Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Nasi mieszkańcy w V Edycji Red Bull 111 Megawatt 2018

Nasi mieszkańcy w V Edycji Red Bull 111 Megawatt 2018

Red Bull 111 Megawatt 2018 to największe w Środkowej Europie zawody motocyklowego hard enduro, w którym rywalizowali amatorzy i światowa czołówka dyscypliny. Impreza zgromadziła 35 tysięcy kibiców i prawie 1000 motocyklistów z całego świata (m .in. Chile Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Polski). Zawody odbywały się w dniach 8-9 września 2018 na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Kleszczowie.

W sobotę zawodnicy startowali w kolejności według numerów startowych mając do przejechania każdy odcinek dwa razy. O wejściu do Wyścigu Finałowego decydowała suma lepszych czasów z każdego odcinka kwalifikacyjnego. Udział w finale zapewniło sobie 500 zawodników, którzy w Wyścigu Finałowym mieli do przejechania trzy okrążenia, każde po około 30 km, musieli uporać się z trudnymi piaszczystymi podjazdami, które z każdą minutą stawały się coraz bardziej rozkopane, pokonać podkopane rury, przedostać się po rozłożonych drewnianych belkach, oponach. Spore ilości energii pochłaniał odcinek pełen głazów. Był to nie lada wyczyn, ale zawodnicy chcieli dojechać do mety jak najlepiej.

Kilku zapalonych motocrossowców naszego powiatu zapragnęło zmierzyć się z najlepszymi, takimi jak: Jonny Walker, Young Wade, Watson Nathan, Bolt William, Lettenbichler Manuel, Tadeusz Błażusiak, Łukasz Kurowski. Z naszego powiatu startowali: Waldemar Solowski – Zawoja, Tomasz Pacyga – Skawica, Łukasz Papierz – Białka, Michał Fujak – Maków Podhalański, Paweł Antosiak – Żarnówka, Waldemar Mrożek – Sidzina, Jan Maj – Sidzina. Wyniki były zadawalające dla wszystkich, bo szczęśliwie zaliczyli wszystkie trasy. Najlepsze wyniki naszych przedstawicieli w sobotnich kwalifikacjach na torze: 34 miejsce Tomasz Pacyga, 98 Michał Fujak, 114 Łukasz Papierz, 223 Waldemar Solowski, 227 Paweł Antosiak, 426 Waldemar Mrożek, 718 Jan Maj.

W niedzielnym finale ciężka 4-godzinna jazda przyniosła kolejne dobre wyniki naszym zawodnikom: 37 miejsce Tomasz Pacyga, 74 Michał Fujak, 86 Łukasz Papierz, 149 Paweł Antosiak, 384 Waldemar Solowski.

Wielkie gratulacje całej ekipie!!! Dostarczacie swoim fanom niezapomnianych emocji, jesteście naszą ostoją i promocją powiatu oraz gmin. Życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach na torze, ciągłego rozwoju i masy świetnych wyników!! Niech spełniają się Wasze marzenia!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fascynujących filmików z finałowego wyścigu zawodów na stronie Red Bull 111 Megawatt 2018.
M.G.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy