Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Dla każdego coś dobrego - czas na emocjonujący weekend pod Babią Górą

Dla każdego coś dobrego - czas na emocjonujący weekend pod Babią Górą

Po co czekać do piątkowego wieczoru, kiedy weekend można zacząć już w czwartek! Przed nami czas wielkich sportowych emocji, dobrej zabawy, niesamowitej muzyki, pięknych obrazów i fotografii. Zaczynamy kolejny wakacyjny weekend pod Babią Górą!

W czwartkowy wieczór rozpoczynamy Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. To festiwal, który promuje dziedzictwo kulturowe z całego świata. Już po raz piąty do Myślenic zjadą artyści z różnych zakątków świata po to, aby pokazać piękno swojej muzyki, tańca i tradycji. W tym roku, dzięki współpracy Babiogórskiego Centrum Kultury z organizatorami festiwalu, wielu wspomnianych artystów zaprezentuje się również w Zawoi, która jest miejscowością partnerską całego wydarzenia. To będzie niezwykle barwne spotkanie! Szczegóły dotyczące koncertów można znaleźć na poniższym plakacie. 

 

Gwiazda Południa

Czwartek to także początek serii wydarzeń organizowanych w ramach Gwiazdy Południa, która stanowi prawdziwą gratkę dla fanów rowerowych zmagań. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest Cezary Zamana – kolarski mistrz Polski oraz zwycięzca Tour de Pologne. 

Gwiazda Południa oznacza dla Zawodników tylko jedno – ogromne emocje sportowe emocje na trasach trzech gmin: Stryszawy, Makowa Podhalańskiego oraz Zawoi. Zawoja będzie dla zawodników finałowym etapem czterodniowych zmagań. Co czeka nas 15 lipca w Zawoi? Przede wszystkim dystanse: Pro (45 km), ½ Pro (32 km)oraz wspaniała zabawa dla najmłodszych.Gwiazda Południa to w końcu wydarzenie, które uwielbiają nie tylko dorośli, ale i młodzi miłośnicy rowerowego szaleństwa. W jakich zmaganiach będą mogły wziąć udział dzieci? Szczegóły można znaleźć na www.zawoja.pl

Program Gwiazdy Południa – Zawoja – 15.07.2018 r. 

· Godz. 9.00 – zapisy na dziecięce zawody

· Godz. 10.00 – start maratonu dla obu dystansów

· Godz. 10.10 – start dziecięcych zawodów

· Godz. 13.00 – wręczenie nagród dla dzieci

 

 

Wernisaż wystawy fotograficznej Marty Hajdy

W piątek 13 lipca zapraszamy natomiast na wernisaż wystawy fotografii Marty Hajdy, który rozpocznie się o godzinie 18:00 w siedzibie Babiogórskiego Parku Narodowego. Poza babiogórskimi fotografiami, uroczystym otwarciem wystawy, sesją zdjęciową w ogrodzie pełnym nastrojowych lampek oraz konkursem z narodami czeka nas również prelekcja na temat Babiogórskiego Parku Narodowego oraz spotkanie z poezją Aliny Koziny – artystki ze Skawicy Suchej Góry. Będzie również czas na regionalny poczęstunek i wiele budujących rozmów o pięknie Babiej Góry. Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2018 r. 

 

Wernisaż obrazów Emilii Gąsienicy-Setlak

Wernisaż czeka nas również w niedzielę 15 sierpnia, kiedy to zapraszamy wszystkich na spotkanie ze sztuką autorstwa Emilii Gąsienicy-Setlak. Wernisaż niezwykłych obrazów artystki rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hotelu Beskidzki Raj.

 

 

X Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Niedziela to też dobry moment, aby wziąć udział w X Beskidzkim Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W ramach tego wydarzenia zapraszamy szczególnie na koncert odbywający się w Kościele św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop. Rozpocznie się on o godzinie 17:00. 

 

Serdecznie zapraszamy! 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy