Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Dzień Głośnego Czytania w Skawicy

Dzień Głośnego Czytania w Skawicy

Któż nie lubi zatapiać się w świat namalowany słowami przez autora na kartach literatury. Poznawać losy bohaterów, tworzyć w głowie ich obrazy, wyobrażać sobie świat przedstawiony, rozmyślać nad postępowaniem postaci, poznawać ich marzenia, przygody… czasem dopisywać dalsze losy i myśleć… Co by było kiedy?

Już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wraz z nauczycielami miło spędzali czas na wspólnym zatracaniu się w przygodach małych i dużych bohaterów, tych realnych i tych z gatunku fantasy.

Tym razem czytaliśmy książki, które zakupione zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytaliśmy wszyscy, od grupy przedszkolaków, przez uczniów szkoły podstawowej, a na gimnazjalistach skończywszy. Najmłodsze dzieci poznały opowiadanie „Drużyna nieprzezywaczy”. Wśród powieści, które głośno prezentowano znalazły się m. im. „Kolorowy szalik” B. Kosmowskiej, „Cudowny chłopak” autorstwa R. J. Palacio – wzruszająca powieść o chłopcu, który mimo choroby, mierzy się z własnymi lękami i idzie do szkoły. Niby nic niezwykłego a jednak. A co go tam spotyka? Musicie przeczytać sami. Kolejnym tytułem zaproponowanym dla uczniów w ramach głośnego czytania była powieść „Klątwa dziewiątych urodzin” M. Szczygielskiego. Jest to opowieść o Mai, która musi odszukać … cegły, tak, cegły, która pojawiła się w Warszawie aż ze Szczecina. Klasom czwartym zaproponowano „Nowe przygody skarpetek” J. Bednarek, w której to książce bohaterkami są tytułowe Skarpety – różne, bo i małe, i duże, i odważne, i te mniej. Przeżywając swe przygody, uczą.

Bardzo cieszy nas, że akcja wspólnego poznawania literatury zainteresowała uczniów, którzy chętnie włączyli się w czytanie, a potem wybrali się do biblioteki, by wypożyczyć książki i poznać dalsze losy bohaterów, których mieli okazję poznać podczas wspólnego czytania.

Magdalena Słapa
(Zespół Szkolno – Przedszkolny w Skawicy)

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy