Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeIMPREZYNajbliższe imprezy12-15 lipca - Gwiazda Południa

12-15 lipca - Gwiazda Południa

2018 07 12-15 gwiazda poludnia

ZAWOJA W BLASKU GWIAZDY POŁUDNIA

Miłośnicy ruchu i rowerów mogą zacierać dłonie. Górska etapówka Gwiazda Południa znów zawita do Zawoi. A wraz z nią emocjonująca trasa, zacięta rywalizacja i niezapomniane przeżycia.

Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne i organizator oraz pomysłodawca Gwiazdy Południa, skutecznie rozsławił Zawoję wśród zawodników z całej Polski. To dzięki niemu wieść o niełatwych trasach, w tym także o wymagającym zjeździe z Wełczonia, dotarła także i do najpodlejszych zakątków kraju. Należy więc spodziewać się, że w tym roku 15 lipca Zawoja stanie rowerowym centrum. Co czeka na zawodników? Przede wszystkim dwa dystanse, trudniejszy (Pro 45 km) i łatwiejszy (32 km), prowadzące po okolicznych wzgórzach, zboczach i przełęczach. Do pracy nad zawojską trasą Cezary Zamana zaprosił lokalnych specjalistów – przedstawicieli UKS Zawojak Zawoja. Wspólnie przygotowali swoisty tor przeszkód. Przy ich pokonywaniu nie braknie emocji. Tradycją stało się już pogodowe załamanie, do którego co roku dochodzi właśnie w Zawoi. Czy i teraz zawodnikom przyjdzie zmagać się z deszczem, mgłą i chłodem?

Smaku rywalizacji w Gwieździe Południa powinni zakosztować także mieszkańcy Zawoi. Zwłaszcza że zarówno im, jak i pozostałym mieszkańcom powiatu suskiego, przysługuje znacząca zniżka. Kto zdecyduje się zapisać, ten zapłaci za 4-dniowy maraton tylko 350 zł. W zamian zawodnik otrzymuje bogaty pakiet startowy, obejmujący m.in. liczne bufety na trasach, zimne przekąski i ciepłe dania w miasteczku rowerowym.

Być może Gwiazda Południa pomoże też wyłonić przyszłego kolarskiego mistrza. To za sprawą dziecięcych zawodów, które także odbędą się w Zawoi. Wystartować w nich mogą dzieci do 13. roku życia, wybierając właściwą im kategorię wiekową. Maluchy do 3 lat rywalizują na rowerkach biegowych, reszta na tradycyjnym sprzęcie. Wszyscy za to jadą w obowiązkowych kaskach. Nagrody czekają na dziewczynki i chłopców z miejsc 1-3. Dla pozostałych uczestników przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy. Te dzieci, które wcześniej wezmą udział w podobnych zmaganiach w Stryszawie (13 lipca) i w Makowie Podhalańskim (14 lipca), te otrzymają także gadżet z limitowanej kolekcji, wykonany przez zawojską rękodzielniczkę. Zapisywać można się przez stronę internetową lub 15 lipca w biurze zawodów.

Etap w Zawoi będzie finałowym etapem czterodniowych zmagań Gwiazdy Południa. Wcześniej zawodnicy rywalizować będą w Stryszawie (12 i 13 lipca) oraz Makowie Podhalańskim (14 lipca). Kto przejedzie wszystkie etapy, ten właśnie w Zawoi otrzyma pamiątkowy medal – jako dowód swej wytrwałości, siły oraz odwagi.

Jednym ze współorganizatorów Gwiazdy Południa jest Urząd Gminy Zawoja. Projekt realizowany przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Wszystkie szczegóły dotyczące Gwiazdy Południa znajdują się na stronie www.gory.zamanagroup.pl oraz na Facebooku (facebook.com/gwiazdapoludnia).

Program zawodów 15 lipca

Dystanse: Pro (45 km), ½ Pro (32 km)

  • Godz. 9.00 – zapisy na dziecięce zawody
  • Godz. 10.00 – start maratonu dla obu dystansów
  • Godz. 10.10 – start dziecięcych zawodów
  • Godz. 13.00 – wręczenie nagród dla dzieci

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy