Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2017III Turniej Sołectw o Puchar Wójta

III Turniej Sołectw o Puchar Wójta

W upalno-deszczową niedzielę, 23 lipca na stadionie Babiogórskiego Centrum Sportu, po długiej przerwie, odbył się III Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Zawoja, którego głównym celem była integracja mieszkańców gminy. Organizatorem tej rywalizacji byli Babiogórskie Centrum Kultury oraz Urząd Gminy w Zawoi.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z sołectw: Skawica Centrum, Skawica Sucha Góra, Zawoja Dolna, Zawoja Przysłop, Zawoja Centrum, Zawoja Wełcza, Zawoja Mosorne, Zawoja Górna. Dziesięcioosobowej grupie przewodził sołtys, który pełnił rolę kapitana.. Każda drużyna musiała m.in. przelecieć w gumiokach, przewiyź „babo” na tokach, podojić krowo, wbić jak najwiocy gwożdzi do pnioka, łoskorobać ziomnioków. Nieoceniona była rola konferansjera Elżbiety Makoś-Pacyga, która w żartobliwy i wesoły sposób dopingowała zawodników.

Nad przebiegiem konkurencji czuwało jury – Maciej Mażul, Tomasz Maśnica oraz Jarosław Ficek. Po podsumowaniu wszystkich punktów, zwycięstwo przypadło sołectwu z Zawoi Górnej, drugie miejsce zajęło sołectwo ze Skawicy Centrum a trzecie z Zawoi Mosorne. Każde sołectwo otrzymało od wójta gminy Marcina Pajaka 2000 zł z przeznaczeniem na cele sołeckie. Dodatkowo zwycięzca otrzymał puchar wójta gminy Zawoja. Na zakończenie turnieju - kiedy już opadły wszelkie emocje – wystąpił zespół Tomasz Wolak Rock Band i grupy wokalnej YoungVoices.

Za wsparcie oraz pomoc w organizacji turnieju dziękujemy: wójtowi gminy Zawoja, Babiogórskiemu Parkowi Narodowemu, Zawojskiemu Stowarzyszeniu Właścicieli Lasów Prywatnych, Babiogórskiemu Centrum Sportu, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Budownictwa „Zawoja” a przede wszystkim sędziom i zespołom sołeckim.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy