Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016... Ziemi, gdy z martwych się obudzi i brzask wolności ją ozłoci...

... Ziemi, gdy z martwych się obudzi i brzask wolności ją ozłoci...

Za każdym razem, gdy słucham piosenek patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich mam ciarki na plecach i łzy w oczach. I tym razem było tak samo. Można by powiedzieć, przecież to już po raz VIII odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej, Powstańczej oraz Piosenki Żołnierskiej i nie powinno tak być. Nie sposób jednak się nie wzruszyć, gdy te piosenki z wielkim przejęciem śpiewają dzieci i młodzież gimnazjalna.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 20 podmiotów wykonawczych: solistów i zespołów z pięciu szkół z terenu Gminy Zawoja. W kategorii solistów 10-12 lat pierwsze miejsce zajęła Emilia Krzyś z Zespołu Szkół w Zawoi Centrum, drugie Joanna Wala z Zespołu Szkół w Skawicy a trzecie Nicola Zagórska również z ZS w Skawicy.

W kategorii solistów 13-15 lat najlepsza była Marzena Spyrka z Zespołu Szkół w Zawoi Centrum, drugie miejsce zajęła Martyna Giertuga z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej a trzecie Mateusz Front z Zespołu Szkół w Zawoi Centrum.

Wśród zespołów szkół podstawowych I miejsce zajął zespół „Zbójnicek” z Zespołu Szkół w Skawicy, II miejsce zajęła Grupa uczniów kl. II i III ze Szkoły Podstawowej w Gołyni, III miejsce exequo zajęła Klasa III Szkoły Podstawowej w Zawoi Przysłop i Grupa uczniów Klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Zawoi Gołynia.

Najlepszym wśród gimnazjalistów okazał się duet Gabriela Klimasara i Adrianna Basiura z Zespołu Szkół w Zawoi Centrum, drugi był również duet Aleksandra Kuś i Natalia Pieróg z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej. Duety zdominowały podium. Na trzecim stopniu stanęły Michalina Mazur i Weronika Mazur z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej.

Celem jest między innymi popularyzacja śpiewania piosenek patriotycznych w środowiskach dzieci i młodzieży szkolnej gminy Zawoja, prezentacja dorobku młodych wokalistów. Organizatorem konkursu było Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy