Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomePARAFIEZawoja CentrumOgłoszenia parafialne

Zawoja Centrum - ogłoszenia parafialne

12 Niedziela Zwykła (23.06.2019r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 9.00 procesja dokoła kościoła. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna, a po Niej procesja dokoła kościoła w czasie której, będziemy śpiewać litanię do Serca Bożego.

W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
W środę wspomnienie – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.
W czwartek wspomnienie – Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W kaplicy na Wełczy Suma Odpustowa o godz. 15.00. O. Kazimierz, karmelita z Zawoi Zakamienia. Zapraszamy na Nią jak najwięcej parafian. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ubiegły wtorek Ks. Abp. Marek Jędraszewski zamianował do naszej parafii nowego Ks. Prob. Janusza Kosowskiego z parafii Nawojowa Góra. Obejmie On funkcję proboszcza z dniem 1 lipca. Polecamy Go waszym modlitwą, o Boże błog. i opiekę patrona naszej parafii św. Klemensa.


Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (20.06.2019r.)

Dziś (czwartek) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, uroczysta Suma o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Po Sumie procesja do czterech Ołtarzy. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja dokoła kościoła w czasie której będziemy śpiewać litanię do Serca Bożego.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza św. wieczorna o Najśw. Sakramencie, a po Niej procesja dokoła kościoła. W niedzielę Msza św. z procesją przed południem o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Zwracamy się z prośbą do uczniów z klas III, które przyjęły w tym roku I Komunię św. z całej parafii, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała brały udział w procesji w strojach komunijnych. Również zwracamy się do parafian, aby jak najliczniej brali udział w procesji. Prosimy też o zabieranie wszystkich feretronów i chorągwi na procesję, a mężczyzn do niesienia baldachimu.

W piątek wspomnienie – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Mamy 2 podziękowania: Jedno – pragniemy złożyć podziękowanie za ofiary złożone 9.06 w kościele i na Mszy św. na Bartyzelowej Górze na pokrycie kosztów renowacji i konserwacji ambony. Złożono 16.055 zł. oraz 13 euro. W ubiegłą niedzielę do kopert złożono jeszcze 2.050 zł. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy, liczyli składamy gorące „Bóg zapłać”.

Drugie podziękowanie: składamy gorące podziękowanie za dar dla naszego kościoła – rodzinie Leszkowi, Ewie i Krzysztofowi Malik. Tym darem jest piękny zegar stojący i umieszczony przy głównym Ołtarzu. Również serdeczne „Bóg zapłać”.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (09.06.2019r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 14.30 Msza św. na Bartyzelowej Górze przy Krzyżu. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane dziś na wszystkich Mszach św. składka do kopert na pokrycie kosztów renowacji i konserwacji ambony. Jeżeli ktoś zapomniał i nie wziął pieniędzy będzie to mógł uczynić w przyszłą niedzielę. Składka zostanie policzona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W poniedziałek święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00.

We wtorek wspomnienie – św. Barnaby, apostoła.

W środę wspomnienie – błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera, i Towarzyszy. O godz. 16.30 spotkanie rodziny Radia Maryja. O godz. 17.00 nabożeństwo, a o godz. 18.00 Msza św.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie błogosławieństwo dzieci.

W piątek wspomnienie – bł. Michała Kozala, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Niech każdy odpowie sobie w sumieniu, czy spełnił swój obowiązek wobec Boga i Kościoła.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę na plebanii o godz. 17.15. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Wczoraj przywieziono odnowioną nadstawę na chrzcielnicę.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (02.06.2019r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o 7:30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. za wszystkie dusze wypominane.

W poniedziałek wspomnienie – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym dniu rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – św. Bonifacego, bp. i męczennika.

W czwartek wspomnienie – św. Norberta, bp. Jest to I czwartek miesiąca. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca a o godz. 17.00 Msza św. W kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św. Po Niej Adoracja w ciszy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.30 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna, a po Niej nabożeństwo czerwcowe.

W sobotę wspomnienie – św. Jadwigi, królowej. Na Mszy św. wieczornej będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych będzie w czwartek o godz. 17.15 na plebanii. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie w 3 niedzielę czerwca tj. 16.06 o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej. W tym dniu o godz. 14.30 Msza św. na Bartyzelowej Górze. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na tę Mszę św.

Powoli zbliża się do końca remont i konserwacja ambony. W związku z tym w przyszłą niedzielę na Wszystkich Mszach św. będzie składka do kopert, aby pokryć brakującą sumę i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej. Z góry już dziękujemy za waszą ofiarność. „Bóg zapłać”.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W środę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Od poniedziałku w godz. od 17.00 – 18.00 można obierać zdjęcia z ostatniego Bierzmowania u p. Adama Brańki.

W czwartek o godz. 10.15 u Sióstr Felicjanek Msza św. dla Rodziny Felicjańskiej.

Wyjazd na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzałdu o godz. 2 w nocy z piątku na sobotę z pod kościoła. Bardzo proszę o dokonanie wpłat reszty należności za pielgrzymkę. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele.


6 Niedziela Wielkanocna (26.05.2019r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17:30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18:00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – św. Augustyna z Canterbury, bp.

W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie z klas VIII z całej parafii przyjmą Sakrament Bierzmowania. Uczniowie i świadkowie przychodzą do kościoła na godz. 17.10. Nabożeństwo majowe będzie odprawione wyjątkowo o godz. 17.30. Sakrament Bierzmowania udzieli Ks. Bp. Damian Muskus. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian, bo to jest uroczystość dla całej parafii. 

W środę wspomnienie – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W czwartek wspomnienie – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. W tym dniu uczniów z klas VII z całej parafii zapraszamy na spotkanie o godz. 17:00.

W piątek święto – Nawiedzenia NMP. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.

W sobotę wspomnienie – św. Justyna, męczennika. Jest to I sobota miesiąca. O godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny. Natomiast po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z rozpoczęciem nabożeństw czerwcowych.

U nas nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć w przyszłym tygodniu tj. 7 i 8 czerwca.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów renowacji i konserwacji ambony. Złożono 7.615 zł. 85 gr. oraz 6 Funtów angielskich i 3,50 euro. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy liczyli składamy gorące „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W dniu 1 czerwca organizowany jest wyjazd na Lednicę. Lednica 2000 to spotkanie dla młodzieży z całej Polski. Jest jeszcze 15 miejsc wolnych. Koszt wyjazdu to 120 zł. Zapisy możliwe w zakrystii.


5 Niedziela Wielkanocna (19.05.2019r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. jest przeznaczona na pokrycie remontu i konserwacji ambony i zostanie przeliczona przez przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W poniedziałek wspomnienie – św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

Również w poniedziałek zapraszamy uczniów z klas VIII z całej parafii na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. Później będą mieć spotkanie.

We wtorek wspomnienie – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

W środę wspomnienie – św. Rity z Cascii, zakonnicy.

W piątek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Uczniów klas VIII z całej parafii, którzy mają przyjąć Sakrament Bierzmowania 27 maja zapraszamy w piątek, sobotę na Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe oraz w niedzielę o godz. 9.00 na przygotowanie modlitewne. Prosimy rodziców o dopilnowanie, aby nikogo nie zabrakło na tych Mszach św.

W sobotę od godz. 16.30 spowiedź św. dla nich oraz dla świadków, rodziców i rodzeństwa.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie oraz medale z okazji 200-lecia parafii. Zapraszamy do ich nabycia.

Jeszcze jedno ogłoszenie: Ostatnio wynikła przykra sprawa. Otóż z grobów zniknęły kwiaty przyniesione przez rodzinę. Myślę, że każdy z nas pamięta jak byliśmy uczeni przez rodziców, aby nic nie zabierać z grobów. Miejmy nadzieję, że był to odosobniony przypadek.


4 Niedziela Wielkanocna (12.05.2019r.)

Dziś (niedziela) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w swoich modlitwach, aby szczególnie w naszej parafii nie brakowało nowych powołań. O godz. 9.00 Msza św. dla uczniów klas IV z całej parafii, którzy obchodzą rocz. I Komunii św. Natomiast o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Fatimy.
We wtorek święto – św. Macieja, Apostoła.
W środę wspomnienie – bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

W czwartek święto – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. W związku z tym w kaplicy na Wełczy o godz. 19.00 Msza św. w starej kaplicy i nabożeństwo majowe.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy. Później spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.

W piątek na Mszę św. i nabożeństwo majowe zapraszamy uczniów klas VIII z całej parafii, którzy 27 maja przyjmą Sakrament Bierzmowania. Później będą mieć spotkanie.

W sobotę wspomnienie – św. Jana I, papieża i męczennika.
W sobotę o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy na Mosornem.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę na plebanii o godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ostatni poniedziałek parafia przeżywała 200-lecia powstania naszej parafii. Uroczystości rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę piknikiem rodzinnym. Mimo nie najlepszej pogody to jednak wielu parafian skorzystało z tej imprezy.

Pragnę podziękować Ks. Współpracownikom Ks. Zbigniewowi i Ks. Grzegorzowi za piękny dar z okazji jubileuszu. Zakupili dla parafii 3 czerwone piękne ornaty, które były używane w czasie Mszy św. jubileuszowej. Pragnę podziękować również Urzędowi Gminy za piękną monstrancję i welon używany w Grobie Pana Jezusa. Składam wszystkim ofiarodawcom gorące „Bóg zapłać”.

Dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali w czasie pikniku jak również przygotowali piękną liturgię samej Uroczystości. Dziękuję BCK, Ks. Piotrowi Sałaciakowi, Ks. Zbigniewowi i Ks. Grzegorzowi, Kołu Przyjaciół Radia Maryja, p. Organiście wraz z chórem parafialnym. młodzieży KSM, służbie liturgicznej Ołtarza, przedstawicielom Rady Duszpasterskiej, członkom OSP , Siostrze Renacie, oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Wszystkim naprawdę składam serdeczne „Bóg zapłać”. Są jeszcze medale jubileuszowe, które można nabyć przed kościołem lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Będzie możliwość nabycia płytek z Uroczystości 200-lecia parafii. Zapisy chętnych w zakrystii od dziś do przyszłej niedzieli.


3 Niedziela Wielkanocna (05.05.2019r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii św. Módlmy się serdecznie w int. naszych dzieci, aby trwały przy Chrystusie, którego przyjmą w dniu dzisiejszym po raz pierwszy do swojego serca. Jak było zapowiadane dziś ze względu na I Komunię Mszy św. w kaplicy nie będzie. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Przypominamy, że od wtorku do przyszłej soboty będzie trwał biały tydzień i dzieci komunijne zapraszamy na Msze św. wieczorne i nabożeństwa majowe w strojach komunijnych.

Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

Piknik rodzinny będzie dziś ze względu na pogodę w Sali Domu Parafialnego od godz. 15.00. Będzie można wtedy nabyć pamiątkowe medale z okazji 200-leci parafii.

Jutro (poniedziałek) będziemy przeżywać Uroczystości 200-lecia naszej parafii i gościć będziemy TV Trwam oraz Radio Maryja i przedstawiciele Kół Przyjaciół Radia Maryja z różnych parafii. Transmisja rozpocznie się o godz. 17.30. O godz. 18.20 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem naszego Ks. Abp. Metropolity Marka Jędraszewskiego. Zapraszamy do licznego udziału. Składka na Mszy św. Jubileuszowej będzie przeznaczona na TV Trwam i Radio Maryja. Przedstawiciele Kół Przyjaciół Radia Maryja będą mieć poczęstunek w namiocie w ogrodzie plebańskim. Goście zaproszeni przez parafię będą mieć kolację w Sali Gok-u, czyli w Domu Parafialnym.

W związku z poniedziałkowymi Uroczystościami nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo rano po Mszy św. o godz. 7.00.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę Uroczystość św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. O godz. !8.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym spotkanie rodziców uczniów klas VIII z całej parafii, którzy w dniu 27 maja przystąpią do Sakramentu Bierzmowania.

W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 17.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę procesja z Wawelu na Skałkę.

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów z całej parafii, którzy obchodzą rocz. I Komunii św. Uczniowie zgromadzą się o godz. 9.45 przed kościołem skąd zostaną wprowadzeni do kościoła. Natomiast o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

Uczniowie z klas IV z całej parafii będą mieć spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Po spotkaniu będzie dla nich spowiedź św.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

W czwartek do południa i w sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.


2 Niedziela Wielkanocna (28.04.2019r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Dziś rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia.

W poniedziałek liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, bp. i męczennika.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła.

W naszej parafii przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy jak najwięcej dzieci, młodzieży i starszych na te nabożeństwa.

W środę wspomnienie – św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu w Zawoi Zakamieniu przypada Odpust . Suma Odpustowa o godz. 11.00.

W czwartek wspomnienie – św. Atanazego, bp. i doktora Kościoła. W kaplicy na Wełczy o godz. 16.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca. W kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00 i „Godzina Święta” połączona z Adoracją w ciszy i nabożeństwem majowym.

W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msza św. w kaplicy na Wełczy o godz. 16.00. Na wszystkich Mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Na wszystkich Mszach św. będzie można skorzystać ze spowiedzi św. z racji I piątku. Niech też skorzystają ze spowiedzi rodzice chrzestni i rodzeństwo uczniów, którzy w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich strażakach. Msza św. z okazji ich patrona będzie odprawiona w piątek 3.05. o godz. 9.00.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca połączone z nabożeństwem majowym.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uczniowie z klas III z całej parafii przystąpią do I Komunii św. W sobotę o godz. 9.45 spowiedź św. dla uczniów z klas III z całej parafii i ich rodziców. W niedzielę uczniowie z klas III zbiorą się przed kościołem o godz. 10.40, gdzie nastąpi powitanie i uroczyste wprowadzenie do kościoła. Następnie zostanie odprawiona Msza św. i uroczysta Komunia św. Po Mszy św. będzie poświęcenie obrazków i pamiątkowe zdjęcia. Pamiętajmy, że najważniejszym Gościem w naszych rodzinach będzie Chrystus. W tym dniu Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Prośba, aby nie zatrzymywać samochodów przed bramką prowadzącą do kościoła, w jej pobliżu i w alejce prowadzącej na plebanię. Alejka jest drogą przeciwpożarową i nie można jej blokować. 

W przyszłą niedzielę zapraszamy na piknik rodzinny, który będzie organizowany w związku z uroczystościami 200-lecia parafii. Rozpocznie się o godz. 15.00. na stadionie, szczegóły będą na afiszach. Jak już wiadomo główne uroczystości odbędą się w poniedziałek 6 maja. Będziemy wtedy gościć TV Trwam oraz Radio Maryja. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian na te Uroczystości.

Z okazji tych Uroczystości zostały wydane pamiątkowe medale, które będzie można nabyć już na pikniku rodzinnym w niedzielę.

Do chorych z Komunią św. będziemy jeździć w piątek i sobotę 10 i 11 maja.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek i czwartek w godz. od 8.00 – 10.00.


Poniedziałek Wielkanocny (22.04.2019r.)

Dziś II Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Dziś Nieszporów nie będzie.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy do udziały w tych uroczystościach.

U nas w parafii po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy tym którzy , włączyli się w akcję pomocy ludziom potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy właścicielom sklepów, tym którzy składali dary do koszyków, jak również pracownicom Zespołu Charytatywnemu i Siostro Felicjankom. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

We wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21.04.2019r.)

Dziś o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane od dziś Msze św. wieczorne w dni powszednie, niedziele i święta będą odprawiane, tak jak w dni powszednie o godz. 18.00.

Jutro (poniedziałek) II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu Nieszporów nie będzie. 

Jutrzejsza składka będzie na Uniwersytet Jana Pawła II.


Niedziela Palmowa (14.04.2019r.)

Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę, a więc o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 10.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa” dla wszystkich. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie, niedziele i święta będą odprawiane o godz. 18.00. 

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w Wielki Wtorek od godz. 8.00 – 10.00. Wtedy będzie można zapisać dzieci do Chrztu św., który będzie udzielany w II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Spotkanie rodziców i chrzestnych w Wielką Środę o godz. 17.15.

Przypominamy, że w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę nie będzie można skorzystać ze spowiedzi, gdyż księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach.

Wielki Czwartek – przed południem nie będzie żadnych nabożeństw. Również nie będziemy spowiadać, gdyż Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprosił kapłanów do Łagiewnik na Mszę św. Spowiadać będziemy po południu od godz. 16.00 do 17.45. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na pamiątkę ustanowienia Najśw. Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, I część „Gorzkich Żali” i Adoracja do godz. 23.00 .

Wielki Piątek – przed południem przychodzimy do kościoła na Adorację Pana Jezusa w Ciemnicy. Spowiadać będziemy od godz. 7.00 9.00 i po południu od godz. 16.00 do 17.45. O godz. 18.00 rozpoczną się ceremonie W. Piątku z Komunią św. Po Komunii św. przeniesienie P. Jezusa do Bożego Grobu. Następnie zostaną odśpiewane „Gorzkie Żale”. Po I części będzie wygłoszone kazanie pasyjne. Po „Gorzkich Żalach” będzie odprawiona „Droga Krzyżowa”. Po tym nastąpi całonocna Adoracja Najśw. Sakramentu według następującego porządku: od godz. 23.30 – 1.00 w nocy będzie prowadziła młodzież KSM-u. Serdecznie zapraszamy na tę Adorację jak najwięcej młodzieży uczącej się i pracującej. Od godz. 1.30 – 3.00 w nocy Koło Przyjaciół Radia Maryja. Od godz. 3.30 nad ranem będzie Adoracja prowadzona przez Grupę Modlitewną Nauczycieli. Serdecznie zapraszamy na tę Adorację Nauczycieli i jak najwięcej parafian.
Podobnie jak w Środę Popielcową tak i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – przez cały dzień przychodzimy na Adorację P. Jezusa w Bożym Grobie. O godz.10.00 Adorację będą prowadzić dzieci. Zapraszamy wtedy dzieci z całej parafii. Przed południem święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Na Mosornem w punkcie katechetycznym o godz. 11.30, na Wełczy o godz. 12.00 i na Gołyni również o godz. 12.00. O godz. 18.00 rozpoczną się ceremonie Wigilii Paschalnej, poświęcenie ognia i paschału przed kościołem, później czytanie proroctw i Msza św. koncelebrowana w czasie której, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic Chrztu św. Zaraz po Mszy św. procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. Na procesję zabieramy wszystkie feretrony i chorągwie. Wszyscy wierni niech przyniosą świece. Parafianie, którzy mają stroje regionalne, niech przyjdą w nich do kościoła. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych do godzin wieczornych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę z tym, że Msza św. wieczorna już o godz. 18.00.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego zwracamy się, jak co roku, z prośbą o zrobienie porządków na grobach swoich najbliższych. Śmieci należy wyrzucać do kontenerów, a nie jak czynią niektórzy do skarpy lub obok kontenerów.
 


5 Niedziela Wielkiego Postu (07.04.2019r.)

Nasza parafia przeżywa wizytację kanoniczną Ks. Bp. Jana Zająca. Dzisiaj (niedziela) Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 17.00. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00 z błogosławieniem rodzin. 

W środę o godz. 17.00 Msza św. KPRM.
W piątek o godz.16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św. wieczorna.

W przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. W czwartek o godz. 16.15 spotkanie dla rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św. Następny Chrzest będzie udzielany w II Dzień Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 11.00.

W sobotę przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie tradycyjna „Droga Krzyżowa” trasą jak w Boże Ciało. Zapraszamy jak najwięcej parafian. Uczestników prosimy o zabranie świec.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. O godz. 10.50 przed kościołem poświęcenie palm. Dzieci z klas szkół podstawowych zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnym konkursie palm.

We wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna ze względu na spowiedź w sąsiednich parafiach.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Na ołtarzach św. Franciszka i Serca Pana Jezusa są skrzynki do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

We wtorek i czwartek o godz. 15.30 uczniowie klas III przygotowujący się do przyjęcia I Komunii św. będą mieć próbę. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie Grupy Modlitewnej Nauczycieli.


4 Niedziela Wielkiego Postu (31.03.2019r.)

Dziś (niedziela) o godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę przypada spowiedź Rekolekcyjna. Jest to również spowiedź św. z racji I piątku miesiąca oraz uczniów, którzy w sobotę przyjmą Sakrament Bierzmowania i dla świadków do Bierzmowania. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Będzie w tym dniu ponad 10 spowiedników.

W czwartek objazd chorych. Chorych należy zgłaszać w zakrystii od dziś do środy włącznie. Zgłaszać należy tych chorych do których nie jeździmy na I piątki. Ta spowiedź jest równocześnie spowiedzią świąteczną. W czwartek zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Jak było ogłaszane w czwartek na zakończenie Rekolekcji składka będzie przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty.

W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i sobotę. W czasie Rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie. W czwartek poradnia Rodzinna nie będzie czynna.

Uczniowie ze szkół podstawowych z całej parafii niech przyjdą do kościoła w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą św. tj. na godz. 11.00.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. O godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. W tym dniu tradycyjnie o godz. 11.00 na Krowiarkach będzie odprawiona Msza św. przez Ks. prof. Macieja Ostrowskiego. Zapraszamy do wzięcia udziału.

W przyszłą sobotę rozpoczęcie Wizytacji Ks. Bp. Jana Zająca. O godz. 13.30 odwiedzenie paru chorych. O godz. 15.00 odwiedziny u Sióstr Felicjanek. O godz. 16.00 spotkanie z grupami – KSM, Służba liturgiczna Ołtarza, scholka. O godz. 16.45 powitanie Ks. Bp. w kościele. O godz. 17.00 Msza św. w czasie której Ks. Bp. udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom klas III z Gimnazjum.

W przyszłą niedzielę będą zmienione godz. odprawiania Mszy św. Pierwsza Msza św. o godz. 7.30, następnie o godz. 9.30, 11.30, w kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. O godz. O godz. 15.00 nawiedzenie cmentarza dolnego. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna i oficjalne zakończenie wizytacji. Na poszczególne Msze św. zapraszamy całe rodziny, gdyż Ks. Bp. będzie błogosławił całe rodziny. Również wtedy będą mogły podchodzić osoby samotne.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Jak w latach ubiegłych zwracamy się w imieniu pracownic Zespołu Charytatywnego z prośbą o pomoc przy zbiórce żywności dla ludzi potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie od wtorku do soboty przed Niedzielą Palmową w sklepach spożywczych do koszyków, które tam będą wystawione. Już z góry dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w tę akcję pomocy, a więc właścicielom sklepów i tym którzy złożą dary.


3 Niedziela Wielkiego Postu (24.03.2019r.)

Dziś (niedziela) po każdej Mszy św. zamiast kazania krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa”. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada Dzień Świętości Życia. W związku z tym do przyszłej niedzieli na Ołtarzu Serca Bożego można składać do koszyka deklaracje o Duchowej Adopcji.

We wtorek o godz. 10.15. u Sióstr Felicjanek Spotkanie i Msza św. Rodziny Felicjańskiej.

W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Później będą mieć spotkanie.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii:

 • godz. 7.30 - Msza św. z nauką dla wszystkich.
 • godz. 9.00 - Msza św. z nauką dla dzieci, a po Niej nauka dla uczniów z Gimnazjum.
 • godz. 11.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Niej nauka stanowa dla mężczyzn.
 • godz. 16.00 - „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym.
 • godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich, a po Niej nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej.

Dalszy ciąg Rekolekcji jest na ulotkach rozdawanych przez ministrantów przed kościołem. Bardzo prosimy parafian, aby znaleźli czas i brali udział w naukach dla wszystkich i stanowych. Uczniowie szkół podstawowych i Gimnazjum mają wolne od nauki, aby brali udział w rekolekcjach przez wszystkie dni. Zwracamy się do młodzieży uczącej się i pracującej o branie udziału w rekolekcjach. W czwartek na zakończenie Rekolekcji składka jak zawsze jest przeznaczona dla Ks. Rekolekcjonisty.

W związku z Rekolekcjami w przyszłą niedzielę Mszy św. w kaplicy na Wełczy nie będzie. Tak samo w tygodniu Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie. Kancelaria parafialna w czasie Rekolekcji nie będzie czynna, jak również Poradnia Rodzinna.

Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedziele na organizację jubileuszu 200-lecia parafii zebrano 8061 zł. 76 gr. oraz 1 euro i 40 eurocentów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie i baranki wielkanocne. Zachęcamy do ich nabycia.

Za dwa tygodnie nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczą przez Ks. Bp. Jana Zająca. Program będzie podany w przyszłą niedzielę.

Na ołtarzu Serca Bożego i św. Franciszka są wystawione skrzynki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.


2 Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2019r.)

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację jubileuszu 200 – lecia parafii i zostanie przeliczona przez członków rady duszpasterskiej.
 2. Tak jak było zapowiadane gościmy dzisiaj przedstawiciela wydawnictwa paulistów. Można przed kościołem nabyć rozważania Ewangelia słowo na każdy dzień. Może być to cenna pomoc w codziennej modlitwie , szczególnie teraz w Wielki Poście.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa”. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.
 4. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów z kl. VII, po Mszy św. i adoracji będzie spotkanie do bierzmowania
 5. We czwartek trzeci miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 półgodzinna adoracja w ciszy.
 6. W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.
 7. Za dwa tygodnie 31 marca w niedzielę rozpoczną się tegoroczne Rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Sproncel student KUL kapłan diecezji sosnowieckiej. Już teraz starajmy się tak ułożyć czas aby z tych rekolekcji jak najwięcej skorzystać.
 8. Organizowana jest pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu 8 i 9 czerwca. Koszt to 280 zł. Przy za pisie wpłacamy zaliczkę i podajemy dane. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 9. Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku, organizuje pomoc dla biednych i potrzebujących. W ramach tej akcji można od dziś nabyć baranki wielkanocne. Część ofiar pozostanie w parafii na paczki, jakie co roku są roznoszone przez członkinie Zespołu Charytatywnego.
 10. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


1 Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2019r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Po Mszy św. o godz. 11.00 „Droga Krzyżowa”. O godz. 16.00 „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę o godz. 17.00 Msza św. KPRM. Na tę Mszę św. zapraszamy uczniów klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Później będą mieć spotkanie.

W czwartek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w int. Ks. Zbigniewa i p. Organisty z okazji zbliżających się imienin. Na tę Mszę św. zapraszamy jak najwięcej parafian, a szczególnie tych uczniów, których uczą. Pamiętajmy szczególnie w niedzielę w swoich modlitwach o czcigodnych solenizantach.

W piątek o godz. 16.30 „Droga Krzyżowa” dla dzieci, dla młodzieży i starszych, a po Niej Msza św.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowych. Spotkanie rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W piątek i sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W przyszłą niedzielę składka na wszystkich Mszach św. będzie na pokrycie kosztów związanych z Jubileuszem 200-lecia naszej parafii i zostanie przeliczona przez przedstawicielami Rady Duszpasterskiej.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

U ministrantów przed kościołem i w przedsionku kościoła są do odebrania deklaracje do duchowej adopcji dziecka poczętego.

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców uczniów klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku, organizuje pomoc dla biednych i potrzebujących. W ramach tej akcji przysłała nam baranki wielkanocne, które będzie można nabyć od przyszłej niedzieli. Część ofiar pozostanie w parafii na paczki, jakie co roku są roznoszone przez członkinie Zespołu Charytatywnego.


8 Niedziela Zwykła (03.03.2019r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W naszej Archidiecezji od dziś rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 16 czerwca.

W poniedziałek święto – św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post, czyli okres rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się o północy z wtorku na środę. Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu jest czasem zakazanym i żaden szanujący się katolik nie będzie brał udziału w zabawach i dyskotekach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W kaplicy na Wełczy o godz. 15.00. Na wszystkich Mszach św. będzie posypanie głów popiołem. Postarajmy się być na Mszy św. w tym dniu, aby z Bogiem w sercu rozpocząć Wielki Post.

W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będzie półgodzinna Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy. Na Nią zapraszamy jak najwięcej parafian.

U nas w parafii nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” będą odprawiane w piątki o godz. 16.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Natomiast „Gorzkie Żale” w niedziele o godz. 16.00.

W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna. Spotkanie rodziców i chrzestnych będzie w czwartek na plebanii o godz. 16.15.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W piątek od godz. 10.00 będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. od kościoła w dół, a w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W ubiegłym tygodniu wzięto Ambonę do konserwacji i remontu.

Pragniemy poinformować, że do ołtarza Serca Bożego umieszczono obraz św. Józefa, który ufundował pewien parafianin. Chcemy zaznaczyć, że drugi obraz Serca Bożego jest w ołtarzu i nigdzie nie został sprzedany lub podarowany. Ofiarodawcy obrazu św. Józefa składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


 7 Niedziela Zwykła (24.02.2019r.)

Dziś (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.00 dalszy ciąg 40-sto godzinnego nabożeństwa według porządku podanego w ubiegłą niedzielę. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W środę na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy uczniów z klas VIII , którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Później będą mieć spotkanie. 

W czwartek w kaplicy na Wełczy od godz. 15.30 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca , a o godz. 16.00 Msza św. Natomiast w kościele parafialnym o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W piątek I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Serca Bożego. Od godz. 15.00 spowiedź św. dla dzieci, dla młodzieży i starszych. O godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W sobotę I miesiąca o godz. 7.00 rano Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepok. Serca NMP. Natomiast po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nabożeństwo Nieustającego Różańca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych, a szczególnie z klas III, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Wtedy będą im rozdawane książeczki.

W przyszłą niedzielę dokończenie 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:

 • od godz. 12.00 – 12.30 młodzież KSM-u.
 • 0d godz. 12.30 – 13.00 wierni z Mosornego, Błędnej, Petułowej, Rąbanisk i Budzonia.
 • od godz. 13.00 – 14.00 wierni z Kaliny Górnej i Dolnej, Warzechówki oraz czciciele św. Franciszka.
 • od godz. 14.00 – 15.00 wierni i Róże z Centrum, Sałaciaków, Zająców, Surmiaków, Wełczy i Jaworskiego.
 • od godz. 15.00 – 16.00 wierni z Brzegu, Kąkoli, Polaków, Malików, Trybałów i Gliśnicy.
 • od godz. 16.00 – 16.30 Adoracja w ciszy
 • o godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

W miesiącu marcu do chorych z Komunią św. będziemy jeździć 8 i 9 marca.

Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę dziś gościmy Siostry Sercanki, które do puszek przed kościołem zbierają ofiary na potrzeby Zgromadzenia. Starajmy się im pomóc przez złożone dla nich ofiary.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

Pragniemy poinformować, że w ubiegłą niedzielę na organizację jubileuszu 200-lecia parafii zebrano 7806 zł. 73 gr oraz 2 euro i 30 eurocentów. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


6 Niedziela Zwykła (17.02.2019r.)

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację jubileuszu 200 – lecia parafii i zostanie przeliczona przez członków rady duszpasterskiej.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  - w piątek – święto katedry św. Piotra Apostoła
  - w sobotę – św. Polikarpa biskupa i męczennika
 3. We środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy kl. III gimnazjum, po Mszy św. będzie spotkanie do bierzmowania.
 4. We czwartek trzeci miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 półgodzinna adoracja w ciszy. Po nabożeństwie będzie spotkanie grupy modlitewnej nauczycieli na plebanii.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostry sercanki, które wygłoszą do nas słowo. Będzie je można wspomóc ofiarami do puszek przed kościołem.
 6. Organizowana jest pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu 8 i 9 czerwca. Koszt to 280 zł. Przy za pisie wpłacamy zaliczkę i podajemy dane. Zapisy u ks. Zbigniewa.
 7. W przyszłą niedzielę dalszy ciąg 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku:
  - od godz 12.00-13.00 Grupa Modlitewna Nauczycieli
  - od godz.13.00-14.00 wierni z Zalasu, Gołyni, Sitkówki i Pająków
  - od godz. 14.00-15.00 wierni z obejścia Hopy, Stróże, Maryniacy i Bartyzele.
  - od godz. 15.00 – 16.00 wierni z obejścia Marszałki, Łatki i Mazury
  - od godz. 16.00 do 16.30 adoracja indywidualna w ciszy. O 16.30 nieszpory i o 17.00 Msza św. wieczorna
 8. U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.


5 Niedziela Zwykła (10.02.2019r.)

Dziś (niedziela) o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Na tę Mszę św. zapraszamy również szczególnie uczniów z klas III, którzy przygotowują się do I Komunii św. Niech przyniosą ze sobą świece. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W poniedziałek wspomnienie – Najśw. Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o chorych i tych, którzy leczą i opiekują się chorymi.

We wtorek na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas VII, których do Sakramentu Bierzmowania przygotowuje Ks. Zbigniew. Po Mszy św. będą mieć spotkanie.

W środę o godz. 17.00 Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. Na tę Mszę św. zapraszamy uczniów z klas VIII, których do Sakramentu Bierzmowania przygotowuje Ks. Grzegorz. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie.

W czwartek święto Świętych Cyryla i Metodego, biskupów, patronów Europy.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej. W sobotę o godz. 16.15 spotkanie rodziców i chrzestnych. Później będzie okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40-sto godzinnego nabożeństwa według następującego porządku: 

 • Zaraz po Sumie do godz. 13.00 Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 • Od godz. 13.00 do 14.00 wierni z Podpolic, Bębnów Górnych i Dolnych, z Obłaźnej i Chrabkowej.
 • Od godz. 14.00 do 15.00 wierni z obejścia Szczurki, Śmietany, Chowaniacy i Fujacy.
 • Od godz. 15.00 do 16.00 wierni od kościoła, Borowych, Piergiesów, Giertugów Górnych i Dolnych.
 • Od godz. 16.00 Adoracja w ciszy. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie zachęcamy do ich nabycia.

Zbliża się termin obchodów 200-lecia naszej parafii. Pragniemy wydać pamiątkową broszurę o historii parafii i pamiątkowy medal. W związku z tym w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie składka na ten cel.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko wtorek, w czwartek po południu i w sobotę.

 


 4 Niedziela Zwykła (03.02.2019r.)

Dziś (niedziela) zamiast kazania po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.30 Nieszpory, a o godz. 17.00 Msza św. wieczorna za wszystkie dusze wypominane.

We wtorek wspomnienie – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. o godz. 7.00 pobłogosławienie chleba i wody oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

W środę wspomnienie – świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. W tym dniu na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy uczniów z klas III z Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Później będą mieć spotkanie.

W czwartek wspomnienie – bł. Klary Szczęsnej, dziewicy.

W piątek wspomnienie – św. Hieronima Emilianego, zakonnika.

W sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Dzieci można zgłaszać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek o godz. 16.15. Później będzie okazja do spowiedzi.

W sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 spotkanie komitetu przygotowującego jubileusz 200-lecia naszej parafii.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. na roczek urodzin. Dzieci należy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Również na tę Mszę św. zapraszamy uczniów szkół podstawowych, a szczególnie z klas III z całej parafii, którzy przygotowują się do I Komunii św. Prosimy, by uczniowie klas III przynieśli świece. Po Mszy św. będzie spotkanie rodziców.

W piątek kancelaria parafialna wyjątkowo nie będzie czynna.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim za miłe i serdeczne przyjęcie oraz za ofiary, z których część jak co roku przeznaczyliśmy na potrzeby Archidiecezji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Nastąpiła zmiana odnośnie odwiedzin z Komunią św. Wyjątkowo będziemy odwiedzać w czwartek 7 lutego od godz. 10.00 od kościoła w dół, natomiast w sobotę od godz. 9.00 od góry do kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

 


 

 

Aktualizacja: poniedziałek, 24, czerwca 2019 10:02

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy