Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

Zimowy Bieg Śnieżnej Pantery

Już w najbliższą sobotę do Zawoi zawitają fani zimowych biegów. 10 marca pod Babią Górą odbędzie się Bieg Śnieżnej Pantery. W tym roku będzie on poświęcony niedźwiedziowi brunatnemu. Na miejsca, gotowi… start!

Czytaj więcej...

Skitourowa sobota pod Babią Górą

Uwielbiają zimowe szaleństwo, potrafią dzielić się z innymi, a przy tym świetnie się bawią – uczestnicy zmagań Polar Sport Skitour im. Basi German po raz kolejny zawitali pod Babią Górę. W ubiegłą sobotę, a więc 3 marca 2018 r. pokazali, że zawody to nie tylko rywalizacja, ale i idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych.

Czytaj więcej...

Konkurs Głębia Ostrości 2018

Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy wraz z Galerią na Ucieche zapraszają wszystkich fotografów i miłośników regionu babiogórskiego do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Głębia Ostrości”. Do zdobycia atrakcyjne nagrody.

Konkurs ma na celu pobudzenie aktywności twórczej mieszkańców i sympatyków gminy Zawoja, aktywizację i integrację środowiska fotografów z regionu babiogórskiego oraz udokumentowanie ważnych wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym roku.

Konkurs skierowany jest do osób w każdym wieku, niezależnie od tego, czy fotografią zajmują się amatorsko, czy też profesjonalnie. Podzielony został na dwie kategorie wiekowe (do 16-tego roku życia i powyżej 16 lat) oraz trzy kategorie tematyczne. Fotograficy mogą rywalizować w kategoriach „Ludzie Gór” (w której przedstawić mogą mieszkańców miejscowości górskich, w tym Zawojan, fotografie ludzi w górach, jak również sceny z życia codziennego mieszkańców obszaru babiogórskiego), „Babiogórski krajobraz” (fotografie przedstawiające krajobraz i przyrodę ziemi babiogórskiej oraz wpływ człowieka na krajobraz) oraz „Ważne wydarzenia 2017 wokół Babiej Góry” (wydarzenia sportowe, kulturalne itp.). Uczestnicy mogą wziąć udział w każdej kategorii. Autorzy najlepszych prac będą mogli obejrzeć swoje zdjęcia podczas wystawy w Galerii na Ucieche.

Wszyscy zainteresowani mogą wysyłać swoje prace (wraz ze skanem lub zdjęciem wypełnionego formularza zgłoszeniowego) do 18 marca 2018 roku na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . W temacie maila należy wpisać  „Konkurs Fotograficzny Głębia Ostrości 2018”, w jego treści wybraną lub wybrane kategorie oraz imię i nazwisko autora.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://zawoja.pl/imprezy/najblizsze-imprezy/1226-ii-konkurs-fotograficzny-glebia-ostrosci oraz http://naucieche.pl/uncategorized/ii-konkurs-fotograficzny-glebia-ostrosci/.

 

Zapraszamy na Polar Sport Skitour!

W gminie Zawoja nie brakuje ostatnio sportowych emocji. Po skokach narciarskich i zawodach w slalomie gigancie przyszedł czas na kolejne ważne wydarzenie – XIII Polar Sport Skitour im. Basi German, które jak co jest gwarancją dobrej zabawy – zarówno dla uczestników jak i kibiców przybywających na to spotkanie.

Czytaj więcej...

Emocjonujące zmagania na skawickiej skoczni

Ani niskie temperatury, ani ostry mróz nie są w stanie powstrzymać prawdziwych fanów skoków narciarskich. Sportowe emocje oraz zacięta rywalizacja zawodników sprawiły, że pod skocznią w Skawicy było nie tylko wyjątkowo głośno, ale i bardzo gorąco. Atmosferę podgrzewali zarówno uczestnicy zawodów jak i ci, którzy postanowili wziąć udział w widowiskowym zjeździe na cymkolwiek. 

Czytaj więcej...

Czas na skoki narciarskie w Skawicy!

Ci, którzy choć raz oglądali skoki narciarskie na żywo z pewnością wiedzą, jakie emocje towarzyszą temu wydarzeniu. Nie trzeba jednak wcale wyjeżdżać do Pjongchang, aby poczuć prawdziwą adrenalinę związaną z tym sportem. Wystarczy zawitać do Skawicy, gdzie 25 lutego odbęda się IX Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej. Najlepsi walczyć będą o puchar Kamila Stocha!

Czytaj więcej...

Puchary, sportowe emocje i zacięta rywalizacja, czyli Zawojski Slalom Gigant

Miłośnicy białego szaleństwa pokazali na co ich stać! Wszystko za sprawą sobotnich Zawodów Narciarskich w Slalomie Gigancie o Puchar Wójta Gminy Zawoja, które odbyły się na terenie wyciągu narciarskiego „Wojtek”. Poza widowiskowymi zjazdami nie zabrakło również dobrej zabawy oraz wspaniałych nagród.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy ikon Małgorzaty Stańdo

27 stycznia 2018 roku w Galerii na Ucieche odbył się wernisaż niezwykłej wystawy ikon Małgorzaty Stańdo. W ciepłej atmosferze, wśród przepięknych ikon autorka opowiadała o swojej pasji tworzenia sztuki, która przybliża do Boga. Wyjaśniła czym są ikony i jak przebiega proces ich powstawania.

Czytaj więcej...

Turniej Trzech Króli

Już po raz II w Zawoi odbył się Orszak Trzech Króli oraz turniej charytatywny „O Koronę Trzech Króli i Najwyższą władzę w powiecie”.

Czytaj więcej...

Tradycja wspólnych sylwestrowych spotkań w Skawicy

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak każdej innej, po prostu nie wypada. To czas, który można przeżyć wyjątkowo, niecodziennie i niekoniecznie na balu.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj odwiedził Rajdowiczów w Zawoi

W dniach 8-10 grudnia 2017 r. w Zawoi odbył się II Mikołajowy Rajd PTSM o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Uczestnicy rajdu to uczniowie szkół podstawowych z Jerzmanowic i Zabierzowa Bocheńskiego, gimnazjum w Jerzmanowicach oraz LO VIII z Krakowa w wieku od 6 do 18 lat.

Czytaj więcej...

Złote Gody w Gminie Zawoja

Jak co roku w naszej gminie odbyła się uroczystość Złotych Godów, na którą przybyły zaproszone przez Wójta Gminy Marcina Pająka pary małżeńskie obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego. W tym roku uroczystość ta odbyła się 29 listopada 2017r.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Niepokonanym – Chwała i Cześć!
Niepokonanym wzniesiemy pieśń.
O bohaterstwie w świecie nieznanym
I o Narodzie Niepokonanym!
(Marek Gajowniczek)

Czytaj więcej...

Szósty Memoriał Wojtka Kozuba – Bieg na Babią Górę czyli opowieści jak z Narni

Uwierzycie? Tym razem było inaczej.
Biegacze wpadający na metę przy okrzykach gratulacji, patrzyli ze zdumieniem na otoczenie. Nie jeden powiedział nawet „Tam, na szczycie, było zupełnie inaczej”.

Czytaj więcej...

Baby na Babią, czyli Mały Sabat 2017

Wyjątkowe kobiety w niecodziennych strojach wspólnie zdobyły Babią Górę. W weekend 30 września / 1 października w Zawoi odbył się „Sabat Czarownic”, podczas którego spotkały się kobiety z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i mazowieckiego, aby odkrywać uroki Zawoi.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 27

Biuletyn Urzędu Gminy

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem