Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

Nasi mieszkańcy w V Edycji Red Bull 111 Megawatt 2018

Red Bull 111 Megawatt 2018 to największe w Środkowej Europie zawody motocyklowego hard enduro, w którym rywalizowali amatorzy i światowa czołówka dyscypliny. Impreza zgromadziła 35 tysięcy kibiców i prawie 1000 motocyklistów z całego świata (m .in. Chile Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Polski). Zawody odbywały się w dniach 8-9 września 2018 na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Kleszczowie.

Czytaj więcej...

I Bennale im. Antoniego Mazura rozstrzygnięto!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu rzeźby babiogórskiej. Rozdanie nagród nastąpi w czasie wernisażu 28 września o godz. 16.00 w Galerii na Ucieche w Zawoi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej...

Przeszłość w Lokalnych Nazwach Geograficznych

Skąd wzięła się nazwa wsi Skawica lub wsi Zawoja? Czy o szczycie Polica nie powinniśmy raczej mówić Police? I co może oznaczać słowo Kiczora? W gronie mieszkańców i miłośników gminy Zawoja nie brakuje pytań o przysiółki, w których spędzają czas, szczyty patrzące na nich z góry czy inne charakterystyczne miejsca pod Babią Górą. Teraz wiele z tych zagadek zostanie rozwiązanych. Wszystko dzięki inicjatywie Skawickich Geografów!

Czytaj więcej...

Pamiętnik Babiej Góry

Godziny rozmów z mieszkańcami Zawoi, setki stron przeczytanych legend i opowieści babiogórskich, 2 tygodnie prób, ponad 40 zaangażowanych osób, muzyka, słowo, uśmiech i współpraca – tak najkrócej można opisać przygotowania do widowiska PAMIĘTNIK BABIEJ GÓRY. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów. Widowisko przyciągnęło tłumy odbiorców, których teatralna opowieść o Babiej Górze, legendach i ludziach z nią związanych wprost zachwyciła.

Czytaj więcej...

Razem możemy więcej - podsumowanie Festynu parafialnego w Skawicy

Razem możemy więcej – to nie tylko słowa, to idealne podsumowanie niedzielnego festynu parafialnego, podczas którego odbyła się akcja charytatywna na rzecz Leny Trybały (Bartniczak). Wspólnie spędzony czas, świetna zabawa, mnóstwo uśmiechów i dobrych czynów - skawickie spotkanie na Placu św. Jana Pawła II z pewnością można zaliczyć do udanych.

Czytaj więcej...

InCampo - dołącz do grona gospodarzy

Wystarczy się rozejrzeć i powędrować wzrokiem po okolicy, w której mieszkamy. Wokół pełno jest miejsc idealnych ku temu, aby rozbić namiot - ale czy aby na pewno są one bezpieczne?  Pan Wojciech Groń wraz z kolegą opracowali nową koncepcję, dzięki której tanie podróżowanie stanie się jeszcze łatwiejsze i przede wszystkim obarczone mniejszym ryzykiem.

Czytaj więcej...

Festyn parafialny w Skawicy – bawimy się i pomagamy!

Niedzielne popołudnie w Skawicy będzie czasem rodzinnej zabawy. Wszystko za sprawą festynu parafialnego, licznych atrakcji dla najmłodszych i występów artystycznych. Zabawę rozpoczynamy o 17:00.

Czytaj więcej...

Widowisko plenerowe "Pamiętnik Babiej Góry"

Serdecznie zapraszamy w sobotę (25.08) o godz. 19:30 oraz w niedzielę (26.08) o godz. 19:00 na widowisko plenerowe z muzyką na żywo przy byłym DW “Górnik” w Zawoi Mosorne! Pod czujnym okiem reżysera - Arkadiusza Ziętka, pracującego przy spektaklach angażujących społeczności, od tygodni odbywają się warsztaty i próby. Przygotowują one aktorów-amatorów z Zawoi i Skawicy, z różnych grup wiekowych - od dzieci po seniorów, do gry na scenie plenerowej z Babią Górą w tle.

Czytaj więcej...

XX Gminne Dożynki w Skawicy

W czasach kiedy polska wieś i polskie społeczeństwo traci rolniczy charakter, warto i trzeba przypominać o ciężkiej, mozolnej pracy rolnika, o wartości ziemi, jej plonów i owoców. Dożynkowe święto oznajmia wdzięczność Opatrzności Bożej za zebrane plony ziemi, którymi ludzie dzielą się z sobą tak, aby nikomu nie zabrakło chleba. Dożynki w Skawicy przyciągnęły tłumy!

Czytaj więcej...

Babiogórcy w sercu i na zdjęciach - konkurs #mysombabiogorcy

Hale pełne owiec, barwne stroje górali, niesamowite widoki ze szczytów gór, niebanalne tradycje – kultura babiogórców pełna jest skojarzeń. Dla każdego człowieka może ona oznaczać coś zupełnie innego. Jedno jest jednak pewne – to sfera, która potrafi zachwycić, zawładnąć ludzkim sercem, a nawet i duszą!

Czytaj więcej...

7. Memoriał Wojtka Kozuba – Bieg na Babią Górę

Już po raz siódmy (6 października 2018 r.) górscy biegacze zbiorą się u podnóża Babiej Góry, żeby uczcić pamięć wybitnego polskiego Himalaisty Wojtka Kozuba, który zginął sześć lat temu schodząc z Mont Blanc zostawiając swoją dwudziestoletnią żonę i miesięczną córeczkę.

Czytaj więcej...

Dla każdego coś dobrego - czas na emocjonujący weekend pod Babią Górą

Po co czekać do piątkowego wieczoru, kiedy weekend można zacząć już w czwartek! Przed nami czas wielkich sportowych emocji, dobrej zabawy, niesamowitej muzyki, pięknych obrazów i fotografii. Zaczynamy kolejny wakacyjny weekend pod Babią Górą!

Czytaj więcej...

IV Wędrówka Szlakiem Zbójników w Skawicy

Drugi rok z rzędu słońce nam świeciło i pogoda sprzyjała. W sobotę 7 lipca uczestnicy licznie zgromadzili się przy Bacówce w Skawicy, gdzie Bractwo Zbójników spod Babiej Góry zorganizowało profesjonalny napad zbójnicki na Bacówkę.

Czytaj więcej...

TVP3 Kraków i Gmina Zawoja - wspólnie dla Krystiana

To już kolejne spotkanie u stóp Babiej Góry, podczas którego pracownicy TVP3 Kraków oraz mieszkańcy Gminy Zawoja wspólnie starają się pomagać tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Mecz charytatywny „Gramy dla Krystiana” zgromadził na stadionie w Zawoi Centrum ludzi o wielkich sercach, dzięki którym udało się zebrać ponad 17 tys. złotych. 

Czytaj więcej...

Weekend pełen atrakcji

Przed nami weekend pełen niespodzianek. Na mieszkańców gminy Zawoja i gości przybyłych pod Babią Górę czeka mnóstwo atrakcji. Co spotka nas na Chodniku Zbójnickim? Do których hitów z lat ’70, ’80 czy ’90 tańczy się najlepiej i kto zmierzy się ze sobą podczas wielkiego meczu charytatywnego? Sprawdźcie sami!

Czytaj więcej...

Strona 1 z 30

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy