Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Stulecie OSP Zawoja Centrum

Stulecie OSP Zawoja Centrum

Ubiegły weekend w Zawoi należał do strażaków. 2 czerwca 2018 r. na Skwerku w Zawoi Centrum (plac przed budynkiem poczty) odbyły się Powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone ze 100-leciem powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawoi Centrum.

Obchody rozpoczęły się od przemarszu oddziałów strażaków spod budynku OSP Zawoja Centrum na Skwerek. Mszę Świętą z okazji 100-lecia OSP Zawoja Centrum odprawili Kapelan Małopolskich strażaków, kpt. ks. mgr Władysław Kulig, oraz Proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Zawoi Centrum, ks. Ryszard Więcek. Podczas uroczystości poświęcono i przekazano nowy samochód zawojskim strażakom oraz wręczono odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania zasłużonym druhom. Po zakończeniu wszyscy udali się na stadion sportowy, na którym odbyła się dalsza, „nieoficjalna” część imprezy.

Strażacy z OSP Zawoja Centrum przygotowali wszystkim dorosłym i dzieciom wspaniałą zabawę. Szczególnie ci drudzy mogli liczyć na mnogość atrakcji. Organizatorzy połączyli swoje święto 100-lecia OSP z Dniem Dziecka. Najmłodsi mogli wejść do samochodów strażackich i poczuć się jak prawdziwi druhowie. Warsztaty, dmuchańce, animacje dla dzieci i malowanie twarzy – to wszystko czekało na najmłodszych. Stadion odwiedził nawet Garfield, który bawił się z dziećmi. Pociechy mogły skorzystać również z toru przeszkód lub po prostu pograć w piłkę.

Nie tylko młodzi mogli liczyć na wspaniałą zabawę. Jubilaci przygotowali dla wszystkich gości ciepłe posiłki i napoje. Na scenie wystąpili: dzieci uczące się gry na instrumentach w Babiogórskim Centrum Kultury, zespół regionalny Cieślica i gwiazda wieczoru, zespół „Zwyk”.

Dziękujemy wszystkim strażakom za ich trud ratowania ludzkiego życia i mienia, często poświęcając przy tym swoje zdrowie i czas. Życzymy im wszystkiego dobrego w dalszej służbie drugiemu człowiekowi.

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy