Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeImprezy 2015Wystawa fotografii Jana Sadlika "Powroty"

Wystawa fotografii Jana Sadlika "Powroty"


„Powroty”

Prezentowane na wystawie fotografie są wynikiem powrotów nad jezioro w Międzybrodziu, z którym wiążą mnie wspomnienia rodzinne. Międzybrodzie jest miejscowością turystyczną, zdjęcia jednakże powstają w tzw. martwym sezonie, głównie w okresie przedwiośnia i wczesnej wiosny, kiedy mało kto odwiedza nieprzyjazne o tej porze brzegi jeziora.

Samotne wyprawy w zimne, wietrzne i dżdżyste poranki stają się okazją do osobistych refleksji i wspomnień, a także pozwalają wyciszyć nadmierne emocje. Wielokrotne powroty dają sposobność do obserwacji zmian wyglądu jeziora i otaczających je gór leżących w pasmie Beskidu Małego. W zależności od warunków pogodowych i pory roku, wygląd ten zmienia się nadając otoczeniu szczególny charakter.

Wybrane zdjęcia to nie dokument, ale raczej odzwierciedlenie atmosfery i klimatu miejsca. Tu góry niejednokrotnie zasnute ciężkimi chmurami zanurzają się w tafli jeziora, a ludzkie siedziby tracąc swoją wielkość, wtapiają się w krajobraz i stają się jego częścią. Cisza samotnych poranków to czas szczególny, kiedy lepiej słychać odgłosy natury, ale jeszcze lepiej głos własnego wnętrza.

Zapraszam do podróży nad jezioro w Międzybrodziu.

Fotografuję od kilku lat, a od 2012 roku systematycznie uczestniczę w plenerach i Fotospotkaniach prowadzonych przez Inez Baturo (Fundacja Centrum Fotografii w Bielsku-Białej). Głównym obszarem moich zainteresowań jest pejzaż, w którym staram się odnaleźć piękno i ład samej natury, jednak nie omijając przy tym obrazów związanych z obecnością człowieka. „Powroty” to moja debiutancka wystawa.

Jan Sadlik

* Urodzony w 1958 roku, mieszka wraz z rodziną w Bielsku Białej, gdzie też pracuje w jednej ze spółdzielni mieszkaniowych.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy