Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Wyciągi "Wojtek"
Zawoja Czatoża

HomeImprezy 2016Wystawa fotografii Adriana Spuły KOLĘDA

Wystawa fotografii Adriana Spuły KOLĘDA

 

KOLĘDA

Koszarawa Bystra to niewielka wioska leżąca pod Babią Górą w Beskidzie Żywieckim. Kilkanaście lat temu przybyli tu Franciszkanie, wybudowali klasztor a następnie kościół. Powstała parafia, którą od 1998 roku opiekuje się Ojciec Teofil Lukas. Wielu jego parafian żyje w tradycyjnych starych chatach w trudno dostępnych górskich przysiółkach o bajkowych nazwach: Sadoniówka, Beskidek, Stara Polana, Kaliki, Ryszkówka. Zimą dotarcie do nich staje się jeszcze trudniejsze i wymaga długiej wspinaczki przez śnieżne zaspy. Raz w roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Ojciec Teofil w asyście ministrantów odwiedza swych wszystkich parafian z tradycyjną kolędą.

Na wystawie będzie można zobaczyć 16 powiększeń wykonanych przez autora w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Zdjęcia do fotoreportażu zrealizowane zostały na przełomie lat 2001/2002.

Adrian Spuła (1980) – Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Debiutował w 2000 roku w tygodniku Przekrój. Później pracował dla krakowskiego oddziału Gazety Wyborczej i Agencji Fotograficznej Reporter. W latach 2005 – 2006 korespondent dziennika Rzeczpospolita. Laureat Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej (2002) i Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “MŁODA POLSKA” (2011). Zajmuje się tematami związanymi z kulturą i sztuką Karpat.

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy