Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2017Juzyna na Karnawale w Castroviilarii

Juzyna na Karnawale w Castroviilarii

Na zaproszenie Stowarzyszenia „I’Europa Siamo Noi”oraz Proloco Castrovillari, zespół Juzyna uczestniczył w Karnawale, który trwał od 26 do 28 lutego w Castrovillari. Podczas długiej drogi (ponad 4000 km) uczestnicy zwiedzili Wenecję, w której także odbywał się karnawał, a w drodze powrotnej Padwę. 

Młodzież zachwycona była karnawałem weneckim z przepięknymi strojami z epoki, no i oczywiście różnego rodzaju maskami noszonymi przez turystów i mieszkańców Wenecji. Plac św. Marka z bazyliką i innymi zabytkami na długo pozostanie w pamięci „Juzyny”. Wesoły karnawał w Castrovillari zachwycił wszystkich pomysłowością różnego rodzaju wystroju platform i przebierańców. Na tym tle niewątpliwie egzotycznie prezentowały się babiogórskie stroje, tańce i muzyka góralska z dalekiej Polski. W wolnym czasie młodzież skorzystała także z kąpieli w Morzu Jońskim i wesołych zabaw na plaży. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że można się było kąpać w lutym!

W drodze powrotnej zwiedzano Padwę z jej przepięknymi bazylikami, mi. Bazyliką św. Antoniego Padewskiego oraz najstarszy uniwersytet w Europie, którego siedziba znajduje się w tym mieście. Trudy podróży zostały zapomniane przy tak wspaniałych miejscach do obejrzenia. Wyjazd ten pozostanie na długo w pamięci młodzieży z „Juzyny”, tym bardziej , że udało im się pokazać i zareklamować babiogórski folklor w dalekiej Italii.

Kierownictwo zespołu wraz z młodzieżą dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy