

We wtorek wspomnienie – błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.

W środę wspomnienie – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy również rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie błogosławieństwo dzieci.

W czwartek wspomnienie – bł. Michała Kozala, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. W sobotę o godz. 17.00 na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi.

Przypominamy, że w naszej parafii Chrzty są udzielane w drugie soboty miesiąca na Mszy św. wieczornej oraz w trzecie niedziele miesiąca o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

We wtorek na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe niech przyjdą uczniowie z klas II z Gimnazjum. Później będą mieć spotkanie. Obecność obowiązkowa.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Aleksego Pliszczyńskiego, misjonarza z Boliwii. Wygłosi na wszystkich Mszach św. kazania i będzie zbierał do puszek przed kościołem ofiary na pomoc misjom.


9 Niedziela Zwykła (03.06.2018r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane, a po Niej procesja dokoła kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym.

We wtorek wspomnienie – św. Bonifacego, bp. i męczennika.

W środę wspomnienie – św. Norberta, bp. U Sióstr Felicjanek o godz. 10.15 Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.

W czwartek wspomnienie – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków i ziół. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci, które sypały kwiatki i chłopców, którzy dzwonili.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W kaplicy na Wełczy Suma Odpustowa o godz. 15.00, którą odprawi Ks. Prob. Robert Skwarczyński, dawny Ks. wikariusz w naszej parafii. Zapraszamy jak najwięcej parafian. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie – Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu na Mszy św. wieczornej będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych będzie w czwartek o godz. 17.15 na plebanii. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest w niedzielę 17. 06., o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w int. Siostry Renaty, naszej Zakrystiance, która w tym roku obchodzi Jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian. Pamiętajmy o Czcigodnej Jubilatce w swoich modlitwach.

W przyszłą niedzielę jako II miesiąca składka na wszystkich Mszach św. na potrzeby parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować tym którzy, przez cały miesiąc maj grali pieśni maryjne na wieży kościoła. Składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (31.05.2018r.)

Dziś (czwartek) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesja do czterech Ołtarzy. O godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja dokoła kościoła.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją przed południem o godz. 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do dzieci z klas III, które przyjęły w tym roku I Komunię św., z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesję, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

W piątek wspomnienie – św. Justyna, męczennika. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. Również w piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. U nas nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.

W sobotę o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast o godz. 17.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją dokoła kościoła.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W sobotę na skwerku przed pocztą o godz. 14.00 Msza św. z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Centrum. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Uroczystość.

W dniu 20 maja na Bartyzelowej Górze była odprawiona Msza św. Zebrano wtedy na ofiarę 1490 zł., która to suma została przez organizatorów przeznaczona na remont bocznego Ołtarza Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować. „Bóg zapłać”.


Uroczystość Najświętszej Trójcy (27.05.2018r.)

Z dniem dzisiejszym kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W środę wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. Od godz. 17.00 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem miesiąca.

Dzieci, które będą sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała są proszone na próbę we wtorek na godz. 17.30 i w środę na Mszę św. wieczorną. Niech rodzice znajdą czas i przyjdą razem ze swoimi 5-cio, 6-cio i 7-mio letnimi pociechami na próbę. Są też proszeni chłopcy, którzy chcą dzwonić w czasie procesji.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9,00, o godz. 10.00 uroczysta Suma, oraz o godz. 18.00. Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy następującą trasą: drogą na Brzeg, Kąkole, wejście na główną drogę w kierunku kościoła. Ołtarze będą ulokowane, jak co roku, a więc: koło drogi na górny cmentarz, u Kąkoli, koło kościoła w kaplicy św. Jana Nepomucena i przy kościele. Bardzo prosimy o wzajemną pomoc w przygotowaniu Ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowuje młodzież. Prosimy, aby wszystkie domy przy trasie były udekorowane, jak również cała trasa. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej prosimy o dopilnowanie porządku. Zachęcamy do zabrania na procesję wszystkie feretrony i chorągwie. Biorąc udział w procesji Bożego Ciała składamy wyznanie wiary w Eucharystię. Kto może niech się ubierze w stroje regionalne, a dzieci z klas III w stroje komunijne. W Boże Ciało można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji.

W czwartek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw majowych.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy podziękować pewnej osobie za złożenie ofiary na remont Ołtarza P. Jezusa Ukrzyżowanego w wysokości 2.000 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20.05.2018r.)

Dziś o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 14.30 Msza św. na Bartyzelowej Górze przy Krzyżu. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

We wtorek wspomnienie – św. Rity z Cascii.

W czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek wspomnienie – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie – św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę młodzież KSM-u serdecznie zaprasza wszystkie mamy na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Dnia Matki. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na krótki apel.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej w naszej Archidiecezji. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

Jak co roku w przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii Ks. ze Swoszowic, gdzie jest budowany kościół, aby wygłosić kazania i zebrać składkę na wszystkich Mszach św. na ten cel. W ten sposób odpowiemy na apel naszego Ks. Bp. Ordynariusza, by pomagać parafiom, które budują kościoły.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i książki o kaplicy na Wełczy. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym spotkanie wyjeżdżających z Ks. Zbigniewem na pielgrzymkę na Mazowsze.

Zdjęcia z Bierzmowania można odbierać w zakładzie u p. Adama w tygodniu codziennie w godzinach od 17. do 18.00.

 

Aktualizacja: niedziela, 25, listopad 2018 11:45

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy