Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018„Bajkowe Melodie – Na morza dnie” - za nami niezwykłe muzyczne spotkanie

„Bajkowe Melodie – Na morza dnie” - za nami niezwykłe muzyczne spotkanie

Ostatnio Babiogórskie Centrum Kultury zamieniło się w dno morza, w którym „kipiało” od pięknej muzyki i wspaniałej zabawy. We wtorek, 15 maja, gościliśmy „Morskich przybyszów”, którzy opowiedzieli dzieciom o tym, jak ważna jest ochrona przyrody. 

Spektakl muzyczno-ekologiczny pt. „Bajkowe Melodie – Na morza dnie”, zorganizowany przez Fundację Bielecki Art., to pełne atrakcji dla najmłodszych przedstawienie. Posejdon (w tej roli Martin Fitch) oraz Syrenka (Agnieszka Koziarowska) zaprosili nas do swojego podmorskiego świata. Byli przerażeni zanieczyszczeniem środowiska, które spowodowała ludzka bezmyślność. Zauważyli, że dzieci również nie popierają śmiecenia. Podczas około godzinnej inscenizacji, za pomocą dialogu i śpiewu, przekazali dzieciom z naszej gminy wiedzę z zakresu ekologii, przede wszystkim kładąc nacisk na środowisko morskie. 

Wraz z Posejdonem i Syrenką przyjechała do nas Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Zagrali oni ulubione piosenki z bajek, między innymi „Mam tę moc”, „Na morza dnie”, „Krąg życia”, czy też „Kolorowy wiatr”. Grupa około trzydziestu muzyków dała nam okazję do tańca i wspólnego śpiewu.

Spektakl odbył się dwa razy (o godzinie 9:00 oraz 11:00). Cieszył się on dużym zainteresowaniem dzieci ze szkół i przedszkoli naszej gminy. Przez salę przewinęło się ponad 250 uczestników. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki edukacyjne z zagadkami.


Więcej o spektaklu i jego twórcach: 

Zapraszamy na tegoroczną edycję naszego popularnego projektu pod nazwą „Bajkowe Melodie - Na morza dnie”. To edukacyjny spektakl muzyczno - ekologiczny pełen atrakcji dla najmłodszych widzów. Główni bohaterowie przedstawienia - Posejdon i Syrenka - przekażą uczestnikom naszych koncertów wiedzę z zakresu ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki środowiska morskiego. Wykorzystają do tego popularne melodie i piosenki, znane wszystkim dzieciom, takie jak „Wspaniały Świat”, „Na morza dnie”, „Krąg życia” czy „Moja planeta”. Nowe aranżacje tych utworów zaprezentują soliści Agnieszka Koziarowska i Martin Fitch w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcjąSebastiana Perłowskiego. Dla wszystkich widzów przygotowaliśmy specjalne książeczki z zagadkami i wskazówkami dotyczącymi ekologicznego zachowania.

W 2018 roku koncerty odbędą się w następujących miastach:

07.05 - Chrzanów
08.05 - Niepołomice
09.05 - Kalwaria Zebrzydowska 
10.05 - Tuchów
14.05 - Olkusz
15.05 - Zawoja 
16.05 - Andrychów 
17.05 - Myślenice 
18.05 - Nowy Sącz

Ponadto w ramach tego projektu uruchomiliśmy nową stronę internetowąwww.bajkowemelodie.pl, na której znajdują się gry oraz quizy o tematyce ekologicznej i muzycznej. Dodatkowo użytkownicy smartfonów mogą pobraćna swoje urządzenia przygotowane specjalne z myślą o tym projekcie gry „Sprzątanie morza” oraz „Sprzątanie Lasu”.

Edukacyjny spektakl muzyczno - ekologiczny "Bajkowe Melodie - Na morza dnie” organizuje w województwie Małopolskim w latach 2017- 2018 Fundacja Bielecki Art.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Sponsorem projektu jest firma Super Krak SA. Partnerami tego multimedialnego przedsięwzięcia są Park Wodny w Krakowie S.A. oraz All Muses sp. z o.o.

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy