Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeImprezy 2016Wystawa fotografii Adriana Spuły KOLĘDA

Wystawa fotografii Adriana Spuły KOLĘDA

 

KOLĘDA

Koszarawa Bystra to niewielka wioska leżąca pod Babią Górą w Beskidzie Żywieckim. Kilkanaście lat temu przybyli tu Franciszkanie, wybudowali klasztor a następnie kościół. Powstała parafia, którą od 1998 roku opiekuje się Ojciec Teofil Lukas. Wielu jego parafian żyje w tradycyjnych starych chatach w trudno dostępnych górskich przysiółkach o bajkowych nazwach: Sadoniówka, Beskidek, Stara Polana, Kaliki, Ryszkówka. Zimą dotarcie do nich staje się jeszcze trudniejsze i wymaga długiej wspinaczki przez śnieżne zaspy. Raz w roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Ojciec Teofil w asyście ministrantów odwiedza swych wszystkich parafian z tradycyjną kolędą.

Na wystawie będzie można zobaczyć 16 powiększeń wykonanych przez autora w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Zdjęcia do fotoreportażu zrealizowane zostały na przełomie lat 2001/2002.

Adrian Spuła (1980) – Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Debiutował w 2000 roku w tygodniku Przekrój. Później pracował dla krakowskiego oddziału Gazety Wyborczej i Agencji Fotograficznej Reporter. W latach 2005 – 2006 korespondent dziennika Rzeczpospolita. Laureat Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej (2002) i Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “MŁODA POLSKA” (2011). Zajmuje się tematami związanymi z kulturą i sztuką Karpat.

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy

Pod Diablakiem