Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomePARAFIESkawicaOgłoszenia parafialne

Skawica - ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  -  12 marca 2017r. 

 1. Dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Nasze ofiary do puszek mają wspomóc misjonarzy. Można też pomóc wysyłając sms na numer 72032 o treści MISJE. Więcej informacji w gablocie.
 2. Trwa okres Wielkiego Postu, w którym Bóg wzywa nas do odnowy naszego życia. Okazja do spowiedzi św. codziennie 15 minut przed Mszą św. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 i w niedzielę po 11.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej będzie we wtorek (14.03.2017 r.) po Mszy świętej wieczornej w kościele.
 4. W czwartek różaniec w Roku Fatimskim o 16.30, przewodniczy róża Anny Rak, Msza św. o 17.00 z modlitwą ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. zebranie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomagać bliźnim.
 5. Droga Krzyżowa w intencji Trzeźwości Narodu na terenie byłego obozu w Oświęcimiu w sobotę 18 marca; wyjazd o 8:30 z pl. Jana Pawła II. Zapisy dzisiaj w zakrystii z wpłatą 25 zł. Więcej na plakatach.
 6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” Dieta a post, jak wielka jest różnica? Ponadto: o filmie „Chata”, który wszedł niedawno na ekrany polskich kin. Nakręcony na podstawie bestsellerowej książki jest najprawdopodobniej pierwszym w historii sfilmowanym traktatem o Trójcy Świętej. Jest nowy dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” poruszający pracę misjonarzy, których także dotyka problem uchodźctwa. Polecamy przy prasie nowe albumy, książki: 100 lat Fatimy – 29 zł, Święty Papież Polak - 20, Biblia Młodych – 25, Oto Człowiek. Droga Krzyżowa z Jerozolimy Adama Szustaka – 20, Modlitewnik czcicieli św. Józefa – 3, Kronika ŚDM - 20, Poczet wielkich Polaków – 20, Wszystko co Polskę stanowi. Modlitewnik – 6,Modlitwy nadziei dla uzależnionych – 7, Modlitewnik dla osób uzależnionych i ich rodzin – 5, Wszystko o Matce Bożej /wydanie z okazji 60. Jasnogórskich Ślubów Narodu/ - 8
 7. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 8. Zapisy do przedszkola dzieci w wieku od 3 do 6 lat ogłasza Dyrektor Przedszkola w Zawoi Mosorne. Więcej w gablocie i plakatach.
 9. Szpital w Suchej Beskidzkiej zaprasza wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Badanie trwa chwilę, a może uratować życie. Więcej informacji na stronie internetowej i pod numerem rejestracji szpitala.


V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -  5 lutego 2017r.

 1. W Krakowie w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym rozpoczęła się inicjatywa „100 dni modlitwy różańcowej" aby duchowo przygotować się do obchodów 100. rocznicy objawień w Fatimie i potrwa do 13 maja.  Zechciejmy się do tej inicjatywy przyłączyć przez wspólną modlitwę w każdy czwartek o 16.30 przed Mszą św. O przewodniczenie prosimy Róże Różańcowe naszej parafii, w najbliższy czwartek prosimy różę p. Matyldy Kulety.
 2. W sobotę, 11 lutego, Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 3. W Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali 
o godz. 11.00 /spowiedź o 10.30/, a później zapraszamy na poczęstunek na plebanie. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni i na plebanie.
 4. Przypominamy Rada Sołecka w Skawicy serdecznie zaprasza na VIII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej o puchar Kamila Stocha, rozpoczęcie o 12.30.
 5. W „Gościu Niedzielnym” wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie. Módlmy się za nią i za jej rodzinę. Ponadto o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą.
 6. Dziękujemy za sprzątanie świątyni …
 7. Pożegnaliśmy śp. Stanisława Steca, lat 87. Wieczny odpoczynek …

 W tym tygodniu patronują nam:

 • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu
 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu


IV niedziela w ciągu roku  -  29 stycznia 2017r.

 1. Ks. bp Marek Jędraszewski wczoraj ingresem rozpoczął posługę pasterską w naszej archidiecezji, natomiast ks. Kard. Stanisław Dziwisz przechodzi na emeryturę. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 2. Sołtys, Rada Sołecka z Zawoi i rodzina domu zniszczonego przez pożar serdecznie dziękują wszystkim, którzy swoją ofiarnością wsparli poszkodowanych w kwocie 6525 zł i 200 koron czeskich. Bóg zapłać. Podziękowanie także dla Zespołu Charytatywnego za prowadzenie zbiórki.
 3. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Prosimy przynieść świece. Podczas mszy będzie poświęcenie gromnic, prosimy o osłonki. Dzieci z kl. III przychodzą wraz z rodzicami na godz. 17:00 z świecami od chrztu.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. do 18:30. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od 16:00.
 5. Do chorych udamy się: ks. Prob. w piątek od 8.30, ks. Wikariusz w sobotę. Prosimy o zgłoszenie chorych i słabych w zakrystii.
 6. W I sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o 6.30, prosimy o przewodniczenie Róże Różańcowe. Po Mszy św. o 7.00 zawierzymy się Matce Bożej przed Najświętszym Sakramentem.
 7. Nasza świetlica środowiskowa zaprasza na ferie w świetlicy środowiskowej w Skawicy, program w gablocie /ciekawe zajęcia to: małe kino, wycieczki, warsztaty/.
 8. Dziękujemy za sprzątanie naszej świątyni.
 9. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy co robić z rozproszeniami na modlitwie? Walczyć z nimi czy je pokochać? Ponadto o dzielnej polskiej lekarce mieszkającej w Norwegii, która została zwolniona z pracy, bo powołała się na sprzeciw sumienia, teraz domaga się sprawiedliwości przed norweskim sądem.
 10. Rada Sołecka w Skawicy serdecznie zaprasza na VIII Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej o puchar Kamila Stocha, rozpoczęcie o 12.30 w przyszłą niedzielę 5 lutego.
 11. Wójt Gminy przypomina właścicielom i opiekunom psów o obowiązku sprawowania właściwej opieki nad tymi zwierzętami. Pełny tekst w gablocie.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 31 stycznia – św. Jan Bosko, kapłan, wychowawca młodzieży
 • 3 lutego − św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła

Aktualizacja: niedziela, 12, marzec 2017 10:18

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy

Pod Diablakiem