Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2016XV Powiatowy Hubertus w Zawoi

XV Powiatowy Hubertus w Zawoi

„Hubertus” ponownie w Zawoi. Pamiętam pierwszą edycję tej imprezy, podobnie jak w tę sobotę, pogoda wówczas była przepiękna. Teren obok Domu Pracy Twórczej PAN lśnił feerią jesiennych barw. Można by powiedzieć, że przeżywaliśmy dejavu. 15 października br. odbył się XV jubileuszowy Powiatowy Hubertus.

Zawodnicy startowali w skokach przez przeszkody. Parkur z przeszkodami ustawiony był na wysokości do 70 cm i do 100 cm. W skokach przez przeszkody do 70 cm pierwsze miejsce zajął Zygmunt Ogiegło na koniu Kanada (stajnia Grudki w Woźnikach), druga była Justyna Domagała i koń Pyłek, trzeci Marek Sroczyński na koniu Hubał (stajnia Bór Toporzysko), również z Toporzyska był Filip Ślęczek na koniu Hetman. Piąte miejsce zajęła Żaneta Oprychał (koń Alaska ze stajni Kotliny).

Puchar w tej konkurencji ufundował Paweł Sala, burmistrz Makowa Podhalańskiego. Natomiast w skokach przez przeszkody do 100 cm o Puchar Wójta Gminy Zawoja, Marcina Pająka pierwsze miejsce zajęła Justyna Domagała na koniu Pyłek, druga była mieszkanka Zawoi Małgorzata Kozina na koniu Mistral (stajnia Dyzma), trzecie miejsce przypadło Żanecie Oprychał (koń Alaska ze stajni Kotliny), czwarte Filip Ślęczek – koń Hetman, stajnia Bór Toporzysko.

Najbardziej widowiskową częścią „Hubertusa” jest pogoń za lisem. „Lisem” był ubiegłoroczny zwycięzca Zygmunt Ogiegło. Zawodnicy mieli bardzo trudne zadanie, gdyż klacz, na której jechał była bardzo szybka i wytrzymała. Mastrem gonitwy był Jarosław Piergies. W pogoni wzięło udział 15 koni. Gonitwa poprzedzona została błogosławieństwem koni i jeźdźców, którego dokonał ks. Adam Nowiński, kapelan środowisk jeździeckich. Po długiej i morderczej gonitwie udało się schwytać kitę lisa. Puchar Starosty Powiatu Suskiego trafił do Dominika Lorka i to on będzie w przyszłym roku lisem.

Organizatorem XV Powiatowego Hubertusa był Ośrodek Jazdy Konnej „Dyzma” z Zawoi. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Gminy Zawoja i Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy