Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2017Szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły

Szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły

9 września 1978 roku, kardynał Karol Wojtyła przybył do Skawicy, by rozpocząć wędrówkę górską aż do Przełęczy Krowiarki. Wówczas nie mógł przypuszczać, że jest to Jego ostatnia wędrówka szlakami Policy i Babiej Góry.

Od 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła znaczył nowe szlaki jako Papież Jan Paweł II. Dla upamiętnienia tej wycieczki Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy przy współudziale Rady Sołeckiej w Skawicy a przede wszystkim Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy organizuje Rajd Szlakiem Kard. Karola Wojtyły.
W tym roku Rajd odbył się wyjątkowo 11 września. Poniedziałkowy poranek przywitał nas wspaniałą pogodą. Na szlak wyszło ok. 300 wędrowców. Oczywiście, jak co roku, Rajd poprzedziła uroczysta msza św. w Kościele w Skawicy. Po mszy św., obok pomnika Jana Pawła II, nastąpiło uroczyste otwarcie Rajdu. Otwarcia dokonali wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk oraz wikary Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej ks. Kacper Nawrot. Następnie autokarami zostaliśmy zawiezieni do Skawicy Suchej Góry skąd wyruszyliśmy na Szlak im. ks. kard. Karola Wojtyły. Po wyczerpującej wędrówce dotarliśmy do Przełęczy Krowiarki, gdzie już czekały na uczestników rajdu autobusy, by odwieźć wszystkich do Zawoi i Skawicy.
W rajdzie, prócz młodzieży zawojskich szkół oraz ze Skawicy, wzięli udział uczniowe szkół z Suchej Beskidzkiej i Bystrej Podhalańskiej. Na trasę rajdu wyszło również dużo turystów indywidualnych z Zawoi, Skawicy, Białki. Dziękujemy ratownikom GOPR za zabezpieczenie rajdu. Dzięki ich obecności mogliśmy się czuć bezpiecznie. Dziękujemy również pracownikom Babiogórskiego Parku Narodowego. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok na Szlaku ks. Kard. Karola Wojtyły. Do zobaczenia.

Fot.: portal sucha24.pl

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy