Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeImprezy 2015Wystawa fotografii Jana Sadlika "Powroty"

Wystawa fotografii Jana Sadlika "Powroty"


„Powroty”

Prezentowane na wystawie fotografie są wynikiem powrotów nad jezioro w Międzybrodziu, z którym wiążą mnie wspomnienia rodzinne. Międzybrodzie jest miejscowością turystyczną, zdjęcia jednakże powstają w tzw. martwym sezonie, głównie w okresie przedwiośnia i wczesnej wiosny, kiedy mało kto odwiedza nieprzyjazne o tej porze brzegi jeziora.

Samotne wyprawy w zimne, wietrzne i dżdżyste poranki stają się okazją do osobistych refleksji i wspomnień, a także pozwalają wyciszyć nadmierne emocje. Wielokrotne powroty dają sposobność do obserwacji zmian wyglądu jeziora i otaczających je gór leżących w pasmie Beskidu Małego. W zależności od warunków pogodowych i pory roku, wygląd ten zmienia się nadając otoczeniu szczególny charakter.

Wybrane zdjęcia to nie dokument, ale raczej odzwierciedlenie atmosfery i klimatu miejsca. Tu góry niejednokrotnie zasnute ciężkimi chmurami zanurzają się w tafli jeziora, a ludzkie siedziby tracąc swoją wielkość, wtapiają się w krajobraz i stają się jego częścią. Cisza samotnych poranków to czas szczególny, kiedy lepiej słychać odgłosy natury, ale jeszcze lepiej głos własnego wnętrza.

Zapraszam do podróży nad jezioro w Międzybrodziu.

Fotografuję od kilku lat, a od 2012 roku systematycznie uczestniczę w plenerach i Fotospotkaniach prowadzonych przez Inez Baturo (Fundacja Centrum Fotografii w Bielsku-Białej). Głównym obszarem moich zainteresowań jest pejzaż, w którym staram się odnaleźć piękno i ład samej natury, jednak nie omijając przy tym obrazów związanych z obecnością człowieka. „Powroty” to moja debiutancka wystawa.

Jan Sadlik

* Urodzony w 1958 roku, mieszka wraz z rodziną w Bielsku Białej, gdzie też pracuje w jednej ze spółdzielni mieszkaniowych.

Reklama

Pod Diablakiem

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy