Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń 
Stacja Dolna

HomeImprezy 201715 lipca - Gwiazda Południa

15 lipca - Gwiazda Południa

 

ZAWOJA - ZABŁYŚNIJCIE W GWIEŹDZIE POŁUDNIA

Na jeden dzień Zawoja zmieni się w rowerową stolicę Małopolski. A to za sprawą wielkiego maratonu MTB Gwiazda Południa, który zawita do nas w sobotę 15 lipca. Organizujemy go wspólnie z kolarskim mistrzem Polski oraz zwycięzcą Tour de Pologne, Cezarym Zamaną. Dla mieszkańców Zawoi mamy przygotowane niespodzianki i atrakcje.

Nasza gmina będzie drugim po Stryszawie przystankiem Gwiazdy Południa. Zawodnicy z całej Polski oraz z zagranicy ścigać się będą na starannie wytyczonej trasie. Jest ona dostępna w dwóch wariantach, dłuższym (30 km) i krótszym (23 km). To dlatego, aby swoich sił mogło spróbować jak najwięcej zawodników. Mieszkańcy Zawoi za udział w Gwieździe Południa płacą tylko połowę regularnej ceny. Opłata startowa to 4 dni ścigania się, pakiet startowy z niespodziankami oraz ciepłe posiłki każdego dnia w Biurze Zawodów oraz bufety na każdej trasie. Będziemy mocno trzymać kciuki za kolarzy z naszej gminy, aby to ktoś z Was okazał się najlepszym zawodnikiem Gwiazdy Południa.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych kolarzach. Dzieci do lat 13 mogą za darmo wystartować w zawodach na trasie w formie pętli o długości 400 m. Potrzebują tylko rowerka biegowego lub takiego na dwóch czy czterech kółkach – oraz kasku. Każdy młody kolarz otrzyma od nas sympatyczną niespodziankę za swój trud. A trzy pierwsze zuchy z każdej kategorii wiekowej mogą liczyć na nagrody.

Zapraszamy do miasteczka rowerowego, które od 9.30 będzie czekać na wszystkich na stadionie LKS Watra. To tam można zapisać swoją pociechę na zawody. To także tam GOPR zamontuje ściankę wspinaczkową, a pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego opowiedzą o okolicznych lasach i zamieszkujących je zwierzętach.

Wieczorem zawodnicy i ich najbliżsi odpoczną podczas wieczorku Gwiazdy Południa, czyli integracyjnym spotkaniu przy ognisku. Odbędzie się ono w Beskidzkim Raju.

W niedzielę maraton przeniesie się do Makowa Podhalańskiego. Wszystkie szczegóły nt. maratonu: www.gory.zamanagroup.pl oraz na Facebooku facebook.com/gwiazdapoludnia.

Honorowy patronat nad Gwiazdą Południa objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Program 15 lipca:

• godz. 9.30-16.00 - biuro zawodów
• godz. 10.00 - start maratonu
• godz. 13.30-14.30 - dekoracja etapowa

Program zawodów dla dzieci:

• godz. 9.00- 10.00 – zapisy w biurze zawodów
• godz. 10.05- odprawa techniczna dla uczestników wyścigu i ich opiekunów
• godz. 10.10- start zawodów, począwszy od najmłodszej kategorii wiekowej
• godz. 12.00- dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych

Kategorie:

Podział na dziewczynki i chłopcy:
• do 7 lat- jedno okrążenie
• 8-9 lat- jedno okrążenie
• 10-11 lat- dwa okrążenia
• 12-13 lat- dwa okrążenia
 
Zapisy do udziału w wyścigu przyjmowane są w biurze zawodów.

Uczestnik wyścigu musi obowiązkowa posiadać kask sztywny.

Opiekun prawny uczestnika niepełnoletniego podczas wyścigu przebywa na terenie miasteczka sportowego.

 

 

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy