Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Widowisko plenerowe "Pamiętnik Babiej Góry"

Widowisko plenerowe "Pamiętnik Babiej Góry"

Serdecznie zapraszamy w sobotę (25.08) o godz. 19:30 oraz w niedzielę (26.08) o godz. 19:00 na widowisko plenerowe z muzyką na żywo przy byłym DW “Górnik” w Zawoi Mosorne! Pod czujnym okiem reżysera - Arkadiusza Ziętka, pracującego przy spektaklach angażujących społeczności, od tygodni odbywają się warsztaty i próby. Przygotowują one aktorów-amatorów z Zawoi i Skawicy, z różnych grup wiekowych - od dzieci po seniorów, do gry na scenie plenerowej z Babią Górą w tle.

Nie bez przyczyny podkreślony został aspekt międzykulturowy i międzypokoleniowy, ponieważ bazą pod scenariusz były wspólne historie i anegdoty, przekazywane z pokolenia na pokolenie, związane z kulturą babiogórską i tutejszym folklorem. W trakcie dwóch pokazów zaprezentowana zostanie historia łącząca tradycje babiogórskie ze współczesnym obliczem zawojskich terenów. Historia miejscowości, osób z pogranicza jawy i snu, będzie przeplatała się z tym, co widoczne jest w Zawoi dziś - fascynacją sportami ekstremalnymi, takimi jak rowery górskie czy wspinaczka. Całość, zespoloną w mistyczną balladę, dopełnią utwory góralskie na nowo zaaranżowane przez zespół rockowy Body Mind Relation przy współpracy z dziewczynami z zespołu Juzyna.

Spektakl współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa. Patronat medialny objęli: Małopolska Kronika Beskidzka, Radio Kraków, TVS Silesia oraz media lokalne: powiatsuski24.pl.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy