Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018TVP3 Kraków i Gmina Zawoja - wspólnie dla Krystiana

TVP3 Kraków i Gmina Zawoja - wspólnie dla Krystiana

To już kolejne spotkanie u stóp Babiej Góry, podczas którego pracownicy TVP3 Kraków oraz mieszkańcy Gminy Zawoja wspólnie starają się pomagać tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Mecz charytatywny „Gramy dla Krystiana” zgromadził na stadionie w Zawoi Centrum ludzi o wielkich sercach, dzięki którym udało się zebrać ponad 17 tys. złotych. 

Niedzielne spotkanie na stadionie w Zawoi Centrum z pewnością należy zaliczyć do wyjątkowych. Niezwykli goście, mnóstwo sportowych emocji, dobra zabawa i coś bez czego to spotkanie z pewnością by się nie odbyło, a więc wewnętrzna potrzeba niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują – tak można określić to, co działo się w trakcie tego popołudnia. 

Zawojskie mecze rozgrywane pomiędzy zawodnikami TVP3 Kraków a Gminą Zawoja stają się już tradycją. Wspólna gra to jednak tylko pretekst ku temu, aby razem z mieszkańcami gminy oraz gośćmi dać od siebie coś więcej. Tak było i w tym roku. Podczas meczu charytatywnego uczestnicy spotkania mieli okazję do tego, aby wesprzeć 11-letniego Krystiana Marka ze Skawicy, zmagającego się z białaczką. Wsparcie okazało m.in. Bractwo Zbójników spod Babiej Góry oraz Wolontariusze z Babiogórskiego Centrum Kultury, którzy zbierali datki do puszek. Na ten cel przeznaczono również środki zebrane ze sprzedaży ciast i napojów. 

Wielką atrakcją okazała się również licytacja, podczas której można było wywalczyć prawdziwe skarby. Dwa weekendy w samochodzie marzeń z pełnym zbiornikiem paliwa, loty śmigłowcami, lot paralotnią, przejazd kolejką na Kasprowy Wierch, vouchery na przeróżne atrakcje, szachy, wieczne pióra, bony upominkowe – pula nagród, które można było wylicytować wydawała się nie mieć końca. Szczęśliwcy o wielkich sercach wychodzili zatem ze stadionu z różnorakimi podarkami lub świadomością, iż niebawem czeka ich przygoda życia – w najnowszym samochodzie Mitsubishi czy Ssangyong lub wysoko w przestworzach. 

To spotkanie nie miałoby jednak miejsca, gdyby nie zaangażowanie pracowników TVP3 Kraków, którzy postanowili zaprezentować się w Zawoi w roli piłkarzy. Wspólnie z przedstawicielami Gminy Zawoja, na czele których stał wójt, stoczyli oni zacięty mecz. Mimo iż pierwszego gola zdobyli gospodarze to w rezultacie goście okazali się być lepsi i pokonali Gminę Zawoja 5:3. Wynik meczu nie miał tu jednak większego znaczenia. Najważniejsza był wspólny cel – pomoc Krystianowi, dla którego zebrano 17137,13 zł. 

Nie byłoby to jednak możliwe bez sponsorów, którzy na poczet meczu i licytacji przekazali wspaniałe upominki, bony czy vouchery. To również zasługa tych, którzy to niedzielne popołudnie, 8 lipca br., postanowili spędzić na zawojskim stadionie i wesprzeć młodego, ale bardzo dzielnego mieszkańca Skawicy.

Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w to ważne wydarzenie. Nie odbyło by się ono gdyby nie:

- Mitsubishi Motors i firma RM Filipowicz
- Jan Głuc
- Waldemar Wiciarz Firma „RPM”
- Tomasz Semik – powiatsuski24.pl
- ZPUH „Żurek Jan”
- Polskie Koleje Linowe S.A.
- Gospodarstwo Pasieczne Ceremuga
- Elita Dance Center Mateusz Pochopień
- Pracownia Cacane Patchworki
- Pensjonat Beskid Zawoja
- Hotel Beskidzki Raj
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Budownictwa „ZAWOJA”
- Tabakowy Chodnik
- KOZICA Fundacja Biegów Górskich
- Efekt Grażyna Szeliga-Chowaniak
- PIEKARNIA – CIASTKARNIA „MIJAX” Henryk Bania 
- ZAKŁAD PRODUKCYJNY CIASTKARNIA – PIEKARNIA „URBAŃSCY”
- PIEKARNIA CUKIERNIA „IGNACY POLAŃSKI”
- CUKIERNIA BESKIDZKA Czesława Siwiec
- SUPERMARKET RAJSKI LEWIATAN
- PGKiB „Zawoja”
- Grupa Beskidzka GOPR Sekcja Babiogórska
- Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej
- Babiogórskie Centrum Sportu
- Babiogórski Park Narodowego
- Klub Odlotowych Mam
- Klub Orlika Wilki
- Orkiestra Babiogórska
- Bractwo Zbójników spod Babiej Góry
- Babiogórskie Centrum Kultury i Wolontariatu Kultury (działające przy BCK)
- OSP Zawoja Centrum

Dziękujemy także wszystkim, którzy odpowiedzieli za zaproszenie, przybyli na mecz, wzięli udział w licytacji i przekazali ofiary do puszek na leczenie KRYSTIANA.

fot. Sucha24.pl

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy