Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Wyciągi "Wojtek"
Zawoja Czatoża

HomeImprezy 2016Wystawa "Co nas łączy?"

Wystawa "Co nas łączy?"

W dniach od 10 września do 11 listopada 2016 r. w Galerii Na Ucieche w Zawoi można obejrzeć wystawę pt. „Co nas łączy?” Swoje prace prezentują dwie młode artystki z Krakowa Karolina Chorązka-Paluch i Katarzyna Ociepska „Uljado”.

Karolina Chorązka–Paluch – urodzona w 1984 r. w Krakowie, jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, którą ukończyła w 2009 roku. Studiowała w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Za cykl prac dyplomowych pod tytułem „ Światło i Mrok ; Pasaże i Bramy”, otrzymała wyróżnienie. Prace te były prezentowane na wystawie „najlepsze dyplomy 2009” w Pałacu Sztuki w Krakowie. Ponadto autorka brała udział w 13 wystawach zbiorowych i miała 8 wystaw indywidualnych. Brała również udział w plenerach i festiwalach sztuki. Rozpiętość tematyczna jej prac jest różnorodna od martwych natur po portrety ludzkich twarzy. Jednak w centrum jej zainteresowań znajduje sie przestrzeń i bliskie otoczenie, w których egzystuje współczesny człowiek. Celowo tutaj unika jakichkolwiek podpowiedzi interpretacyjnych świata przedstawionego na swoich obrazach. W tym względzie zdaje się na widza. (http://chorazka.pl)

Katarzyna Ociepska „Uljado” - urodzona w 1984 r. W 2004 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W 2009 r. ukończyła studia magisterskie dzienne na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Dyplom z linorytu obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka.

"Uljado” - szerszej publiczności prezentuje przede wszystkim linoryty, ta technika jest formą wyrazu, która najbardziej ją urzekła. Realizuje się także poprzez szeroki wachlarz innych technik (kolaż, monotypia, rysunek, malarstwo, fotografia). Wyrafinowana estetyka oraz dobór tematów związanych z otaczającą ją rzeczywistością, notowaniem detali napotkanych w świecie, łączeniem ich jak w notatniku, sprawiają, że styl uljado jest natychmiast rozpoznawalny. Prowadziła zajęcia twórcze dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz warsztaty artystyczne w "Cafe Fińska". Obecnie zajmuję się obróbką zdjęć oraz ilustracją książkową. Pisze także wiersze, notatki, wspomnienia - które łącznie z wizualnymi środkami wyrazu tworzą spójny cykl realizowany od lat pt: "Notowanie Chwil".

Prezentowała prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych:

  • 2005 - "Dom", dziedziniec klasztoru sióstr MB Śnieżnej, Kraków
  • 2006 - "Dom", aula Parafii św. Brata Alberta, Kraków
  • 2007 - "99 Imion Boga", Kaplica Loretańska, Kraków - "Rozmowa z Mistrzem", wystawa studentów Koła Naukowego Instytutu Sztuki UP, klub "Nowy Kuzyn", Kraków - "Kartka ze szkicownika", wystawa studentów Koła Naukowego Instytutu Sztuki UP, "KiK", Kraków - "Tryptyk Współczesny" wystawa studentów Koła Naukowego Instytutu Sztuki UP, kawiarnia „Mozaika”, Kraków
  • 2008 - "Grafika”, Domu Kutury „Tęcza”, Kraków
  • 2009 - „Notowanie Chwil”, ŚOK, Galeria „Lamelli Mini”, Kraków
  • 2010 - „Insider”, Dworek Białoprądnicki „Galeria Młodych”, Kraków
  • 2013 - „Krakoffish”, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN „Galeria Plus”, Kraków - „Anioły“, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, Galeria OKN” Kraków
  • 2014 - „Foto-grafika”, „Cafe Fińska, Kraków
  • 2015 - „Linoryty”, „Cafe Fińska”, Kraków - „Kanon w Róży”, Hotel Rubinstein, Kraków

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy