Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Razem możemy więcej - podsumowanie Festynu parafialnego w Skawicy

Razem możemy więcej - podsumowanie Festynu parafialnego w Skawicy

Razem możemy więcej – to nie tylko słowa, to idealne podsumowanie niedzielnego festynu parafialnego, podczas którego odbyła się akcja charytatywna na rzecz Leny Trybały (Bartniczak). Wspólnie spędzony czas, świetna zabawa, mnóstwo uśmiechów i dobrych czynów - skawickie spotkanie na Placu św. Jana Pawła II z pewnością można zaliczyć do udanych.

 Tym, którzy niedzielne popołudnie i wieczór postanowili spędzić bawiąc się na festynie parafialnym w Skawicy nie przeszkadzały niekorzystne prognozy pogody. Zostało im to wynagrodzone, gdyż na samym początku zabawy deszczowe chmury ustąpiły miejsca dziecięcym uśmiechom, muzyce i atrakcjom, które zostały przygotowane dla uczestników.   

Festyn parafialny rozpoczął koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Skawicy. Był to dobry wstęp do późniejszego koncertu grupy Talitha Kum, która rozgrzewała publiczność i zachęcała do wspólnego śpiewu.

Zabawa przeplatana była dodatkowo konkursami dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi, za pomocą rysunków, mieli okazję przedstawić swoją parafię. Dzieci jak zwykle zaskakiwały swoją kreatywnością i zdolnościami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami zakupionymi dzięki firmie Sużyw. Dzieci mogły również skorzystać z takich atrakcji jak np. malowanie twarzy.

Z kolei dorośli mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat papieża Jana Pawła II. Okazało się, że znali oni odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania, a ich wiedza została nagrodzona książkami, albumami, voucherami na zabiegi fryzjerskie, a także innymi nagrodami rzeczowymi. Po emocjonujących konkurencjach przyszedł również czas na tańce integracyjne i wspólne śpiewy. Całość została zakończona apelem jasnogórskim.  

Podczas zabawy przybyli goście raczyli się wypiekami przygotowanymi przez panie ze stowarzyszenia „Nasza Skawica”, a także innymi smakołykami, które przyniosła ze sobą Rada Sołecka. Choć tych pyszności można było próbować zupełnie za darmo to mieszkańcy Skawicy oraz goście chętnie dzielili się swoimi pieniędzmi w ramach wolnych datków. Wszystkie zebrane pieniądze zostały bowiem przeznaczone na rzecz Leny Trybały (Bartniczak)


Lena, mieszkanka Skawicy, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, za sprawą którego ma ogromne trudności z poruszaniem się. Właściwie robi to wyłącznie z pomocą drugiej osoby lub na wózku. Nie jest nawet w stanie sama wyjść z domu. Przez lata brakowało jej odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacji. Dziś, mając 31 lat, stanęła przed wielką szansą na normalne życie i spełnianie kolejnych marzeń. Dlaczego walczy? Za namową męża Marka pojechała na konsultację do doktora Paley’a. Tam okazało się, że ma szansę na to, aby odzyskać sprawność i stać się niezależną. Lena została zakwalifikowana na operację w Instytucie dr. Paley’a. Właściwie będzie to seria czterech zabiegów, łącznie z wymianą biodra i prostowaniem nóg. Coś tak odległego w końcu stało się możliwe! Nie uda się tego jednak dokonać bez odpowiedniej kwoty. Operacje zostały wycenione na ponad 700 000 zł. 

Podczas festynu parafialnego zebrano na ten cel 6790,40 zł i 20,05 euro.Tyle wrzucili do puszek zarówno smakosze ciast jak i osoby, które spotykały podczas wydarzenia wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Skawicy. Pieniądze zostały przeliczone i przekazane Lenie po zakończeniu spotkania. 

Choć to dopiero początek drogi, którą Lena musi pokonać, aby móc normalnie się poruszać to gorąco wierzymy, że wspólnie z ludźmi o wielkich sercach jest w stanie dotrzeć do celu. 
Więcej o Lenie oraz o tym, w jaki sposób można jej pomóc znajduje się na stronach:
http://zawoja.pl/aktualnosci/aktualnosci-2018/1334-festyn-parafialny-w-skawicy-bawimy-sie-i-pomagamy
https://www.siepomaga.pl/lena-bartniczak

Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie organizatorzy, sponsorzy i osoby gotowe pomagać tym, którzy tego potrzebują:
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy; 
Rada Sołecka Skawica Centrum;
Rada Sołecka Skawica Sucha Góra;
Stowarzyszenie „Nasza Skawica”;
Babiogórskie Centrum Kultury; 
Firma „Sużyw”;
Piekarnia „Łysoń”;
Firma Animatio;
Sklep Gabriela ze Skawicy;
Jadwiga Dyrcz Fryzjerstwo z Zawoi;
Firma Event Solutions Center z Krakowa;
Firma Stage Support z Krakowa;
Zespół Talitha Kum;
Orkiestra Dęta ze Skawicy;
Kapela spod Babiej Góry;
Zespół charytatywny;
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Skawicy.

 

Dziękujemy!

 


Fot. Adam Brańka

 


 

 

 

 

 

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy