Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeImprezy 201621-27 sierpnia - I Ogólnopolski Marsz OnkoRejs Granicami Polski

21-27 sierpnia - I Ogólnopolski Marsz OnkoRejs Granicami Polski

Marsz Onkorejs w Zawoi

I Marsz Onkorejs Granicami Polski, podobnie jak wcześniejsze projekty Fundacji Onkorejs ma na celu w niestandardowy sposób zwrócenie uwagi społecznej na potrzebę profilaktycznych badań onkologicznych, gdyż rak wcześnie wykryty jest uleczalny.

W ciągu 7 dni 34 grupy przejdą pieszo trasę wzdłuż granic Polski, każda z grup ma do pokonania ok. 100 km. Wśród uczestników znajdują się pacjentki w okresie remisji, osoby wspierające oraz osoby, które miały/mają w najbliższym otoczeniu osoby chore na raka.

OnkoRejs powstał po to, by dawać nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Aby pokazać, że rak to nie wyrok i każdy z nas powinien marzyć i spełniać te marzenia.

Dlatego też zaczynamy nasz Onkorejs od spotkania z trenerem i coachem Małgorzatą Eisenberger, która poprowadzi w schronisku na Markowych Szczawinach warsztat na temat „mapy marzeń”. Mapa marzeń jest narzędziem do planowania przyszłości . Myślimy obrazami, marzymy obrazami, umacniamy swoje pragnienia obrazami. Wykorzystując ten naturalny atrybut mózgu,tworząc mapę, planujemy przyszłość wykorzystując obrazy.

Grupa nr 22 wyruszy 21 sierpnia o godz. 10.00 z Zawoi Markowej w kierunku Schroniska na Markowych Szczawinach aby stamtąd w ciągu 7 dni pieszo, szlakami górskimi dotrzeć do Zwardonia.

To dla nas duże wyzwanie. Od samego początku spotykamy się z życzliwością ze strony właścicieli obiektów turystycznych, którzy zgodzili się przyjąć nieodpłatnie na noclegi naszą grupę. Chciałabym serdecznie podziękować paniom ze schroniska na Markowych Szczawinach, osobom zarządzającym schroniskiem na Hali Miziowej, Hali Boraczej, Chatą Baców oraz Chatą Pod Skalanką i SSM Rajcza-Nickulina.

Jeśli ktoś chciałby również wesprzeć w sposób rzeczowy lub finansowy Fundację Onkorejs lub sam projekt zapraszamy do kontaktu z p. Jolantą Barańską (www.onkorejs.pl, z dopiskiem grupa 22 Zawoja-Zwardoń).

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy