Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Majówka pod Babią Górą

Majówka pod Babią Górą

Na ten weekend wielu czeka z niecierpliwością. To idealny moment ku temu, aby odpocząć, aktywnie spędzić czas z bliskimi czy też dać się ponieść… kulturze. Uwaga, uwaga! Startuje majówka pod Babią Górą!

 

Ten niezwykle długi weekend rozpoczniemy od animacji zatytułowanych „Bocian goni żaby”, które przygotowane będą specjalnie dla najmłodszych. Wszystkie dzieci zapraszamy 28 kwietnia br. do sali Babiogórskiego Centrum Kultury, gdzie czekać na nich będzie mnóstwo atrakcji.  Za tymi wiosennymi harcami stoi Klub Aktywnych Mam, który rozpocznie wspólną zabawę już o godzinie 10. 

To jednak nie koniec atrakcji dla dzieci. 1 maja czekać na nie będzie także wyjątkowy spektakl interaktywny „Balonowe podróże”. Od godziny 16 skwerek w Zawoi Centrum wypełni się muzyką, konkurencjami dla najmłodszych, zadaniami ruchowymi i emocjonującymi quizami. Teatr Ruchu, który zawita do Zawoi zabierze wszystkich w magiczną podróż po Krainie Dobrej Zabawy. Co czeka nas w każdej z tych Krain? O tym przekonamy się już we wtorek. W razie niepogody zabawa przeniesiona będzie do sali Babiogórskiego Centrum Kultury. 

Długi weekend spędzany pod Babią Górą to też dobry czas na poznanie kultury mieszkających tutaj górali. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnym muzykowaniu z udziałem zespołów regionalnych z Zawoi zapraszamy 2 maja o godzinie 15:30 na plac obok Informacji Turystycznej w Zawoi Wilcznej. Ten „Dzień z kulturą babiogórską” będzie pełen góralskiej muzyki. 

Jak wygląda taniec zwany „obyrtką”? O czym śpiewają górale pod Babią Górą? Z czego składają się babiogórskie stroje? Środowe spotkanie z góralami z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości! 

W czwartek zapraszamy natomiast na uroczyste obchody Święta Narodowego 3 Maja, które odbędą się w Skawicy na placu św. Jana Pawła II pod pomnikiem Pamięci Pokoleń. Częścią tych uroczystości będzie koncert Orkiestry Dętej ze Skawicy, a także niezwykły występ artystyczny, jaki na tę okazję przygotowała młodzież z tamtejszego Zespołu Szkół.

W nadchodzącym czasie zachęcamy również do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez lokalne karczmy, restauracje i kawiarnie. Z pewnością nie zabraknie tam dobrej zabawy, tanecznej muzyki i pysznego jedzenia. 

 

 

Pod Diablakiem

NOWY NUMER
JUŻ W SPRZEDAŻY
WIOSNA 2019

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy