Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeImprezy 201622-23 kwietnia - Babiogórskie Dni Ziemi

22-23 kwietnia - Babiogórskie Dni Ziemi


ZAWOJuj śmieci na Babiogórskich Dniach Ziemi!

Pierwsze Babiogórskie Dni Ziemi odbędą się w Zawoi na terenie Centrum Górskiego Korona Ziemi w dniach 22-23.04 2016 roku.
Organizatorzy: Centrum Górskie Korona Ziemi oraz Hotel Jawor.
Partnerzy wydarzenia: Gmina Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Babiogórski Park Narodowy, Lasy Państwowe oraz Zawojskie Stowarzyszenie Lasów Prywatnych a dodatkowe atrakcje w formie warsztatów zapewni Pracowania „Cacane Patchworki” oraz Nordfit – Nordic Walking i Fitness.

W piątek 22 kwietnia uczniowie ze szkół w Zawoi, rozpoczną sprzątanie okolic już od godziny 9:00, czekają na nich również inne atrakcje w formie warsztatów prowadzonych przez Panią Lidię Olesińska-Dolech, będzie to doskonały sprawdzian grupowej współpracy i okazja do uruchomienia pokładów wyobraźni. Nagrodami dla zwycięskiej klasy będą bilety wstępu do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Odbędzie sie również drugi konkurs z równie atrakcyjnymi nagrodami, organizatorem, którego jest Hotel Jawor. Dzień uczniowie zakończą prelekcjami na temat ekologii i ochrony środowiska, które będą prowadzone przez przedstawicieli Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Lasów Państwowych.

W sobotę 23 kwietnia od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Zawoja oraz przebywających w okolicy turystów. Sprzątanie będzie trwało do godziny 12:00, w południe uczestników akcji powita Wójt gminy Zawoja - Marcin Pająk i Partnerzy wydarzenia. Osoby, które wezmą udział w sprzątaniu wyznaczonego terenu i przyniosą zebrane śmieci w workach otrzymają kupon na odbiór sadzonek w doniczkach. Rośliny tj. świerk, modrzew, jodła, daglezja, sosna czarna, jarząb i bez czarny przekaże Zawojskie Stowarzyszenie Lasów Prywatnych. W sobotę odbędą się również prelekcje dotyczące ekologii i ochrony środowiska. O problemie zanieczyszczania terenów Zawoi i okolic będą opowiadać przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego, Lasów Państwowych oraz Gminy Zawoja. Również w sobotę na uczestników wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji, warsztaty prowadzone przez Pracownie Cacane Patchworki oraz konkurs rodzinny organizowany przez Hotel Jawor. Przez cały dzień będzie dostępna wypożyczalnia segway’ów, rowerów górskich oraz elektrycznych jak również Park Linowy "Las Przygód" i Centrum Górskie Korona Ziemi. Pierwsze Babiogórskie Dni Ziemi zakończymy aktywnie w rytmach zumby, które poprowadzi Pani Ania Kozina z NordFit.

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy