Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Wyciągi "Wojtek"
Zawoja Czatoża

HomeImprezy 201229 czerwca - Scena Młodych

29 czerwca - Scena Młodych

 
Zespoły zakwalifikowane do "Sceny Młodych" II Dni Zawoi

1. GIFLOF

GifLof to zespół z Górnego Śląska, z Tychów, grający rock mocno zabarwiony muzyką folkową. W obecnej formie działamy od 2010 r. (od 2012 r. z nowym perkusistą). Usłyszeć można nas zarówno w mniejszych klubach muzycznych w Polsce (np. Leśniczówka w Chorzowie), jak i na tzw. "wielkiej scenie": mimo krótkiego stażu, udało nam się dwukrotnie wystąpić w Sali Kongresowej (supportując np. BAJM), dwa razy daliśmy czadu na Torwarze (w tym support Kombi). Wystąpiliśmy w Spodku, w hali widowiskowej w Gdyni (przed Wilkami). Mogliście usłyszeć nas w hali MOSiR w Zabrzu, na XX finale WOŚP w Brzegu. Nie obce są nam także festiwale: w minionym roku zajęliśmy 2. miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla "Ku przestrodze", dostaliśmy się do finałów "Hardrockowej Sceny Muzzo" i śmietanki festiwalu "Around The Rock". Zagraliśmy też w Katowicach na festiwalu Ekosong. 3.05.2012 zdobyliśmy wyróżnienie na Festiwalu Rock Stars i w nagrodę będziemy mieli nagry wany teledysk. Inspirację muzyczną stanowią dla nas The Police, The Killers, The Doors, Pink Floyd, Perfekt, Carrantuohill, Wilki. Warstwę tekstową opieramy często o wiersze C.K. Norwida, J. Tuwima i K. Przerwy-Tetmajera, w których idealnie odnajduje się nasz lider, Łukasz "Kosa" Kosicki, autor większości naszych tekstów. Wszystkie kompozycje są naszego autorstwa, w dodatku w zespole liczy się wyłącznie polska. Nie wiemy, co to playback, cover i ściema;)

2. SHALEYESH

shaleyeshShaleyesH (ten SzalejesZ - rzeczownik rodzaju męskiego <neologizm>, czyli imPULS do subiektywnie pojętego zjawiska... SzaleństwA). Zespół powstał 01 maja 2010 z inicjatywy pięciu działających na rynku polskim - muzyków. Jednym z nich jest wokalista, autor tekstów oraz współkompozytor - Michał "Gashoo" Gasz - wielokrotny, festiwalowy finalista: KFPP Opole 2005 - Debiuty, Top Trendy 2007, 2009, 2010, Hit Sopot Festiwal 2009. Zwycięzca XII Finału Szansy na Sukces. Współtwórcami całego muzycznego materiału ShaleyesH są również: Sebastian Ruciński "Muminu" oraz Tomasz Wójcik "Lufcik". Zespół tworzy w gatunkach: rock, grunge, rock progresywny.
***01 czerwca 2011 - zespół u jawnił zwolennikom ciężkich brzmień, debiutancki album pod tytułem "O!ShaleyesH".
***13 czerwca 2011 - projekt został wybrany spośród 200 formacji z całej polski i wylądował na podium ogólnopolskiego konkursu Muzzo.PL "Zagraj na Rock For People". W nagrodę zespół zaprezentował swoją twórczość podczas największego europejskiego festiwalu "Rock For People 2011" w Czechach - na scenie Muzzo.Pl DAY!
***01 września 2011 - ShaleyesH zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Muzzo.PL i w związku z tym zagrał w Płocku na wspólnym festiwalu z projektami: Myslovitz, Lao Che, Pustki, Smolik, Novika, Turboweekend.
***06 grudnia 2011 - ShaleyesH z miejsca na podium zostaje finalistą ogólnopolskiego konkursu Scena Machiny.
***03 maja 2012 - ShaleyesH wygrywa Rock Stars Festiwal 2012

3. PARADYGMAT

ParadygmatPoczątki zespołu Paradygmat sięgają 1997 roku, kiedy Paweł (bas) i Darek (ex-perkusja) zaczęli wspólnie tworzyć pierwsze aranżacje w rodzinnym Jordanowie. Niedługo później, kiedy chłopcy zaczęli studiować w Krakowie, zespół przybrał zupełnie nowy kształt i doświadczył dynamicznych zmian. W 2002 roku do zespołu dołączył Michał (ex-gitara), a miejsce przy mikrofonie zajęła Sylwia. Jednak to dopiero rok 2003 i zmiany jakie przyniósł doprowadziły do pewnego przełomu. Sylwia została zastąpiona przez Maćka i dodatkowo zespół wzbogacił się o nowego gitarzystę, Bartka. W tym składzie zaczęli grać pierwsze koncerty i zdobyli pierwsze nagrody. W 2005 roku miejsce Bartka zajął Łukasz (gitara prowadząca). Przez kolejne trzy lata działalność zespołu została zawieszona, ale pod koniec roku 2008 Paweł z Łukaszem postanowili reaktywować zespół Paradygmat. Dołączył do nich Forrest (perkusja), a na początku 2009 roku Piotrek (wokal). Paradygmat zaczął żyć na nowo, grając koncerty, nagrywając demo i odnosząc pierwsze, małe sukcesy, a dzięki Krzyśkowi (gitara solowa), który dołączył pod koniec 2009 roku, zespół stworzył spójną i harmonijną całość.

4. FROSTBITE

frostbiteFrostbite – wybuchowa mieszanka osobowości, a co za tym idzie i stylów muzycznych prezentowanych na demkach. Znajdziesz tu wszystko, od nostalgicznej acz chwytliwej gitary, poprzez funkująco - klangujący bas, mordercze sianokosy perkusji ale i kojące zawodzenie wokalu. Nie powiemy Ci jaki gatunek muzyczny prezentujemy. Odpalaj kawałki, przychodź na koncerty i bądź sobą, bo tak jak my nie mówimy Ci jak masz żyć i co masz robić, to Ty nie mów nam jaki styl gramy (bo to chyba najmniej istotne). Pochodzimy ze wschodnich stron Polski – Biała Podlaska, a co za tym idzie naszym łupem padały w większości okoliczne miasta (Lublin, Siedlce, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Krasnystaw, Piaseczno), ale nie tylko. Przez 10 długich lat grania udało nam się zagrać na kilku większych imprezach z dala od rodzinnych stron (Szczecin, Łódź, Rzeszów, Poznań, Stalowa Wola). Nie będziemy chwalić się z kim graliśmy bo jesteśmy skromni, ale wyjawimy, że zdołaliśmy już nagrać 6 demówek: "Dark Side" (2003), "First Bite" (2004), "A Taste Of Things To Come" (2005), "Frostbite" (2007), „The Point of No Return” (2009), a najświeższy materiał pt. 'SHARDS' wyszedł w styczniu 2012 roku (całość na profilu). W planach mamy mnóstwo koncertów i masę pozytywnej energii, także nie przegap okazji gdy będziemy w Twoim mieście, a do tego czasu odpalaj kawałki i gdy tylko przyjdzie Ci na to ochota, dziel się wrażeniami odnośnie naszej muzy.

5. ŁAGODNA PIANKA

lagodnapiankaŁagodna Pianka. Stworzona jesienią 2009 roku przez czterech panów pochodzących z malowniczej ziemi sędziszowskiej. Nękana powodzią i okradana z czasu przez konieczność przetrwania, wyrusza na głębokie muzyczne wody rejestrując swoje dźwięki w studio wiosną 2011.

 

  

6. UPPERFIELD

upper fieldZespół powstał w 2006r gdzie czwórka przyjaciół spotyka się na szczecińskim podwórku muzycznym. Pomysł na założenie zespołu zrodził się z fascynacji angielskim graniem. Cecha charakterystyczna dla naszej muzyki jest otwartość na różne gatunki i próba stworzenia z odmiennych temperamentów muzycznych nowej jakości w naszej twórczości. Wśród muzycznych inspiracji dostrzec można elementy rocka , od progresji do bardziej melodyjnej wręcz "popowej" jego odsłony. Duża dawka elektronicznych brzmień to w wielkim uproszczeniu elementy składowe naszej twórczości.
2007- Nagroda publiczności w konkursie Vena Music Festiwal w Łodzi
2008- Udział w programie " Nowa Generacja" na TV4
2010- Wygrana w konkursie "Emigranci maja talent" w O2 Shepard`s bush w Londynie

 

7. VERMONES

vermonesJest to nowofalowy kwartet z Krakowa. Początkowo znani byli pod inną nazwą, pod którą wydali swoją pierwszą amatorską kompilację utworów. Już pod obowiązującym obecnie szyldem ukazała się druga kompilacja utworów w ich dorobku, czyli „SYNTHETIC LOVE SYMMETRY” EP, wydana w 2010r. – muzycy nakreślili na niej pewien kierunek muzycznego rozwoju oraz rozpoczęli pracę nad brzmieniem, która w 2011r. przyniosła oczekiwane rezultaty na całkiem dobrze przyjętej i przyzwoicie ocenianej w sieci, „HOW SOON IS NOW?” EP. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów (klubowych oraz plenerowych) w Polsce i zagranicą. W 2010r. zagrali na festiwalu GOODFEST (Praga & Karlovy Vary), w 2011r. brali udział w trasie RED BULL TOUR BUS, eliminacjach do JAROCIN FESTIVAL oraz OFF FESTIVAL. Ich muzyka zauważona została w polskich mediach, czego owocem stał się mini-koncert w radiowej CZWÓRCE. W 2012r. przeszli do finału konkursu LIKE A ROCKSTAR, organizowanego przez firmę LEE COOPER oraz zagrali w półfinale międzynarodowego festiwalu HARD ROCK RISING 2012 w Krakowie. W marcu br. w sieci pojawił się teledysk do utworu „Phantoms Of Disorder”, który wcześniej ukazał się jako część How Soon Is Now? EP. W tym roku zespół ponownie dołączył do trasy RED BULL TOUR BUS oraz będzie ich można zobaczyć na tegorocznym JAROCIN FESTIVAL. Być może możliwości usłyszenia Vermones tego lata na większych imprezach nie skończą się tylko na tym. O wszelkich nowościach informować będziemy na bieżąco.

 
 
 

Pod Diablakiem

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy