Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeImprezy 201631 stycznia - Koncert kolęd

31 stycznia - Koncert kolęd


W niedzielę 31 stycznia o godz. 18:00 w kościele pw. św. Klemensa w Zawoi odbędzie się koncert kolęd, będący jednocześnie pierwszym koncertem jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie.

A wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy to po raz pierwszy Muzyka zabrzmiała na Szlaku Architektury Drewnianej w zabytkowych kościołach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Konsekwentnie, do dziś w pięknej scenerii drewnianych zabytków rozgrywają się niezwykłe wydarzenia muzyczne.

Jubileuszowy rok rozpocznie wyjątkowy koncert kolęd. Najpiękniejsze kolędy w różnych językach wykonają artyści Piwnicy św. Norberta. Koncerty tej grupy artystycznej, działająca w Krakowie od 1992 roku, są pewnego rodzaju spektaklami złożonymi z muzyki, poezji i pieśni. Są także zaproszeniem do wspólnej wyprawy w coraz to nowe rejony ludzkiej wrażliwości, opowieścią o sprawach wielkich i małych oglądanych przez czarodziejski pryzmat muzyki i poezji. Muzyka wykonywana przez artystów to połączenie różnych gatunków, takich jak jazz, muzyka etniczna, medytacyjna, klasyczna i poetycka. Członkami Piwnicy św. Norberta są artyści znani z działalności w Piwnicy Pod Baranami oraz Loch Camelot.

Ostatni weekend stycznia w Zawoi pełen będzie także dodatkowych atrakcji, promujących region babiogórski. W szeregu ciekawych wydarzeń będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy odwiedzą Centrum Górskim "Korona Ziemi" i Stację Narciarskiej Mosorny Groń, gdzie zawita Camper Małopolski.

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy