Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2019

Podsumowanie wyjątkowej edycji Ultramaratonu Babia Góra

8 czerwca 2019 r. odbył się jeden z najtrudniejszych górskich ultramaratów w Polsce, Grivel Ultramaraton Babia Góra. Tegoroczna edycja wydarzenia okazała się wyjątkowa, ponieważ najdłuższy dystans, Grivel Ultramaraton 6xBabia Góra ma w tym roku finishera! 6 razy na Babią Górę, za każdym razem innym szlakiem, w doskonałym czasie 15 godz. i 8 minut, wbiegł Roman Ficek– mieszkaniec Skawicy.

Czytaj więcej...

Podbabiogórskie Posiady - protokół

Protokół z posiedzenia Komisji oceniającej przegląd o charakterze konkursowym: Powiatowy Konkurs Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”, który odbył się 8 czerwca 2019 r. w Zawoi.

Czytaj więcej...

Skąpany w słońcu Piknik Rodzinny

Mama, mamusia, mateńka, mateczka, i tatuś, tatulek, tatuńcio, czyli Ci bez których nas by nie było, bez których nie bylibyśmy takimi jakimi jesteśmy – ich skarbami i wielką dumą, bo tak często o swoich dzieciach mówią i myślą rodzice. 26 maja przypada Dzień Matki, 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka, a 23 czerwca swoje święto mają Ojcowie. Jak zatem zgrabnie połączyć te wyjątkowe święta? A nic prostszego. Wystarczy zorganizować najbardziej familijną imprezę jaką jest Piknik Rodzinny. Mimo początkowych obaw czy pogoda nie spłata figla i impreza zamiast pod chmurką będzie musiała odbyć się w budynku, to wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy zamiast ołowianych i ciemnych chmur, na sobotnim niebie pojawiło się uśmiechnięte i promienne słońce.

Czytaj więcej...

Przed nami VI edycja Ultramaratonu Babia Góra

Ultramaraton Babia Góra po raz kolejny zgromadzi 8 czerwca 2019 r. miłośników biegów górskich, którzy zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Od kilku lat w drugi weekend czerwca liczne grono zawodników podejmuje biegowe wyzwania i próbuje pojawić się na szczycie Babiej Góry 1,2,3,4,5 lub 6 razy!

Czytaj więcej...

Aplikacja mobilna "Tajemnice wokół Babiej Góry"

Wokół Babiej Góry zaklętych jest mnóstwo baśni i legend, a także pięknych tradycji, które stanowią spuściznę naszych przodków. „Tajemnice wokół Babiej Góry” to projekt, który pozwoli odkryć wiele zagadek i poczuć się bliżej zaskakującej, ale i niezwykle fascynującej Królowej Beskidów.

Czytaj więcej...

Niedzielne spacery przyrodnicze

Odkrywanie tajemnic związanych ze światem babiogórskich roślin i zwierząt, czas spędzony w gronie rodziny i znajomych oraz dobra zabawa - to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się wziąć udział w najbliższych spacerach przyrodniczych!

Czytaj więcej...

50. rocznica katastrofy lotniczej w paśmie Polic

Mieszkańcy gminy Zawoja, mimo upływu pół wieku, wciąż pamiętają o tragedii, która rozegrała się 2 kwietnia (w Wielką Środę) 1969 roku, na północnym stoku Polic. Trwały wówczas przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Ludzie planowali wspólne spotkania w gronie najbliższych.

Czytaj więcej...

Program „Ewa Gotuje”… z Zawoi

Ewa Wachowicz regularnie gromadzi widzów przed telewizorami, dzieląc się z nimi tym co najlepsze – smacznymi potrawami na każdą okazję. Serdecznie zapraszamy do oglądania kolejnych odcinków programu „Ewa gotuje”, które nagrane zostały w Zawoi. 

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy majówkę pod Babią Górą!

Przed nami czas odpoczynku, miłych spotkań z bliskimi, dobrej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Zaczynamy długi weekend!

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2019”

25 kwietnia br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Centrum odbyły się  gminne eliminacje Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2019”, w których uczestniczyli uczniowie    z naszych szkół gimnazjalnych. Konkurs „Leonardo” organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich od 1997 roku.

Czytaj więcej...

Talenty Małopolski 2019

25 kwietnia 2019 r. w Zawoi odbyły się eliminacje powiatu suskiego do XXXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2019”.

Czytaj więcej...

Babia Góra Trails - rozpoczynamy sezon rowerowy

Wygląda na to, że wiosna zagościła już u nas na dobre. To idealny moment na to, aby oficjalnie rozpocząć sezon rowerowy. Od 20 kwietnia 2019 r. zapraszamy na ścieżki górskie Babia Góra Trails, które obecnie porządkowane są dla fanów rowerowego szaleństwa.

Czytaj więcej...

Festiwal Biegów Alpejskich - wydarzenie dla prawdziwych wojowników!

Festiwal Biegów Alpejskich odbędzie się w Zawoi tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, które co roku przyciąga miłośników biegów alpejskich. Biegi są krótkie lub bardzo krótkie, ale i niezwykle trudne, ponieważ trasa prowadzi tylko pod górę. Na zawodników czeka pod Babią Górą w sumie 13 biegów! Dystans łączny pod górę wynosi 40 km, ale należy pamiętać, że na start kolejnego biegu trzeba zbiegnąć na dół. W pionie wygląda to jeszcze poważniej, bo suma przewyższenia w górę wszystkich biegów łącznie wynosi +6200 m!

Czytaj więcej...

Premiera teledysku zespołu POTOCK! (video)

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale i łączy ludzi, którzy swoje pasje potrafią przemienić w najprawdziwsze złoto. Takim złotem z pewnością jest zespół POTOCK, który bez rzeczonej miłości z pewnością nigdy by nie powstał. Prężny rozwój i ciężka praca sprawiły, że już teraz mogą pochwalić się nie tylko płytą, ale i pierwszym teledyskiem. 

Czytaj więcej...

Emocje i rekordy podczas XIV Polar Sport Skitour im. Basi German

Walka do samego końca i zwycięstwo dosłownie o włos. Słowak Jakub Śiarnik, jeden z czołowych zawodników Pucharu Świata, zwyciężył w XIV Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Najszybszą z pań na blisko 12-kilometrowej trasie okazała się Aleksandra Chruściel. – 200 osób na starcie! Czegoś takiego jeszcze nie było – cieszył się Piotr Krygowski z Polar Sportu, organizator imprezy.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy